rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 71 (71)

Toplam Ziyaret: 15.057.363 (13.965.187)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
807 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖĞRENCİLER NÜKLEERİ ÖĞRENDİ

Mersin Tercüman Gazetesi'nde staj gören Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gazetemiz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Abdi Satıroğlu'nun önderliğinde Akkuyu NGS Toplum Bilgilendirme Merkezi'ni ziyaret ettiler.

Öğrenciler Nükleeri öğrendi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Akkuyu NGS Toplum Bilgilendirme Merkezi Yöneticisi Eyüp Lütfi Sarıcı tarafından ağırlanan Satıroğlu ve öğrenciler, Akkuyu Nükleer Projesi hakkında kapsamlı olarak bilgilendirildiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Merkez Yöneticisi Eyüp Lütfi Sarıcı, "Mersin'de ilk defa bir yerel gazete, sahibi ve staj gören öğrencilerle merkezimizi ziyaret etti. Gerçekten Akkuyu Nükleer Ailesi olarak bizleri çok memnun ettiniz. Türkiye'nin ilk ve en büyük enerji santralini öğrencilere tanıtan ve bilimin önemine inanmış bir kişi ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadım" diye konuştu.

Sarıcı, ziyarette öğrencilere enerji, enerji kaynakları, elektrik üretimi, nükleer enerji ve Akkuyu Nükleer Projesi hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

Sarıcı ayrıca, Mersin kamuoyunda ilgi ile takip edilen Türkiye'nin elektrik enerjisi üretimi ve tüketimi, enerji kaynakları, nükleer endüstri sektörü, nükleer teknolojinin kullanım alanları, radyasyon, geçmiş yıllarda yaşanan kazalar ve nedenleri, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde alınan güvenlik önlemleri ve güvenlik kültürü, santralin genel özellikleri, nükleer santralin tarım ve turizmle ilişkisi gibi konularda da ayrıntılı bilgiler verdi.

Galeride gerçekleştirilen gezinin ardından Sarıcı, öğrencilerden gelen 'Nükleer santraller atom bombası gibi patlar mı?', 'Santral kurulduktan sonra tarım ve turizm ne yönde etkilenir?', 'Santral kurulduktan sonra deniz suyu ısınacak mı?', 'İleride bu şirkette çalışabilmek için neler yapmamız gerekiyor?' ve 'Mersin halkı nükleere neden karşı çıkıyor?' sorularına da cevap verdi.

Sarıcı, ziyaretin ardından Abdi Satıroğlu ve öğrencilere teşekkür ederken; Mersin Bilgilendirme Merkezi'ni en kısa zamanda diğer ilgi duyan ziyaretçiler tarafından da ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Sarıcı, "Gerçeği yerinde görerek ve öğrenerek doğru bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yatırımın, Mersin'e ve halkına olacak getirilerinin yerinde öğrenilmesi herkes için faydalı olacaktır" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Öğrenciler Nükleeri öğrendi
Öğrenciler Nükleeri öğrendi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: