rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.548 (2.079)

Toplam Ziyaret: 15.562.633 (14.415.834)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
919 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SOYDAN: 'BOYUN EĞEN MEZİTLİ OLMAYACAĞIZ'

Cumhur İttifakı MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, göreve gelmesi halinde gerçekleştireceği projeleri ve hedeflerini anlattı. Soydan, "Her şeye boyun eğmek zorunda bırakılan değil, oyunu bizzat vatandaşın kendisinin kurduğu bir Mezitli yaratacağız" dedi.

Soydan: 'Boyun eğen Mezitli olmayacağız'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Seçim çalışmaları kapsamında Mezitli'yi karış karış gezen, vatandaşın sorun, talep ve önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, "İnsanları dinledikçe hem kentim Mezitli adına, hem de ülkem adına çok üzülüyorum. Vatandaş 21. yüzyılda yol, alt yapı, kaldırım gibi belediyenin yapması zorunlu olan işleri yapmadığı için isyan ediyor.

Bunu Mezitli'ye reva görenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Artık yeter! Biz bu kara düzene dur diyoruz! Biz geçmiş dönemlerde vaatlerin bir adım ötesine gidemeyen ve dizleri üstüne çökmeye mahkum edilen Mezitli'yi ayağa kaldırmak için geliyoruz. Bizim hayallerimiz, hedeflerimiz ideallerimiz var" diye konuştu.

Atatürk ve Bilim Müzesi

Mezitli için alanlarında uzman ekiplerle gece gündüz çalışarak insana değer veren projeler ürettiklerinin altını çizen Soydan, "En büyük hayallerimden birisi Mezitli'ye Cumhuriyet Meydanı'nı kazandırmak olacaktır. Yerimiz hazır; göreve geldikten kısa bir süre sonra bunu gerçekleştireceğim.

Öte yandan hedef ve emanetlerinden şaşmadığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün adını vereceğimiz 'Atatürk ve Bilim Müzesi'ni kentimize armağan edeceğiz.

Konserlerden festivale, spor organizasyonlarından kültürel etkinliklere kadar tüm faaliyetlerin gerçekleştirileceği 'Çok Amaçlı Gösteri Merkezi' kuracağız. Bunun yanında konusunda uzman ve eğitimli personelleri ile vatandaşımızın gözünün arkada kalmayacağı, aile sıcaklığında eğitim ve bakım alanları yapacağız. Var olan kreş sayılarımızı da üzerine katarak arttırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Engelsiz bir kent

Kentte geniş kapsamlı bir spor kompleksinin olmadığına dikkat çeken Serdar Soydan, "Kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol, futbol ve voleybol sahalarının olduğu bir spor kompleksi yapma hedefindeyiz. Mezitli'nin en büyük eksikliklerinden birisi de kültür merkezinin olmayışıdır.

Dünya standartlarına uygun, tiyatro ve sinema salonu yapacağız. Gelelim engelli vatandaşlarımıza. İçleri rahat olsun. Onlara her daim pozitif ayrımcılık tanımaya devam edeceğiz. Bunu da belediyemizde 'Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü' kurarak ispatlayacağız. Bundan böyle Mezitli engelsiz bir kent olacak" şeklinde konuştu.

Tesislere destek

Mezitli Deresi ile ilgili olarak muazzam bir proje çalışması yaptıklarını kaydeden Soydan, "Atıl durumda olan dere boyu, kafeler, parklar, eğlence ve sosyal donatı alanları yaratılarak halkın kullanımına açılacak. Ayrıca Mezitli'nin sahil bandı da tesislerle desteklenerek, park ve plaj düzenlemeleri yapılarak halkın su sporları ile buluşması sağlanacak.

Bu konuda da hedefimiz, temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü olan Mavi Bayrak olacaktır. Kentin önemli noktalarına Çelik Katlı Otopark yapılacak. Bu projemizi hayata geçirdiğimiz taktirde Mezitli'deki trafik sorununa çözüm de sağlamış olacağız" dedi.

Bir başkasının kendi dönemlerinde kesinlikle öteki olmayacağına vurgu yapan Soydan sözlerini şöyle noktaladı: "Türk, Kürt, Laz, Çerkes de baş tacımız; Alevi, Sünni ve diğer mezhepleri kendilerine rehber edinenler de baş tacımızdır.

Pazarcı, sanayici, öğrenci, veli de baş tacımızdır; camiler, cem evleri ve diğer ibadethaneler de baş tacımızdır. Ben vatandaşlarımıza bir el uzatıyorum. Gelin bu eli tutun ve şahsıma bir şans verin. Kederde de sevinçte de tek yürek olacağımız Mezitlimizin geleceğine gelin beraber yürüyelim"Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Soydan: 'Boyun eğen Mezitli olmayacağız'
Soydan: 'Boyun eğen Mezitli olmayacağız'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: