rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.274 (3.661)

Toplam Ziyaret: 17.847.006 (16.271.059)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Mart 2019
Sayı : 797
Bu kayıt toplam
1.868 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, SOKAĞIN SORUNLARINI YAŞAYANLARLA KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, ilçenin en işlek, en kalabalık sokaklarından biri olan Alanya Sokağı'nda esnafla ve sokak sakinleriyle bir araya geldi.

Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu
1 / 3 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Özyiğit, "Burası canlı bir ticaret merkezi gibi ama aracımızı koyacağımız yer kalmıyor, nefes alacağımız yer kalmıyor. Yeni bina yapılırken 20 daire varsa 20 araçlık otopark yapılır. Otopark yapmazsa daire başına 2 bin 500 ila 12 bin lira arasında para öder. Bu parayı ilçe belediyeleri topladı, Büyükşehir Belediyesi'ne verdi ama Büyükşehir Belediyesi otoparkları yapmadı. Yapmayınca da bu duruma geldik. Araç trafiği ve park sorunu dayanılmaz bir hal aldı.

Öyle bir yapılanma olmuş ki bölgede bir parça yerimiz de yok. Apartman önü ve yol kenarından başka araç park edeceğimiz yer yok. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Vahap Seçer'in projelerinin arasında uygun olan her alanda yer altı otoparkları yapılacağı, üst kısmının ise sosyal donatı alanları olacağı gibi bir madde var. " dedi.

Alanya Sokağı'nın insanların rahatça yürüyebileceği, rahatça alışveriş yapabileceği, sokak sakinlerinin ve esnafın karşılıklı olarak hak ve hukukunun korunacağı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirten Abdullah Özyiğit, sokağın sorunlarıyla ilgili bir çözüm önerisi dayatmayacaklarını, sokak sakinlerinin bir komite kurarak çözüm önerilerini masaya yatırmasını önerdi.

Özyiğit, mahalle sakinlerinin bu şekilde örgütlenmesi durumunda, vatandaşlardan gelecek tavsiye kararları doğrultusunda karar alacaklarını taahhüt etti.

Abdullah Özyiğit konuşmasının ardından esnafa ve sokak sakinlerine, "Sizce çözüm yolu nedir? Sokağın araç trafiğine kapatılması önerisine nasıl bakıyorsunuz" diye sordu. Vatandaşlar da sokakla ilgili çözüm önerilerini dile getirdi.

Sokağın araç trafiğine kapatılması görüşünün tartışıldığı toplantıda bir vatandaş, bu konunun halkoylamasına götürülmesini önerdi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de bu öneriye, "Sokağın araç trafiğine kapatılıp kapatılmaması konusunda halkoylaması yapılması doğru bir çözüm yolu olabilir" diye yanıt verdi.

En renkli seçim çalışması...

CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Mersin Marina ve Forum Mersin Alışveriş Merkezi'nde vatandaşlarla buluştu. Özyiğit, 'Yeni Yenişehir'in 6 ilkesini anlattı, vatandaşların sorularını yanıtladı.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Özyiğit'e CHP Gençlik Kolları üyesi gençler bir sürpriz yaptı.

Özyiğit, Forum AVM'ye geldiği sırada partisinin gençlik kolları üyeleri Yenişehir Belediye Başkan adayını meşaleler ve sloganlar eşliğinde karşıladılar. Ayrıca partililer 'Rant için değil, halk için Abdullah Özyiğit', 'Sağlıklı Yenişehir için Abdullah Özyiğit', 'Büyükler için değil biz çocuklar için Abdullah Özyiğit' yazılı dövizler taşıdılar.

Bir grup genç ise meşhur Aşıkla-Maşuk folklör eserini sergilerken, diğer bir grup ise Hacivat-Karagöz, Pamuk Prenses gibi masal kahramanlarının kostümleriyle halkın arasında dolaştı. Öte yandan AVM gezi sırasında sokak müzisyenleri de Abdullah Özyiğit'in seçim müziğini icra ettiler.

'Kadın emeği görülecek'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın dernekleri yöneticileriyle bir araya geldi.

Özyiğit, Yeni Yenişehir'i kadınlarla birlikte oluşturacaklarını belirterek, "Kadın eli, kadın emeği, kadın hoşgörüsü, kadın estetiği ve güzelliği Yenişehir'in her mahallesinde, sokağında, caddesinde ve insani ilişkilerinde görülecektir" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den buğday üretimine destek

close Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu
Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu
Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu
Özyiğit, sokağın sorunlarını yaşayanlarla konuştu
  • 1
  • 2
  • 3
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: