rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.897 (4.649)

Toplam Ziyaret: 15.057.190 (13.965.017)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
775 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

DİNÇER, "VERGİ OLMAZSA EKONOMİ OLMAZ"

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, verginin kutsal bir insanlık görevi olduğunu belirterek, "Vergi olmazsa ekonomi olmaz, ekonomi olmazsa devlet olmaz. Güçlü bir ekonomi, güçlü bir devlet ise ödenen vergilerle mümkündür" dedi.

Dinçer,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, Grup Müdürleri Bekir Yiğit, Ahmet Tamer Yıldız, Osman Çelik ve Orhan Şener ile birlikte 30. Vergi Haftasıkapsamında Mersin ESOB Başkanı Dinçer'i ziyaret etti.

Günün anısına Başkan Dinçer'in yakasına kokart takan Güngör, toplumda vergi bilincinin aşılanması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla Vergi Haftası kutlamaları yapıldığını belirtti. Esnaf ve sanatkarlar ile vergi mükelleflerinin Vergi Haftasını kutlayan Güngör, ESOB ile işbirliğinin artarak devam etmesini diledi.

Türkiye'nin bütçe kaynağının büyük bölümünü vergilerin oluşturduğuna dikkat çeken Dinçer ise "Bizler esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak vergilendirilmiş kazancın kutsal, verginin ise kutsal bir insanlık görevi olduğuna inanıyoruz.

Esnaf ve sanatkarlarımız biliyorlar ki, devletine ödenen her kuruş vergi kendisine hizmet olarak dönecektir. ve yine biliyoruz ki, vergi olmazsa ekonomi olmaz, ekonomi olmazsa devlet olmaz. Güçlü bir ekonomi, güçlü bir devlet ise ödenen vergilerle mümkündür" diye konuştu.

Toplumun tüm kesimlerinin vergi ödemede duyarlılık göstermesi gerektiğinin altını çizen Dinçer, "Son dönemlerde sayıları hızla artan AVM'ler, mahalle aralarına kadar giren market zincirleri ve e-ticaretle de rekabet halinde olan esnafımız, devletine olan vergi borcunu en önemli borç olarak görmektedir.

Esnafımız ekonomi iyi olsun, ülkemiz güçlü olsun ister. Çünkü bilir ki, ekonomi güçlü olursa işleri iyi olur. İşleri, kazancı iyi olan her esnafımız vergisini seve seve öder ama verginin karşısında kayıt dışı ekonomiyle de mücadele edilmesini ister" ifadelerini kullandı.

Vergi dairesi ile ESOB'un ayrılmaz bir bütün olduğunu vurgulayan Dinçer, "Vergi daireleri olmazsa bizler devletimize vergilerimizi rahat bir şekilde ödeyemeyiz. bu hafta hepimizin haftası. Vergi haftamız hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Dinçer, "Vergi olmazsa ekonomi olmaz"
Dinçer, "Vergi olmazsa ekonomi olmaz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: