rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.467 (7.126)

Toplam Ziyaret: 17.026.102 (15.594.116)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Mart 2019
Sayı : 798
Bu kayıt toplam
1.713 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SEÇER, "YEREL ESNAFI DESTEKLEYECEĞİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) bünyesindeki odaların başkan ve yöneticileriyle de bir araya geldi.

Seçer,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yaklaşık 500 esnafın katıldığı toplantıda ESOB Başkanı Talat Dinçer söz alarak esnafın sıkıntılarını anlattı ve belediyeden taleplerini sıraladı.

Talat Dinçer'in konuşmasını not alan Vahap Seçer de, "Bizim çalıştığımız konularla sizin talepleriniz ve çözüm önerileriniz aynı. Aklın yolu bir. Birçok oda başkanıyla adaylık sürecinden önce de bir araya geldim, görüşlerini, önerilerini aldım. Ben aday olacağıma inanıyordum, ona göre çalışıyordum. Şimdi de başkan olacağımı görüyorum.

Dersimize iyi çalıştık. Trafiğiyle, ulaşımıyla, betonuyla, altyapı yetersizlikleriyle yaşanamaz hale gelmiş bir Mersin var. Bu şehri nasıl daha yaşanabilir hale getirebiliriz diye yola çıktık, sokağın taleplerini ihtiyaçlarını dikkate alarak projeler hazırladık" dedi.

Güçlü esnaf, güçlü ekonomi

Belediyede esnaf masası kurulması talebinin Talat Dinçer'den geldiğini, bunu seçim bildirgesine aldıklarını ifade eden Vahap Seçer, "Belediyede çok önemli iki birim oluşturulacak. Biri MEYDAM. Mersin Yatırımcı Girişimci Danışma Merkezi. Diğeri de esnaf masası. Güçlü esnaf, güçlü ekonomi. Hedefimiz bu.

Mersin'de yaşanan bütün sorunların işsizlik, yoksulluk olduğunu düşünüyorum. Sorunu çözmeye buradan başlayalım diyorum. Mersin'de her sektörün gelişme olanağı var. Öncelikle bu potansiyeli açığa çıkarmamız lazım. Onun için Mersin Yatırımcı Girişimci Danışma Merkezi'ni kuracağız. Yatırımcı bürokrasiden illallah etmiş. Bir de biz yatırımcıya zorluk çıkarmayalım, aksine öncülük edelim, kolaylık sağlayalım, yeter ki yatırım yapsın, istihdam yaratsın. Ne kadar çok yatırım olursa piyasa o kadar hareketlenir ve başta esnaf olmak üzere hep birlikte kazanırız" diye konuştu.

AVM'lere kolay ruhsat vermem

Akdeniz, Mezitli ve Toroslar'da sanayi siteleri inşaatlarına derhal başlayacaklarını belirten Vahap Seçer, "Şu an sadece merkezde 5 bin dükkân ihtiyacı var. Tarsus'un var, Erdemli'nin var, Anamur'un var. Hepsinin küçük sanayi sitesi ihtiyaçlarını siz esnaf odaları başkanlarımızla istişare ederek çözeceğiz" dedi.

Vahap Seçer, AVM'ler ve zincir marketlerle ilgili olarak da şunları söyledi: "AVM'lerle ilgili ne zaman bir yasa tasarısı gündeme gelse, parlamentonun üzerinde bir güç ortaya çıkar. AVM lobisi her zaman galip gelmiştir. Mersin için de önemli bir sorun. Ben çok açık söylüyorum. Ben AVM'lere zor ruhsat veren bir belediye başkanı olurum. Benden AVM ruhsatı almak zor bir iş olur. Yetkimi kullanırım, inisiyatif kullanırım.

Ben yerel esnafın desteklenmesinden yanayım. Mersin beni doğurmuş, Mersin beni doyurmuş, kimse kusura bakmasın ben de bütün kaynaklarımı, olanaklarımı Mersin'e harcarım. Biz yerel esnafı destekleyeceğiz. Yerel esnafı desteklemek zorundayız.

Ona bir ayrıcalık yapacağız. Bu kentin kalkınması için buranın kazancı burada kalmalı. Mersin'in parası dışarıya gitmemeli. Yasaların dışına çıkmam ama zincir marketler açılırken imzayı zor atarım, bunu da söyleyeyim."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ali Adalıoğlu, 'Medya maşa değildir'

_assets/fotograflar

Salt Cam'dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek

_assets/fotograflar

Robotik Kodlama Atölyeleri açıldı

_assets/fotograflar

Adana ve Mersin'den 'Yerel Sera A.Ş' önerisi

_assets/fotograflar

Mersin müziğe doyacak

_assets/fotograflar

EDAŞ'tan Mersin'e 180 milyonluk yatırım

_assets/fotograflar

Öğrencilere çalışma ortamları hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Mersinden Koop, stratejik planını hazırlıyor

_assets/fotograflar

Evde bakım hizmetleri sürüyor

_assets/fotograflar

Özel çocuklara 'Duyu Bütünleme Terapisi'

close Seçer, "Yerel esnafı destekleyeceğiz"
Seçer, "Yerel esnafı destekleyeceğiz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: