rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 68 (68)

Toplam Ziyaret: 15.057.360 (13.965.184)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
790 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

AHİ, "SEÇME VE SEÇİLME HAKKI GASP EDİLDİ"

İYİ Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Avukat Hasan Ahi, partilerinin son zamanlarda çok ciddi bir şekilde demokrasi mücadelesi verdiklerini ve Mersin ile Türkiye'de ilk kadın Belediye Başkanı'nın Müfide İlhan'a vurgu yaparak, " 11 Aralık 1934 tarihinde Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmiş. Yine aynı bu tarih Sayın Kocamaz'ın seçilme hakkının gasp edilmesi demokrasi adına büyük bir ayıptır. Bu eylemle birlikte Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak düşmüştür. " ifadelerini kullandı.

Ahi,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İYİ Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Ahi, hayata geçireceği projelerini anlatmak amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir bireyin seçme ve seçilme hakkını elinden alınmasının bir demokrasi katliamını olduğunu belirten Av. Hasan Ahi , " Bu eylem partiye veya Sayın Burhanettin Kocamaz'a yapılan bir eylem değildir. Küçük bir eylem olarak nitelememek gerekir. Bu bir demokrasi katliamıdır. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

Hayalleri gerçekleştirecek projelerle geldiklerini belirten Ahi, " 2019 yerel seçimlerde bir başka partiden aday olmuştum. O dönemde de projelerim vardı.

Yenişehir'i , bu şehri İYİ Parti olarak değil, Hasan Ahi ve meclis üyeleri olarak da değil. İlçeyi Ahmet'le, Osman'la, Süleyman ve Agop ile netice itibarıyla her kesimden dostlarımızla , halkımızla yönetime talibiz. Hayallerinizi gerçekleştirecek projelerle geliyoruz" diye konuştu.

Projelerinin Yenişehir Kalkınma Projesi (YEKAP) adı altından olduğunu söyleyen Ahi, daha önce hazırladığı projelere yenilerini ekleyerek bu yola çıktıklarını vurguladı. Ahi, "İlçede Tarımsal verim açısında oldukça fazla arazimiz var. Vatandaşın ekonomik anlamda rahatlaması amacıyla tanzim satış noktaları açıldı.

Biz tohumu şuan İsrail'den gelmektedir.. Bu tohumlar kısır tohumlardır. bir defa ekiyorsunuz ve bir daha aynı tohumdan ürün alamıyorsunuz. Bu nedenle bir avuç tohum bir ömür bağımsızlıktır diyoruz. Bir avuç tohum üreticiyi kalkındırmaktır diyoruz. Bir avuç tohum yediğimiz besinlerde GDO'su olmayan yerli ve organik besindir diyoruz. Belediye olarak ilk başta yerli tohum üretim merkezi kuracağız. Bu merkezde elde edilecek tohumlar ile çiftçi kardeşlerimize destek vereceğiz.

Yerli tohumun ilk adımını Yenişehir'de atacağız. Hem üreticimizi kalkındırmak anlamında bir destek olacak, hem de tüketici daha ekonomik ve daha sağlıklı ürün tüketecek.

Bu ürünleri, hükümet gibi tanzim satış noktalarında değiş, süreklilik arz edilecek satış merkezleri kurarak devam ettireceğiz.

Mersin'de ve Yenişehir'de bir ilke imza atmanın yanı sıra ilçemizi tanıtım anlamında da faydalı olacağı kanısındayım" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Ahi, "Seçme ve seçilme hakkı gasp edildi"
Ahi, "Seçme ve seçilme hakkı gasp edildi"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: