rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.620 (2.150)

Toplam Ziyaret: 15.562.705 (14.415.905)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Şubat 2019
Sayı : 795
Bu kayıt toplam
1.573 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SİYASİ KOMPLO, DP İLE ÇÖZÜLDÜ !

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, siyaset tarihinde örneği görülmemiş bir durumla karşı karşıya kaldı.

Siyasi komplo, DP ile çözüldü ! Siyasi komplo, DP ile çözüldü ! Siyasi komplo, DP ile çözüldü !
1 / 3 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İyi Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak duyurulan, ancak evrakların geç teslim edilmesi nedeniyle adaylığının kabul edilmemesi, sadece Mersin'de değil, ülke genelinde olay oldu.

Olay nasıl gelişti?

İyi Parti Mersin İl Yönetimi, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) saat 17.00'den sonra adaylık listesini sunması sebebiyle, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı tehlikeye girdi.

YSK görevlileri, tutanak tutarak listeyi teslim alırken, bu durum İyi Parti'de deprem etkisi yarattı. Hemen ardından genel merkezden yapılan açıklama ile, yaşanan gecikmeden sorumlu tutulan İyi Parti İl Başkanı Servet Koca görevden alındı.

Demokrat Parti'den Yeniden Karşılarına Çıktık

İyi Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak duyurulan ancak adaylık başvurusu gecikince Demokrat Parti'den adaylığını açıklayan Burhanettin Kocamaz, "Önümüzü kestiler biz de Demokrat Parti'den yeniden karşılarına çıktık." dedi.

Kocamaz, adaylık sürecinin "Demokrasi mücadelesine" dönüştüğünü ifade ederek, "Birileri 'Göreceksiniz Kocamaz İYİ Parti'den dahi aday olamayacak' diye bir ifade kullanmıştı. Demek ki bildikleri bir şey varmış, bildikleri, partinin içerisine girip adaylığımızı engellemeye çalışmakmış. Önümüzü kestiler biz de Demokrat Parti'den yeniden karşılarına çıktık." diye konuştu.

Mersine dönüşünde ilk olarak seçim kuruluna gittiklerini anlatan Kocamaz, "Ankara'dan ayağımızın tozuyla geldik, yeniden herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için doğrudan seçim kuruluna gittim. Dosyamızı götürüp teslim ettik." dedi.

Kocamaz, destekleri için İYİ Parti ve Demokrat Parti yöneticilerine teşekkür etti.

Kocamaz, "Kimse maddi karşılığını almadan ihaneti göze alamaz"

Evrakının İl Seçim Kurulu'na geç teslim edilmesi nedeniyle aday olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, gelişmeleri 'ihanet' olarak nitelendirerek, bu 'ihanetin' para karşılığında yapıldığını öne sürdü. Kocamaz, Twitter hesabından, "Hiç kimse maddi karşılığını almadan durup dururken böyle bir ihaneti göze alamaz" açıklamasını yaptı.

Kendisine ait evrakın Mersin İl Seçim Kurulu'na mesai saatinin bitiminden yaklaşık yarım saat geç teslim edilmesi üzerine aday olamayan Kocamaz, dün akşam Büyükşehir Belediyesi balkonundan partililere yaptığı konuşmada, "Parti içinden vurulduk" demesinin ardından, bu sabah da resmi Twitter hesabından, 'maddi bedel alındı' suçlamasında bulundu.

Hesabından paylaştığı 7 ayrı tweetle ihanet ve maddi bedel iddiasında bulunan Kocamaz, "Böyle bir ihanetin elbette maddi bir karşılığı, bir bedeli vardır. Hiç kimse maddi karşılığını almadan durup dururken böyle bir ihaneti göze alamaz" paylaşımında bulundu. Kocamaz, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bildiğiniz gibi zor bir sınavdan geçiyoruz. Biz sizleri Allah için seviyoruz. Sizlerin de bizlere olan sevgi ve muhabbetini biliyorum. Zaten söz konusu sevgi birilerini geçmişten bu yana oldukça rahatsız ediyor.

Gölgemizden rahatsızlık duyanlar oyun üstüne oyun kurmaya çalışıyor. 2014 30 Mart'ından bu tarafa geçemeyenlerin, yalan, dolan, fitne, fesat, gıybet, iftira ve dedikodudan medet umanların entrikaları devam ediyor.

Sandıkta bizimle mücadele edemeyeceklerini anlayanlar bizzat İYİ Parti Mersin İl Teşkilatı içinden ayarttıkları taşeronlar ve ihanetçilerle önümüzü kesmeye çalışmakta. Böyle bir ihanetin elbette maddi bir karşılığı, bir bedeli vardır.

Hiç kimse maddi karşılığını almadan durup dururken böyle bir ihaneti göze alamaz. Koskoca Mersin'in geleceğini karartamaz. Böyle bir ihaneti göze alabilenlerin, şahsımı ve partiyi satma cüretini gösterebilenlerin bu ihanetin hesabını Mersin halkına mutlaka vermeleri gerekir.

'Bugün için başardık, Kocamaz'ın adaylığını engelledik, önünü kestik' diyerek nara atanların hevesleri Allah'ın izniyle kursaklarında kalacaktır. Zaman her şeyin ilacıdır. Biz bu mücadeleyi nefsimiz için değil tüm hemşehrilerimiz ve Mersinimizin geleceği adına yapıyoruz.

Mersin acemi ellere, kumpasçılara, entrikacılara teslim edilemeyecek kadar önemli bir şehirdir. Bu nedenle Rabbim bize bu badireden mutlaka bir çıkış yolu sağlatacak ve bir yol açacaktır. Allah doğrularla beraberdir. Sizler rahat ve sakin olunuz. Sabırla gelişmeleri takip ediniz. Provokasyonlara gelmeyiniz. ve bizi izlemeye devam ediniz. Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Allah'a emanet olunuz."

Akşener, "Bu ihmal değil"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burhanettin Kocamaz'ın Mersin'den aday gösterilememesine ilişkin, "Bu, İYİ Parti'ye yönelik dahili bir operasyondur" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu.

Adaylık listesinin 17.00'den sonra seçim kuruluna teslim edilmesi nedeniyle Burhanettin Kocamaz'ın aday gösterilememesini değerlendiren Akşener, "Bu hain kumpas, aramızdan birilerinin ihmali gibi gösterildi. Çok açık söylüyorum; bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti'ye yönelik dahili bir operasyondur. Burhanettin Kocamaz'ın ve dolayısıyla partimizin yoluna örülen bu duvar, Türkiye'de siyasetin getirildiği noktayı tariflemek bakımından ibret vericidir" ifadelerini kullandı.

Paçacı, "Kocamaz'ı Mersin'e hizmetten kimse alıkoyamayacaktır"

İYİ Parti sözcüsü Cihan Paçacı, evrakı YSK'ya geç teslim edildiği için partilerinden aday olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın, Demokrat Parti'den (DP) başvuruda bulunacağını söyleyerek, "Kocamaz'ı Mersin'e hizmetten kimse alıkoyamayacaktır" dedi.

Evrakları YSK'ya geç teslim edildiği için partilerinden aday olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın 1994 yılından önce Tarsus'ta, daha sonra da Mersin'de Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatan Paçacı, şunları söyledi: "Bugüne kadar hakkında bir suistimal, bir usulsüzlük olmamıştır. Tertemiz bulunduğu ilçeye ve ile hizmet eden bir arkadaşımızdır.

Burhanettin Kocamaz'ın derdi Mersin'dir. Mersin halkına, Mersin iline hizmet etmektir. Bu hizmeti İYİ Parti saflarında yapacaktı, ancak dışarıdan gelen ama içeride işbirlikçiyle bir komployla karşı karşıya kalmıştır. ve kendisinin adaylık başvurusu yasal sınırlar içerisinde yapılamamıştır. Ama bu Burhanettin Kocamaz'ın Mersin'e hizmet etme iradesini ortadan kaldırmamıştır.

Bizler de İYİ Parti olarak kendisine yardımcı olduk. DP ile bir görüşme temin edildi. Bugün DP adına başvuru yapıp DP adına aday olacaktır. Mersin'e hizmeti Demokrat Parti ile gerçekleştirecektir. Kocamaz'ı Mersin'e hizmetten kimse alıkoyamayacaktır."

Güleç, "Bu olay kumpastır"

İYİ Parti Mersin İl Sekreteri Üzeyir Güleç, Burhanettin Kocamaz'ın evraklarının geç teslim edilmesi nedeniyle adaylığının kabul edilmemesinin herkeste şok etkisi oluşturduğunu belirterek, "Bu olay 'kumpas'tan başka bir şekilde adlandırılamaz" dedi.

Güleç, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar siyasi yaşamı boyunca hiç görmediği bir durumla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Biz İYİ Partililere şok yaşatan bu olay 'kumpas'tan başka bir şekilde adlandırılamaz. İki aydır divanı toplamayan, çeşitli görüşmelerde kesinlikte bilgilendirmeyen bir il başkanıyla, süreci seçime kadar götürme çabası içerisinde birçok şeye katlanmak durumda kaldık.

Partimize, Genel Başkanımıza ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a yapılan bu tezgahı kabullenmek mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Dinçer, "Koltuk, sorumluluktur"

Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İlksen Surguç Dinçer ise, seçim işlerinden sorumlu olan kişinin belli olduğunu ve her türlü sorumlulukta olan kişinin il başkanı olduğunu vurgulayarak, "Bu olaydan sonra kendisine ulaşamadık.

Genel merkezin talimatı ile zaten il başkanı görevden alındı. Bizler genel başkanımızın arkasındayız, onun talimatları doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz. Burhanettin Kocamaz'ın da sonuna kadar arkasındayız. Bu bir kriz yönetimi, artık süreç neyi gerektiriyorsa ona göre hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dinçer, "Görevin başında isen ya o işi yapabilecek kapasitede olacaksın ya da olmayacaksın. Sorumluluğunu bilmeyen kişiler oturmayacak oraya. Bütün Mersin'in ve Türkiye'nin kaderini tehlikeye sokacak bir harekettir bu" şeklinde yanıt verdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Siyasi komplo, DP ile çözüldü !
Siyasi komplo, DP ile çözüldü !
Siyasi komplo, DP ile çözüldü !
Siyasi komplo, DP ile çözüldü !
  • 1
  • 2
  • 3
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: