rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.485 (2.016)

Toplam Ziyaret: 15.562.570 (14.415.771)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Mart 2019
Sayı : 797
Bu kayıt toplam
1.529 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TUNA, İŞ DÜNYASINA PROJELERİNİ ANLATTI

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) 'Mersin Başkanından Ne Bekliyor?' temalı arama konferansı çerçevesinde iş dünyasıyla bir araya geldi. Tuna, Mersin'i bilim, sanat ve zanaatla geliştireceklerini söyledi.

Tuna, iş dünyasına projelerini anlattı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MTSO, yaklaşan yerel seçimler öncesinde 'Mersin Başkanından Ne Bekliyor?' konulu çalışmasını sürdürüyor. Düzenlenen arama konferansı sonrasında başkan adayları ile bir araya gelerek projelerini dinleyip, kentin taleplerini içeren raporla karşılaştıran MTSO'nun ikinci konuğu Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Hamit Tuna oldu. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Tuna projelerini Mersin iş dünyası ile paylaşırken, iş insanlarının sorularını da yanıtladı.

Toplantının açılışında konuşan MTSO Meclis Başkanı İzol, "Biz soruyoruz, başkan adayları cevaplıyor. Tüm başkan adaylarımızla bir araya geliyoruz. Çalışmalarımızın devamı niteliğinde bugün Hamit Tuna ile bir aradayız. Kendisi projelerini anlatacak ve takdir sizlerin olacak" dedi.

Başkan Kızıltan ise "Ticaret ve Sanayi Odası sizleri yakından izleyecek hem de çok yakından izleyecek. İyi yaptıklarınızı destekleyip, iyi yapmadıklarınızı eleştirip, yanlış yaptığınızı söyleyecek. Takdir ettiğimizde sizin tarafınıza geçmiş olmayacağız, eleştirdiğimizde ise karşınızda yer almayacağız. Biz hep Mersin tarafında olacağız, çünkü MTSO siyasi bir kurum değildir. Siyaset üstü bir kurumdur" diye konuştu.

'Mersin Başkanından Ne Bekliyor?' arama konferansı ile ilgili bilgiler veren Kızıltan, çalıştay sonucu hazırlanan raporun MTSO'nun görüşü değil, 200'e yakın katılımcının ortak görüşü olduğunu söyledi. Kızıltan, "Buraya gelip projelerinizi bizlerle paylaşmanız onur verici. Seçimler sonrasında göreve kim gelirse gelsin Mersin'de güçlü bir lobi oluşturmak istiyoruz. Şehrin hangi sorunu varsa birlikte hareket edip gerekirse Ankara'ya gerekirse İstanbul'a birlikte gidip sorunların çözümünde birlikte mücadele verelim istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Atatürk Caddesi, Silifke Caddesi ve Hastane Caddesi'nde faaliyet gösteren işletmelerin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, ekonominin hareketlenmesi için bu caddelerin yeniden canlandırılmasının önemine dikkat çeken Kızıltan, hizmetlerin Mersin'den alınması, ihalelerde adil ve şeffaf olunması, sektörel sanayi siteleri için yer tahsis edilmesi taleplerini de yineledi.

MTSO Üyelerine projelerini anlatıp sorularını yanıtlayan Tuna ise da "Mersin'i bilimle, sanatla, zanaatla geliştireceğiz" dedi.

24 yıldır aktif siyaset içinde yer aldığını dile getiren Tuna, siyasi partilerin bir araç, kente hizmetin ise amaç olduğunu vurguladı. "Önce bir kenti hangi özellikleriyle öne çıkaracaksınız, buna karar vermelisiniz" diyen Tuna, ardından bu hedef doğrultusunda planlama yapıp, bu planları da hazırlanan projelerle desteklemek gerektiğini söyledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Tuna, iş dünyasına projelerini anlattı
Tuna, iş dünyasına projelerini anlattı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: