rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.138 (936)

Toplam Ziyaret: 15.244.502 (14.140.531)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Mart 2019
Sayı : 799
Bu kayıt toplam
1.690 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

YENİŞEHİR CHP İLE COŞTU...

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda bir etkinlik düzenledi. Miting havasında gerçekleşen etkinliğe CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer katıldı. Özyiğit, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Akılla, planla, projelerle, toplumsal ve bireysel gerçekçi ihtiyaçlara çözümlerler üreterek, sosyal, dayanışmacı, katılımcı ve halkçı belediyeciliği sizlerle birlikte hayata geçireceğiz. 'Yeni Yenişehir'i birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Yenişehir CHP ile coştu... Yenişehir CHP ile coştu...
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda bir etkinlik düzenledi. Miting havasında geçen etkinlikte Karaduvarlı folk rock grubu RockA ile Ali Baba ve Arkadaşları sahne aldı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan müzik grupları Yenişehirlilere unutulmaz anlar yaşattı.

'HALKÇI BELEDİYECİLİĞİ SİZLERLE BİRLİKTE HAYATA GEÇİRECEĞİZ'

Konserlerin ardından protokol üyeleri birer konuşma yaptı. CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, yaptığı konuşmada toplumsal muhalefeti, emeği, umudu, dostluğu ve üretimi demokratik koşullarda birlikte örgütleyeceklerini ifade etti.

Özyiğit, "Akılla, planla, projelerle, toplumsal ve bireysel gerçekçi ihtiyaçlara çözümlerler üreterek, sosyal, dayanışmacı, katılımcı ve halkçı belediyeciliği sizlerle birlikte hayata geçireceğiz. 'Yeni Yenişehir'i birlikte inşa edeceğiz" diye konuştu.

Yenişehir'de yaşayanların farklılıklarına saygı gösterip, bir arada huzur ve mutluluk içinde ortak yaşam alanları oluşturacaklarını söyleyen Özyiğit, "Yeni Yenişehir modeli, planlı, programlı ve uzun soluklu siyasal örgütlenmeler ve çalışmalarla mümkün olur. Yeter ki yeni bir Yenişehir isteyelim. Biz bunu istiyoruz. Bunu isteyenlere, kapımız da, gönlümüz de, düşünce ve inancımız da açık" dedi.

'ÖZYİĞİT'İ SİZ YENİŞEHİRLİLERE EMANET EDİYORUM'

Daha sonra söz alan CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel, "CHP olarak Suriyeli nefreti üzerinden siyaset kurmuyoruz, kurmayız. Biz göçmene değil, göçmen yaratan siyasete karşıyız. Suriyelilerin yarattığı sorunu yüreğinde insan sevgisi taşıyan sosyal demokrat belediye başkanları aşacaktır. Bunları yapacak iki başkanımız şu an gözlerime bakıyor. Abdullah Özyiğit başkanım ve Vahap Seçer başkanım şeytanlaştırmaya inat barıştırmaya, ötekileştirmeye inat ötekinin hakkını savunmaya, kutuplaştırana inat Mersin'i kucaklaştırmaya geliyorlar" diye konuştu.

Partisinin Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit'i yaklaşık 30 yıldır yakından tanığını ve kadim dostu olduğunu ifade eden Özel, Özyiğit'in başarılı bir eczacı ve kooperatifçi olduğunu söyledi. Özyiğit'in meslek yaşamının 20 yılının Kooperatifçilikle geçtiğini ve bu dönemde Cüneyt Zapsu ve büyük sermayelere boyun eğmeyerek Türk Eczacılarının bugünlere gelmesinde büyük emek sarf ettiğinin altını çizdi. "İnanıyorum ki Abdullah Özyiğit, kooperatifçilikte göstermiş olduğu başarıları Yenişehir Belediyesi'nde de gösterecek ve ilçemizi marka kent haline getirecektir. Abdullah Özyiğit'i siz Yenişehirlilere emanet ediyorum. Sizleri de Abdullah Özyiğit'e" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ise konuşmasında şu sözlere yer verdi, "Önce ne dediler bu bir 'savaş' dediler. Ne savaşı? Savaşsa düşmanımız kim? Bizim düşmanımız kim? Hiçbir kesimin düşmanı değiliz. Biz AK Parti'ye oy verenler başta olmak üzere, MHP, CHP, İYİ Parti, HDP'ye de oy veren bu memlekette yaşayan herkes bizim kardeşimiz, canımız, ciğerimiz. Düşmanımız değil."

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer ise yaptığı konuşmada Mersin'de çok güzel işler yapacaklarını ifade etti. Seçer, "Mersin'de çok güzel şeyler olacak. Biz Atatürkçü bir kentiz. Biz çağdaş bir kentiz. Biz devrimci bir kentiz. Biz de bu ilkelere yaraşır belediyecilik sergileyeceğiz. Bizden küçük şeyler beklemeyin. Büyük vizyonlar bekleyin. Refah kenti Mersin'i, huzur kenti Mersin'i isteyin" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Yenişehir CHP ile coştu...
Yenişehir CHP ile coştu...
Yenişehir CHP ile coştu...
Yenişehir CHP ile coştu...
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: