rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.529 (2.060)

Toplam Ziyaret: 15.562.614 (14.415.815)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Şubat 2019
Sayı : 795
Bu kayıt toplam
1.413 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SOYDAN, "KARALAYARAK SİYASET YAPILMAZ"

Cumhur İttifakı MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, göreve gelmesi halinde Kadın Üretici Pazarları'nı yıkacağı iddialarını siyasi nezaketsizlik olarak nitelendirdi.

Soydan,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Soydan, "Kadın, emek ve üretimin olduğu yeri yıkmak kimsenin haddine değildir. Kadınlar üzerinden karalayarak siyaset yapılmaz" diye konuştu.

Cumhur İttifakı MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan Viranşehir Kadın Üretici Pazarı'nı ziyaret ederek, vatandaşların sorun, talep ve önerilerini dinledi.

Yoğun ilgiyle karşılanan Soydan, pazarda genel bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade ederek, "Vatandaşlarımızla sohbet ettiğimizde, bazı kesimler tarafından özellikle Kadın Üretici Pazarlarının gezilerek, göreve gelmem halinde buraları yıkacağım iddia ediliyormuş. Bu durum en hafif tabiriyle siyasi nezaketsizliktir.

Siyasi yarışı önde götürdüğümüz artık kamuoyu tarafından da bilinen bir gerçektir. Bizi artık kimse durduramaz. Kadınlarımız üzerinden böyle karalama kampanyaları yapmak ne etiğe ne ahlaka ne de siyasi nezakete sığar. Ayıptır" dedi.

Pazarlar, yerinde kalacak

Soydan, "Ben bu yarışa, kimseyi kırmadan çıktım ve öyle de sona erdirmek isterim. Ancak bunu savaş olarak görüp ucuz zaferler kazanma peşinde olanlara da saygıdeğer Mezitli halkına da birkaç şey söylemek durumundayım.

Karalayarak politik kampanya yapmayı hayatımın hiçbir döneminde tasvip etmedim. 'Taş üstüne taş koyandan Allah bin kere razı olsun' düsturunu defalarca dile getirdim; getirmeye de devam edeceğim. Kadın Üretici Pazarları projesi doğru bir projedir. Kaldırmak da kimsenin haddine değildir.

Buradan herkese gönül rahatlığı ile bir kez daha söylüyorum. Kadın Üretici Pazarlarımız yapılan kara propagandalara inat sapasağlam yerinde kalacaktır. Mevcut fiziki koşullarını iyileştirip, dünya standartlarına getirilecektir. Güneş enerjisi panelleri kullanılarak, kışın daha sıcak ortamlarda çalışmaları sağlanacaktır.

Kadın Üretici Pazarlarımızda tuvaletleri, giyinme odaları, sıcak suları olan koşullar kadınlarımızın öncelikli haklarıdır. Teknolojinin gücünden faydalanarak pazar ağlarımız genişletilip, kadınlarımızın emeği ülke genelinde markalaştırılacaktır. Bundan kimsenin en ufak şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Kartlar yeniden dağıtılıyor

Mezitli'de kartların yeniden dağıtıldığını ve belli kesimlerin panik havası içerisinde olduğunu söyleyen Serdar Soydan, "Değerli vatandaşlarım, değişim güç ve cesaret ister. Bu değişim hareketinin öncüsü olarak Mezitli'yi hep birlikte yönetmeye geliyoruz. Herkes bilsin ki biz bu iddialara gülüp geçiyoruz.

Biz güldükçe rahatsız olanlara, şahsımı ve temsil ettiğim siyasi partileri bu şekilde töhmet altında bırakmanın yanlış bir tutum olduğunu ve bu tutumun da hiç kimseye faydası olmayacağını bir kez daha vurguluyorum.

Centilmence başladığımız bu siyasi atmosfere aynı nezaketle devam etmemiz gerektiğini hatırlatıyor, rakiplerimize başarılar diliyor, Mezitlili hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Soydan, "Karalayarak siyaset yapılmaz"
Soydan, "Karalayarak siyaset yapılmaz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: