rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 108 (108)

Toplam Ziyaret: 15.057.400 (13.965.224)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Mart 2019
Sayı : 796
Bu kayıt toplam
988 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KOCAMAZ: SEÇİM ARTIK ŞAİBELİDİR !

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adaylığının reddedilmesi üzerine; "Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek bu suikasti organize bir şekilde gerçekleştirdiler. Mersin'de yapılacak yerel seçimlere gölge düşmüştür" dedi.

Kocamaz: Seçim artık şaibelidir !
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kocamaz; Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, sandıktan çıkacak sonucun insanları hiçbir şekilde tatmin etmeyeceğini belirterek, "Bu seçim sürecinde yaşanan demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecektir. Seçimlere şaibe karışmıştır" diye konuştu.

Kocamaz, açıklamasında şunları söyledi: "Yaşadığımız olumsuzluklar ortada. Olayların sonuna kadar takipçisi olacağız. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.

Ancak üzülerek belirtmem gerekiyor ki; Mersin'de yapılacak bu yerel seçime gölge düşmüştür! Bu konuda kamu vicdanı yaralıdır! Bu seçim şaibeli hale gelmiştir.

Sandıktan çıkacak sonuç insanları hiç bir şekilde tatmin etmeyecektir. Bu seçim sürecinde yaşananlar Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak gececektir.

Biz her seher vaktinde insanlarımız için bu güzel dileklerde bulunurken, insanlıktan nasibini alamamış, şeref ve haysiyetten yoksun Mersin ve Mersinli düşmanları akıl almaz bir cüretle insanların seçme ve seçilme hakkını adeta gaspettiler.

Mersin'in ve ömrü insanlığa hizmetle geçmiş Burhanettin Kocamaz'ın önünü kestiler.

Böyle bir olaya cüret edebilen şahısların ya hayatları ile ilgili bir tehdit alması ya da her şeyi göze alabilecek, gözlerini döndürebilecek, geleceklerini garanti edecek kadar bir dünyalık, bir bedel almış olmaları gerekir!

Zira bu iş ve aldıkları bu yüksek risk öyle sanıldığı gibi bedavaya ya da dostluk ilişkileri içerisinde hatırla gönülle yapılabilecek bir iş ya da alınabilecek bir risk değildir!

Bu olayı hiç kimse bize ihmal, gaflet ya da biz dosya Ankara'ya verilecek zannediyorduk gibi saçma sapan bahanelerle izah etmeye kalkışmasın!

Bu olay organize bir suçtur, çete olayıdır! Ve taammüden bilinçli şekilde planlanıp, programlanıp öylece uygulamaya konulmuştur! Azıcık beyni olan hiç kimse de bu cinayeti birilerinin hatırına bedavaya işlemez! Bu suikastı yapanlar elbette bunun bedelini de bir yerlerden almıştır.

Seçim kuruluna dosya teslimini son güne, hatta son saniyeye kadar bilinçli bir şekilde bırakıp böylesine şeytanın bile aklına gelmeyecek organize bir olayı hepimize hatta tüm Türkiye'ye yaşatarak Mersin'in geleceğini kararttılar.

Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek bu suikastı organize bir şekilde gerçekleştirdiler.

Bu olay artık sadece Burhanettin Kocamaz'ın önünü kesme ya da onu cezalandırmanın da ötesinde demokrasiye saplanmış bir hançer olarak kamu düzenini bozmaya yönelik, teamülleri aşan ve kamu düzenini, huzur ve güveni tehdit eden bir olaydır ve artık kamu davasına dönüşmüştür.

Buradan Emniyet Güçlerimizi ve Cumhuriyet Savcılarımızı acilen göreve davet ediyor,bu olayın arkasında kim ya da kimlerin olduğunun bulunmasını,olayın bütün detaylarıyla aydınlatılmasını ve bu Mersin, demokrasi ve insanlık düşmanlarının bir an evvel çıkartılmasını talep ediyorum."

İyi Parti adayı Ayfer Yılmaz...

Adaylık sürecine dair gelişmeleri değerlendiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, düzenlediği basın toplantısında İyi Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Ayfer Yılmaz olduğunu açıkladı.

Kocamaz, "Türkiye'nin çok yakından tanıdığı değerli bir devlet adamı, bu ülkeye hizmeti geçmiş, bu ülkede ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yapmış Sayın Ayfer Yılmaz, bu işi sahiplenmiştir" diye konuştu.

Akşener: 'Mersin'de kazanacak bir adayımız var'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ayfer Yılmaz adayımız. Yılmaz'a teklif hem benden ve arkadaşlarımdan hem de Burhanettin Bey'den gitti. Çok güçlü bir adayla tekrar rekabetin içinde yer alacağız" dedi.

Yılmaz'ın taban politikacısı olduğunu ve bakan olduğu dönemde Mersin'e çok ciddi hizmetler götürdüğünü belirten Akşener, şöyle devam etti: "Kendisiyle ilgili ciddi bir karşılık var. Anketlerde de ortaya çıkıyor. Burhanettin Bey ile alacağımıza inandığımız Mersin'de bir kumpasa uğradık. Bu kumpası her zaman olduğu gibi yırttık attık ve Sayın Yılmaz ile tekrar kazanma konusunda en iddialı konuma geçtik. Ortaya çıkan hukuksuzluk, kanunsuzluk ve kumpas böylece çökertilmiş oldu."

Ayfer Yılmaz kimdir?

1956 yılında Ankara'da dünyaya gelen Ayfer Yılmaz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

Eğitimini tamamladıktan sonra Bonn Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı görevleri yaptı.

1996'da DYP Mersin milletvekili seçildi ve iki dönem görev yaptı. 1996 senesinde de Mesut Yılmaz başbakanlığında kurulan ANAYOL ile yine aynı sene içinde bu kez Necmettin Erbakan'ın başbakanlığında kurulan REFAHYOL hükümetlerinde devlet bakanlığı görevi yaptı.

2002-2009 seneleri arasında Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği yaptı.

Yılmaz, 2017'de İYİ Parti'ye katıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Kocamaz: Seçim artık şaibelidir !
Kocamaz: Seçim artık şaibelidir !
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: