rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.423 (1.954)

Toplam Ziyaret: 15.562.508 (14.415.709)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
918 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SEÇER, "MERSİN ÜZERİNDE OYUN OYNANIYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Burhanettin Kocamaz'ın aday olamamasını kendilerine karşı yapılmış bir hamle olarak nitelendirdi.

Seçer, Seçer,
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Seçer, yaptığı açıklamada, yerel seçim sürecinde Mersin'de 3 aday yarışıyorken, İl Seçim Kurulunun, Kocamaz'ın hiçbir partiden ya da bağımsız olarak aday olamayacağı yönünde karar verdiğini hatırlatarak, "Görünen o ki Mersin üzerinde oyunlar oynanıyor. Aslında bu hamle bize karşı yapılan bir hamle. Son araştırmalara göre biz bu tatlı rekabeti bir adım önde götürüyorduk. Bazıları bundan rahatsız oldu. Ama bunda da başarılı olamayacaklar.

Bizim milliyetçiliğimizi, ülke sevgimizi, vatan sevgimizi test etmek, sorgulamak ne kimsenin hakkıdır, ne kimsenin haddidir. İnanıyorum ki Mersin halkı 31 Mart'ta bu siyaset oyununa gereken cevabı verecektir. Burhanettin Kocamaz hakkındaki bu kararı, bir siyasetçi olarak, bir insan olarak üzüntüyle karşıladığımı da vurgulamak isterim" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında kentteki iş insanları ve Minibüsçüler Odası ile bir araya gelen Seçer, burada yaptığı konuşmasında "Gönül isterdi ki, karanlık eller Mersin siyasetine müdahale etmesin ve bize bir istikamet vermeye çalışmasın. Ben isterdim ki, seçim adil olsun, hukukun içinde olsun. Böyle komplolar, tertipler, ayak oyunları olmasın" diye konuştu.

"Parkomat yeniden gelecek"

Mersin'de yapılacak çok işleri olduğunu, bunların başında trafiğin geldiğini ifade eden Seçer, "Trafik önemli bir sorun. Eğer belediye yeni düzenlemeler yapmazsa, trafik sorunu daha da büyür. Sabahları şehir merkezine gelmek bir sorun. Yaz aylarında Kızkalesi'ne gitmek 3 saati buluyor. İkinci çevreyolunu doğuda OSB'ye kadar, batıda Çeşmeli otoban çıkışına kadar uzatacağız.

Üçüncü çevreyolunun Serbest Bölge ile bağlantısını sağlayacağız. Şehir Hastanesi'ne ulaşım konusunda televizyon ekranlarına kadar düştük. UKOME'nin işini doğru yapması lazım. Güzergahlar konusunda en iyisini belirlemesi lazım. Öyle 'dediğim dedik çaldığım düdük' demekle bu işler çözülmez. Bunları oturup konuşarak çözeceğiz.

Belediye olarak arsa bulduğumuz her yere zemin uygunsa zemin otoparklar, değilse katlı otoparklar yapacağız. Parkomatı yeniden getireceğiz. Vatandaş 5 dakikalık alışveriş için arabasını koyacak yer bulamıyor. Parkomatı yeniden getirip bu sorunu çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Bu eşitsizliği gidermemiz lazım"

Tarsus ilçesinde işadamlarıyla da bira araya gelen Seçer, Mersin'de yatırımcı belediyecilik tarzıyla bir yönetim anlayışı sergilemeyi hedeflediklerini belirterek, "Biz Türkiye'nin sayılı vergisini ödeyen zengin bir kentiz. Zengin bir kente neden daha fazla yatırım istiyoruz? İnanılmaz bir çelişki var. Bu kadar zenginlik var ama inanılmaz bir fakirlik de var.

Burada bir yanlışlık var. Bunu düzene sokmamız lazım. İnsanlar bizden para pul istemiyor, 'cebime para koy' demiyor. 'İş bul' diyor. Bir belediye başkanı vizyon koymalı. Yol temizlemekle, ağaç budamakla, sinek öldürmekle olmuyor. Bunları zaten yapacağız. Bunları yapacak ekibimiz zaten var" şeklinde konuştu.

"Eşitsizliği gidermeliyiz"

Kente iş, aş, ekmek sağlayan yatırımcının tarafında olduğu kadar yoksul kesimlerin de tarafında olduğunu söyleyen Seçer, şöyle devam etti; "Benim yoksullara pozitif ayrımcılık yapmam, onları korumam lazım. Ayrıca bu yoksulluğu ortadan kaldıracak yatırımcılara pozitif ayrımcılık yapmam lazım. Mersin'de zengin çok zengin, fakir çok fakir. Mersin vergide 6. sırada ama gelir dağılımı adaletsizliğinde 3. sırada. Böyle bir şey olabilir mi? Bu eşitsizliği gidermemiz lazım. Nüfusumuz göç veriyor. Üniversite okumaya giden gelmiyor, Mersin'de okumaya gelen burada kalmıyor. Çünkü yapacağı işin burada karşılığı yok. Bunları değiştirmemiz lazım."

"Herkesi kucaklayacağız"

Yatırımcının önünü açan, yatırımcıya destek olan bir belediye başkanı olacağını vurgulayan Seçer, "İnsanlar gelsin, Mersin'e yatırım yapsın. Biz de yerel bürokrasiyi önlerinden kaldıralım. Bir diğer önemli şikayet de insanlar ayrımcılık istemiyor. İnsanlar kendini bu şehre ait hissetmek istiyor. Dininden, mezhebinden, meşrebinden, kökeninden dolayı ötelenmek istemiyor. Biz bunu ortadan kaldıracağız. Herkesi kucaklayacağız.

1 Nisan'da belediye başkanı olduğumda, belediyede ne yapacağımızı, hangi bölgede ne tür değişiklik yapacağımıza dair her hazırlığımız tamamlandı. Biz Mersin'i yönetmeye talibiz. Daha iyi işler yapacağız. Gelmiş geçmiş başkanlara teşekkür ediyoruz. Biz daha iyisini yapmak istiyoruz, yeni bir vizyon ortaya koymaya geliyoruz" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Seçer, "Mersin üzerinde oyun oynanıyor"
Seçer, "Mersin üzerinde oyun oynanıyor"
Seçer, "Mersin üzerinde oyun oynanıyor"
Seçer, "Mersin üzerinde oyun oynanıyor"
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: