rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.957 (4.385)

Toplam Ziyaret: 15.360.734 (14.244.946)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Mart 2019
Sayı : 798
Bu kayıt toplam
541 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÇİÇEK PASAJI AÇILDI

'Çiçek Pasajı' olarak bilinen Gökçay İş Merkezi'nin otantik ve turistik bir görünüme kavuşturulması amacıyla başlatılan 'Yenileme ve Canlandırma Projesi' tamamlandı. Pasajın açılışını TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan yaptı.

Çiçek Pasajı açıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kalkınma Bakanlığı tarafından sağlanan 5,5 milyon liralık hibe bütçe sayesinde Gökçay Kapalı İş Merkezi'nde 9 ay önce başlayan yenileme ve canlandırma projesi kapsamındaki çalışmalar tamamlandı.

Yenileme projesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yürütüldü. Akdeniz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün mimar, mühendis ve şehir plancısından oluşan teknik personelinin çizdiği özgün tasarım projesi sayesinde pasaj, klasik ile modern mimarinin harmanlandığı bir mekana dönüştü.

Proje ile Mersin Çiçek Pasajı'nın çatı kaplaması, duvarları, zemin kaplaması, tezgahları ve aydınlatma sistemine kadar her tarafı yenilendi. Proje, engelli vatandaşlar da düşünülerek hayata geçirildi. Pasaja gelenler hem alışverişlerini yapabilecek hem de içeride yapılacak kafe ve oturma alanlarında çay ve kahvelerini içip dinlenebilecek.

Yenileme projesi sayesinde, otantik öğelerle zenginleşip artı bir değer kazanarak bir cazibe merkezine dönüşen çiçek pasajının, Mersinliler kadar, yerli ve yabancı turistlerin de uğrak mekanı olması bekleniyor.

Burada konuşan Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhittin Pamuk, proje de emeği geçen herkese teşekkür etti. Pamuk, yenilenen pasajın herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Vali Su ise bugün önemli bir merkezin açılışını daha gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geçen yıl bu dönemlerde Lütfi Elvan ile birlikte çarşıyı ziyaret ettiklerini kaydeden Su, "Burada gezdiğimiz zaman Bakanımız 'ya burası çok kötü, burayı güzelleştirelim, Akdeniz ilçemize, bu esnafımıza, vatandaşlarımıza layık bir hale getirelim.' Bu sebeple talimat verdi ve belediye başkan vekilimiz hemen bir proje hazırladı. Bunun için 5.5 milyon lira para gerekiyordu ve bunu da bakanımız hemen tahsis etti.

Bu projenin ihalesini yaptık ve geçen yıl 6. ayda başladığımız bu işi artık bitirdik. Tabii daha öncede bitirebilirdik ama burada aynı zamanda esnafımız da işlerine devam ettiği için biraz daha geç bitti. İlimizde her alanda çok güzel hizmetler yapılıyor.

Sadece bu alanda değil bütün ilçelerimizde sağlıktan turizme, tarıma, ekonomiye, OSB'lere kadar inanın her alanda ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bütün bunlardan dolayı Bakanımız Lütfi Elvan'a teşekkür ediyorum.

Restorasyonla burası çok güzel bir hale geldi. İnşallah bundan sonra güzel hizmetlere vesile olacaktır. Bizim vatandaşlarımız her şeyin en güzeline layık. O yüzden güzel bir mekanı buraya kavuşturmuş olduk" dedi.

Lütfi Elvan da bugünün kendisi için mutlu bir gün olduğunu dile getirdi. Çiçek pasajına ilk geldiklerinde çok kötü bir konumda olduğunu vurgulayan Elvan, "İnanın neredeyse her yer dökülüyordu. Dedik ki gelin bu çiçek pasajına bizde destek verelim, burayı yenileyelim dedik.

Burayı yenilerken Mersin için Akdeniz için örnek proje olsun kötü bir pasajı, insanların içeriye girmeye çekindiği bir pasajın nasıl güzel bir yere dönüştürdüğümüzü Mersinli hemşehrilerimize gösterelim istedik.

Diğer taraftan da burada bulunan esnaflarımızın daha güzel koşullarda hizmet vermeleri sağlayabilmeleri için yola koyulduk.

Burası yaklaşık 5.5 milyon liraya mal oldu ama örnek bir pasaj oldu. Vatandaşlarımız 'ne kadar güzel bir çiçek pasajı olmuş, çiçek gibi olmuş, güzel olmuş' diyorlar. Bizde bunları duyduk mu gurur duyuyoruz. Binaların tamamını giydirdik. Burayı komple yeniledik" ifadelerini kullandı.

Pasajda bulunan esnaflardan hiçbir şekilde para alınmadığının altını çizen Elvan, "Biz bunları yapabilecek güçteyiz. Allah'ın izniyle bundan sonraki süreçte çok daha güzellerini yapacağız, birçok iş yerlerimizin de yenilenmesini, restorasyonlarını sağlayacağız. Biz size hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz.

Aslında sadece ziyaret için geldiğimiz bir pasajı bugün farklı bir yerde görüyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte sizlere hizmet getirmeye, hizmet etmeye devam edeceğiz. Önümüzde bir seçim süreci var.

Özellikle Akdeniz ilçesinde vatandaşlarımızla buluştuğumuzda insanlara ilçeyi soruyoruz, ileri mi gitti geriye mi gitti diye. Bir kısım geriye gitti diyor, bazıları yerinde sayıyor diyor. Akdeniz'in hizmete ihtiyacı var. Kayyumun atanmasıyla birlikte Akdeniz'e hizmet akmaya başladı" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Stratejik Kalkınma Planı çağrısı

_assets/fotograflar

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...

_assets/fotograflar

Mersin Tabip Odasından 'metanol zehirlenmesi' açıklaması

_assets/fotograflar

Karaca, 'Gazetelerimizin de kalkınması lazım'

_assets/fotograflar

Kadın girişimcilere sosyal medya eğitimi

_assets/fotograflar

Yaz tarım kampı sona erdi

_assets/fotograflar

Mersin, marka değeri sıralamasında 10. oldu

_assets/fotograflar

120 genç bisiklet turuna katıldı

_assets/fotograflar

4 bin olaya müdahale ettiler

_assets/fotograflar

İşaret dili ile destek ve şikayet hattı kuruldu

close Çiçek Pasajı açıldı
Çiçek Pasajı açıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: