rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.733 (2.257)

Toplam Ziyaret: 15.562.818 (14.416.012)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Mart 2019
Sayı : 797
Bu kayıt toplam
1.536 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KILIÇER; 'TÜRK ÜRÜNLERİNE YER ÇOK'

Kereste palet sektörünün ihracatını artırmayı hedefleyen Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), "Kereste Palet Sektörü İhracatının Geliştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi" kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne sektör öncüsü sekiz firmanın dokuz temsilcisinin katılımı ile Sektörel Ticaret Heyeti gerçekleştirdi.

Kılıçer; 'Türk ürünlerine yer çok' Kılıçer; 'Türk ürünlerine yer çok'
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Önemli iş bağlantılarının önünün açıldığı 30 iş görüşmesinin gerçekleştirildiği organizasyonda, KKTC'li ithalatçı firmalarla bir araya gelindi.

Heyet programı kapsamında aralarında CHN Wood, Intertim, Kurtuluş, Selamoğlu, Seyhan, Taya, Taylan ve Yeni Oluşum'un bulunduğu kereste palet sektörü öncüsü ihracatçı firmalar, KKTC'li firmalara ziyaretlerde bulundu. Firmalara yapılan ziyaretler aracılığıyla KKTC'de kullanılan üretim şekilleri ve diğer süreçler heyet katılımcı firmaları tarafından gözlemlendi.

Ayrıca iki ülke ticaretinin geliştirilmesi amacıyla da Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası'na da ziyaretlerde bulunuldu.

Kalite ve fiyatta bizimle yarışamazlar

Ülke ihracatının artırılması ve kalıcı ticari ilişkilerin kurulmasını hedefleyen Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), 18-23 Şubat tarihlerinde ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük fuar organizasyonlarından Uluslararası KBIS Mutfak ve Banyo Endüstrileri fuarı ile eş zamanlı olarak sektörel ticaret heyeti organizasyonu düzenledi.

Sektörel ticaret heyete AKAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Refik Onur Kılıçer'in yanı sıra Onursal Başkan Bülent Aymen, Başkan Yardımcısı Tarık Ciğer, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yayla, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Ümit Sarı, Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı Gülay Tanrıyapısı ve sektör öncüsü 11 firmanın 13 temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türk mobilya firmalarının tanıtımını yapmak amacıyla KBIS Mutfak ve Banyo Endüstrileri fuarında kurulan AKAMİB info standında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. İnfo standında, AKAMİB üyesi olan Arkopa, EMK Grup, Karebant, Kilim Mobilya, Meka End, Kalıp, Onlar Kimya, Lale Orman Ürünleri, Armağan Orman Ürünleri, Veneror ve Admer, ABD'li yatırımcılar başta olmak üzere birçok uluslararası firmanın üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirilen 60 iş görüşmesine ev sahipliği yapıldı.

Türkiye ve ABD kalıcı ticari ilişkilerinin geliştirilmesi, AKAMİB ile Las Vegas Metro Ticaret Odası arasındaki ilişkinin güçlendirilmesinin sağlamak amacıyla Metro Ticaret Odası'na yapılan üst düzey ziyarette, İş Geliştirme Yönetmeni Joe Green başta olmak üzere üst düzey yöneticilerle görüşmeler yapıldı.

Global ölçekte bilinirliliğimiz arttı

Birlik olarak 2018'de planladıkları faaliyetleri gerçekleştirmeye başladıklarını aktaran AKAMİB Yönetim Kurulu Başkanı R. Onur Kılıçer; "Heyet olarak ABD'de yoğun ilgiyle karşılandık. Hem firmalarımız açısından hem de birliğimizin uluslararası düzeyde bilinirliği açısından çok verimli bir faaliyet gerçekleştirdik.

Faaliyet kapsamında ikili ticari ilişkilerimizin güçlendirilmesi amacıyla Las Vegas'da bulunan Metro Ticaret Odası'na yaptığımız ziyaretle global ölçekte bilinirliğimizi arttırmış olduk. ABD dünyanın en büyük pazarları arasında yer alıyor. Bu açıdan gerçekleştirdiğimiz heyet ABD'ye olan ihracatımızın arttırılması hususunda büyük önem taşıyor.

Ziyaretlerimizde de gördük ki, gerek ürettiğimiz ürünlerin kalitesi gerekse de rekabet edebilir fiyatlarımız ABD ve dünya pazarında Türk ürünlerinin daha büyük paya sahip olabileceği görüşlerimizi destekliyor"Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Kılıçer; 'Türk ürünlerine yer çok'
Kılıçer; 'Türk ürünlerine yer çok'
Kılıçer; 'Türk ürünlerine yer çok'
Kılıçer; 'Türk ürünlerine yer çok'
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: