rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.952 (4.701)

Toplam Ziyaret: 15.057.245 (13.965.069)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
848 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, "BÜTÇENİN YÜZDE 1'İ YOKSULLARA"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Fuat Morel, Batıkent ve Barbaros mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Özyiğit, Özyiğit,
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Abdullah Özyiğit, Barbaros Mahallesi'ndeki toplantıda, şehir içinde, mahalle aralarında kalan atölye ve işyerlerinin durumunu ve yeniş sanayi siteleri ihtiyacını değerlendirdi.

Geçtiğimiz yıllarda, küçük esnafın bir araya toplanacağı bir arazi belirlendiğini ancak Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AKP ve MHP'nin ortak kararıyla o arazinin konut alanına çevrildiğini ifade eden Abdullah Özyiğit, "Küçük esnafın sorunlarını çözmek yerine rantı önceledikleri için bazı işler askıya düştü.

Şimdi biz ise küçük esnafımızın sorununu Büyükşehir Belediyesi ile beraber çözeceğiz. Alt birim belediyesi olarak yapacağımız işler sınırlı. Ancak seçimlerde Büyükşehir'i de kazanırsak işte o zaman Mersin'in rengini değiştiririz.

Örneğin seçimlerden sonra otobanın üst kısmında Yenişehir sınırları içerisinde bulunan bir bölgede Mobilyacılar Sitesi kurmayı hedefliyoruz. Bu sözü geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Başkan adayımız Sayın Vahap Seçer vermiştir. Mersin'i merkezi hükümetin yatırımlarına ihtiyaç duymadan çok daha güzel yerlere taşıyabiliriz" dedi.

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Batıkent Mahallesi'ndeki toplantıda da belediye başkanı olduğunda uygulayacakları sosyal projeleri anlattı.

'Her eve yardım elimiz uzanacak'

Yenişehir'de belediyeciliği yeni bir boyuta taşıyacaklarını belirten Abdullah Özyiğit şunları söyledi: "Önceliklerimiz arasında çocuklarımız ve gençlerimiz olacak.

Yenişehir'de bir çocuğumuz yatağa aç girdiğinde uyuyamamalıyız. 17 yaşında bir çocuğumuz intihar ettiğinde kendi çocuğumuzun yüzüne bakamamalıyız. İşte biz böyle bir belediyecilik yapmayı düşünüyoruz.

Yenişehir Belediye Başkanı olduğumda ilçemizde bulunan her eve gireceğiz ve gelir düzeyini, ihtiyaçlarını, engellisi ya da hastası olup olmadığını belirleyeceğiz. Sorunları kanunların verdiği yetkiye dayanarak, belediye bütçesinin yüzde birini sosyal yardımlara ayırma yöntemiyle çözeceğiz. Bunu yaparken de sağ elin verdiğini sol elin görmeyecek anlayışıyla yapacağız.

Bizim amacımız belediyeyi yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya yönetmektir. Meclis üyeleri sizlerin temsilcisidir. Dolayısıyla sizlerin isteklerini yerine getirmekle yükümlülerdir. Meclis sizden gelen kararları önem sırasına göre değerlendirecek ve karar altına alacak."

Spor tesisi sözü

Yenişehir'de hemşerilik duygusunu ve aidiyet duygusunu geliştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Abdullah Özyiğit, bunu da vatandaşların daha çok spor yapmasını, daha çok kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlik yapmasını sağlayarak gerçekleştireceklerini söyledi

Abdullah Özyiğit, yaptığı konuşmanın ardından, mahalle sakinlerinin soru ve taleplerini dinledi.

Bir çocuğun futbol sahası talebini dile getirmesinin üzerine Özyiğit, dinleyiciler arasında yer alan Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur'a seslenerek, "Başkan arsayı belediye olarak biz ayarlayalım. Üst yapısını da pazarcılar odası olarak siz karşılayın" dedi.

Pazarcılar Odası Başkanı Batur'dan 'neden olmasın başkanım' yanıtını alan Özyiğit, "İşte bu dayanışmadır. Hemşehrilik bilincinin oluşmasına bir katkıdır" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Özyiğit, "Bütçenin yüzde 1'i yoksullara"
Özyiğit, "Bütçenin yüzde 1'i yoksullara"
Özyiğit, "Bütçenin yüzde 1'i yoksullara"
Özyiğit, "Bütçenin yüzde 1'i yoksullara"
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: