rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.993 (4.418)

Toplam Ziyaret: 15.360.770 (14.244.979)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Mart 2019
Sayı : 798
Bu kayıt toplam
1.669 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, 'BELEDİYEYİ BAŞIMIZ DİK KAZANACAĞIZ'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Karadenizliler Derneği'ni ziyaret ederek hemşehrileri ile bir araya geldi.

Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer'in de katıldığı toplantıya, dernek üyeleri büyük ilgi gösterdi.

Kan, "Birlik, en büyük gücümüzdür"

Miting havasında geçen toplantının açılış konuşmasını yapan Karadenizliler Derneği Başkanı Erkan Kan, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Kan, "Her nerede doğmuş olursak olalım, artık hepimiz Mersinliyiz. Bu kentte yaşayan herkesin daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmesi için gayret gösteriyoruz. Hepimiz elimizi taşın altına koymak zorundayız. Bunu da birlik olarak, gücümüzü birleştirerek başarabiliriz. Karadenizliler olarak, her daim birlik ve beraberliğimiz örnek gösterilmiştir. Bunun bozulmaması en büyük temennimizdir. Yenişehir'i yönetmeye talip olan hemşehrimize yürekten başarılar diliyoruz. Birlik içerisinde hareket etmek bizim en büyük gücümüzdür" diyerek, başarı dileklerini iletti.

Antmen, "Projeye oy verilir"

Daha sonra söz alan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, "Yerelde, bizleri yönetecek kişileri seçeceğiz. Yani, görev adamlarını seçeceğiz. Biz, yerelde bize en çok hizmet eden adayları öne çıkartacağız. Yerel seçimlerde asla parti ayrımı yapılmaz. Adaya, projeye, yapacağa hizmete oy verilir" diye konuştu.

Özyiğit, "Sizlerin onuru, gururu olacağız"

Hemşehrilerine gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, ilgi ve sevginin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Özyiğit, Yenişehir için birçok projeleri olduğunu belirterek, "Projelerimizi, halktan süzülüp gelen işleri hep birlikte yapacağız. Bu topluma 20 yıldır hizmet eden yönetim anlayışını, artırarak devam ettireceğiz. Var olan fiziki altyapıyı, var olan insan kaynağı altyapısı ile birleştirip, çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Bu, hep birlikte yapacağımız işlerden sadece bir kısmı olacak.

Bize önemli bir güven gösterildi, sorumluluk verildi. Bu sorumluluk Karadenizlilere verildi. Toplumun çimentosu olan, toplumun olan arkadaşlarım; biliyorum ki üzerinize düşeni fazlasıyla yapıyorsunuz. Ben, tanıyan tanımayan herkesten duyuyorum. 'Karadenizliler dimdik duruyor, Abdullah başkana sahip çıkıyor. Vahap Seçer'e sahip çıkıyor' sözünü duyuyorum. Sizlerle gurur duyuyorum.

Bu kentte biz, hemşehrilik duygusunu, Yenişehirli olma duygusunu en üst seviyeye çıkaracağız. Hepimiz ayrı ayrı yerlerde doğmuş olabiliriz. Ama doyduğumuz yer burası. Artık memleketimiz burası. Ortak paydamız Yenişehirli olmak, Mersinli olmak. Biz buna sahip çıkacak, bunu yücelteceğiz.

Sizlere sadece şu sözü veriyorum; Biz, bu belediyeyi başımız dik bir şekilde kazanacağız. Belediyeden ayrılırken de yine başımız dik, sizlerin onuru, gururu olarak ayrılacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Seçer, "Sorumluluğumuz artıyor'

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer'de konuşmasında, çok farklı bir belediyecilik anlayışı ile yola çıktıklarını söyleyerek başladı.

'1 Nisan'da Mersin'e yeni bir umut olalım, güneş gibi doğalım diye koşturuyoruz' diyen Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mersin'in sorunlarını bir an önce çözmeye çalışacağız. Tüm sorunlara hakim bir ekibimiz var. Projelerimizi de buna uygun hazırladık. Gelen sonuçlarla yüzümüz gülüyor. Ancak aynı doğrultuda da sorumluluğumuz artıyor.

Mersin bizim dönemimizde şenlenecek. Çünkü bir kent, belediye başkanının görüşünün şeklini alır. Eğer modern, çağdaş, devrimci bir kişiyse, o kent daha modern bir hal alır; cıvıl cıvıl olur.

Tüm Türkiye'nin üzerinde olduğu gibi, Mersin'in de üzerinde bir kasvet var. Bu bulutların dağılması, kentin yüzünün gülmesi lazım.

Sıradışı bir belediyecilik göstereceğiz. Yatırımın önünü açacağız. Üretelim, istihdama katkı sağlayalım. Bunun için çalışacağız. Mesela turizm açığa çıkarılmamış potansiyellerle dolu. Bu konuda büyük projelerimiz var. Biz keyifli bir kent olalım istiyoruz. Yeni bir anlayışla, yenilikçi bir anlayışla kenti yeniden inşa edeceğiz. Örnek belediye olacağız. Bunun garantisini veriyorum."

Hamzaçebi, 'Ulaşılabilen başkan en iyisidir"

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise, kendisine gösterilen içten ve sıcak karşılamaya teşekkür ederek, "Kendimi evimde hissettim" diye konuştu.

Hamzaçebi, katılımcılara 'oylarınızı bölmeyin' çağrısı yaparak, şunları söyledi: "Küresel çağda, insanların birkaç kimliği birden oluyor. Aynı zamanda Karadenizliyiz ama Mersinliyiz. Doğu Anadoluluyuz ama Mersinliyiz. Küresel çağda bu çok normal.

Biz, kimlik ayrımı yapan anlayışa karşıyız. Bizim hizmet anlayışımızda ayrım yapmak yoktur. Eşitlik vardır. Vatandaş hizmete nerede ihtiyaç duyuyorsa, bizim arkadaşlarımız oraya hizmeti götürürler.

Siyaset, partizanlık yapmak için değildir. Siyaset, millete hizmet etmenin aracıdır. Yoksa kendi partilimi kollayayım demek değildir. Bunu yaptığınız zaman işler kötüleşir.

Siyasette bir şey çok önemlidir. Projelerden de önce gelir. Bu, başkanlara seçildikten sonra ulaşabilir miyiz kaygısını yaşamamaktır. Bütün mesele buradadır.

Normalde, her iki adayımız için de bu sözü ben veremem. Ama onları o kadar iyi tanıyorum ki; çok rahatlıkla bu sözü onlar adına ben veriyorum. Ulaşılabilen başkan, en iyi başkandır. Başkana derdinizi anlatabiliyorsanız, o da derdinizi çözebilecek demektir. Buna yürekten inanıyorum."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Stratejik Kalkınma Planı çağrısı

_assets/fotograflar

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...

_assets/fotograflar

Mersin Tabip Odasından 'metanol zehirlenmesi' açıklaması

_assets/fotograflar

Karaca, 'Gazetelerimizin de kalkınması lazım'

_assets/fotograflar

Kadın girişimcilere sosyal medya eğitimi

_assets/fotograflar

Yaz tarım kampı sona erdi

_assets/fotograflar

Mersin, marka değeri sıralamasında 10. oldu

_assets/fotograflar

120 genç bisiklet turuna katıldı

_assets/fotograflar

4 bin olaya müdahale ettiler

_assets/fotograflar

İşaret dili ile destek ve şikayet hattı kuruldu

close Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'
Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: