rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.889 (4.641)

Toplam Ziyaret: 15.057.182 (13.965.009)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Şubat 2019
Sayı : 795
Bu kayıt toplam
1.218 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ'NİN HAZIRLIKLARI TAMAM

Mersin'de Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde yerel yönetimler ve meslek odalarının destek verdiği Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 12 Nisan- 2 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle 18'inci kez buluşacak.

Uluslararası Müzik Festivali'nin hazırlıkları tamam
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İlk yıldan bu yana, pek çok ülkeden saygın sanatçı ve müzik topluluklarını sanatseverlerle buluşturarak kentin tanıtımında öncü bir rol üstlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin hazırlıklarında sona gelindi.

Bu yıl perdelerini 18'inci kez açacak olan festival, 9'uncu Beste Yarışması ve Nevit KodallıPolifonik Korolar Şenliği ile birlikte 16 etkinliğe 12 Nisan-02 Mayıs 2019 tarihleri arasında kentin önemli konser salonları ve tarihi mekanlarında ev sahipliği yapacak.

Festivale, Kültür Bakanlığı, Mersin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Akdeniz Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Tarsus Belediyesi, ToroslarBelediyesi, Yenişehir Belediyesi, Mersin Barosu, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Ticaret Borsası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Tarsus Sanayi ve Ticaret Odası, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Mersin Üniversitesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, İçel Sanat Kulübü, Mersin Polifonik Korolar Derneği, Mersin Liseliler Derneği, Hollanda AnkaraBüyükelçiliği, ABD Ankara Büyükelçiliği, Avusturya Kültür Ofisi, Opet, MIP, Derya Otomotiv, Pozcu Organik, Gradi Reklam ve Forum Mersin'in desteğini alarak 20 gün sürecek bir müzik şölenine imza atacak.

Festival, 'Mersin, Soli Pompeipolis'in Gün Doğuşuna Ezgi Arıyor' temalı 9'uncu Beste Yarışması ve Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği ile birlikte Festival Sanat Ödülü, Festival Kent Ödülü, Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü, olmak üzere üç dalda ödüller de dağıtılacak. Yurtiçinden ve dışından gelecek sanatçılar ve müzik topluluklarından oluşan festival programı ise şubat ayı sonunda düzenlenecek bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacak.

Festival Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptığı açıklamada, "Bir yıl boyunca süren çalışmalarımız sonucunda yeni bir festivali daha halkımızla buluşturmanın mutluluğu içindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdürö diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden nice festivalde buluşmak üzere; güzel kentimizi hakettiği standartlara yükseltmede desteklerini esirgemeyen ve başarı bileşenlerimiz olan T.C. Kültür Bakanlığı'na, Mersin Valiliği'ne, Mersin Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri'ne, İl Kültür Müdürlüğü'ne, Mersin Üniversitesi'ne, odalar ve sivil toplum kuruluşları'na, bazı iş adamlarımıza, en önemlisi siz halkımıza, huzurlarınızda en içten teşekkürlerimizi sunarız" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Uluslararası Müzik Festivali'nin hazırlıkları tamam
Uluslararası Müzik Festivali'nin hazırlıkları tamam
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: