rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.721 (2.245)

Toplam Ziyaret: 15.562.806 (14.416.000)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
921 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

AKTAY, "ADİL BİR SEÇİM, KAZANANDAN DAHA ÖNEMLİDİR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Adil Aktay, yerel seçimler öncesi kentte yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Aktay,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

'Mersin yerel seçimlerini tanzim etme amacı taşıyan, hukuk ve demokrasi dışı girişimlerle ilgili bir açıklamadır" diyen Aktay, şunları söyledi:

" Mersin'de, 31 Mart yerel seçimlerine olağan dışı gelişmelerle gidiyoruz. Öyle görünüyor ki vatandaşın özgür iradesinden korkanlar, Mersin yerel seçimlerini kendileri tanzim etmeye çalışıyorlar. Seçim sonuçlarını bizzat belirleme hevesi taşıyan karanlık eller bu amaçlarına ulaşmanın ilk adımı olarak da kimi meşru adayları yarış dışına çıkarmayı uygun buldular.

Örneğin, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Burhanettin Kocamaz'ın içine düşürüldüğü durumun, seçim dışında bırakılmasının, demokrasi adına kabul edilebilir bir yanı yoktur.

Öte yandan, HDP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sayın Alaaddin Erdoğan'ın adaylığının düşürülmesini de hukuk mantığı içerisinde izah edebilmek mümkün değildir

Adaylara yönelik bu gibi girişimlerle bir şaibe ortamı yaratmak ve bu puslu havadan faydalanmak istendiği apaçık ortadadır. Bugünün Türkiye'sinde böyle şeylere tevessül edebilecek bir anlayışa ve imkana kimlerin sahip olduğu konusunu vatandaşlarımızın vicdanlarına bırakıyoruz.

Şeffaf, özgür ve adaletli bir seçim ortamını sağlamak, seçimi kimin kazanacağından çok daha önemli bir meseledir. Türkiye bir hukuk devleti, gerçek bir demokrasi olacaksa, bu böyledir!

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm parti ve adayların, vatandaşın terazisinde özgür ve eşit biçimde tartılabildiği, meşruiyeti tam bir seçim istiyoruz. Hangi partiden olursa olsun, hukuk ve demokrasi dışı yollarla herhangi bir adayın seçilme hakkının ortadan kaldırılmasını, vatandaşın seçme hakkının kısıtlanmasını asla onaylamıyoruz.

Mersin'in demokratik geleneğine inancımız tamdır. Tüm çirkin hesaplar, Mersin seçmeninin sağduyusu ve vicdanı karşısında sonuçsuz kalacak ve Mersin'de zafer elbette demokrasinin olacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin il örgütü olarak 31 Mart yerel seçimlerinde Mersin'de yarışacak bütün siyasi parti ve adaylara, imkanların eşit kullanılabildiği haklı ve tatlı bir rekabet içerisinde, proje ve çözüm odaklı, güzel bir yarış ve başarılar diliyoruz."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Aktay, "Adil bir seçim, kazanandan daha önemlidir"
Aktay, "Adil bir seçim, kazanandan daha önemlidir"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: