rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.460 (1.991)

Toplam Ziyaret: 15.562.545 (14.415.746)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Şubat 2019
Sayı : 794
Bu kayıt toplam
644 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İZOL, "ORTAK PAYDAMIZ MERSİN OLMALI"

Yerel seçim öncesi STK ziyaretlerini sürdüren CHP'li adaylar Mersin Girişimci İş Adamları Derneği üyeleri ile buluştu. CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı ve CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan İzol ve Mersin GİAD üyelerinin katıldığı toplantıda CHP'li adaylar Mersin ile ilgili projelerini anlatarak üyelerin sorularını yanıtladı.

İzol,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Siyasi parti gözetmeksizin her sektörden üyeleri ile birlikte Mersin odaklı projeler ürettiklerini belirten Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, 'Mersin GİAD olarak 200'ü aşkın üyemizle Mersin'de güçlü bir STK konumundayız. Birlik içerisinde hareket etmek bizim en büyük gücümüzdür.

Kentin sorunlarına ilişkin çözüm önerilerimizle, dernek içerisinde kurduğumuz komisyonlarla fark yaratan STK konumuna geldik. Bizler kentimizin çıkarları doğrultusunda sektörlerimizi olumsuz yönde etkileyen sorunların her zaman takipçisi olduk. Fakat kentimizin genel sorunları sadece Mersin GİAD'ı değil tüm kurum kuruluşları, diğer STK'ları, odaları ve siyasi partileri ilgilendiriyor.

Bu anlamda birlik olarak, siyasi parti ayrımı yapmadan kent için her kesimin elini taşın altına koyması gerekiyor. Mersin her alanda potansiyeli yüksek, iş hacmi geniş, Türkiye'nin güzide kentlerinden birisidir. Bu kenti işlemek ve cazibe merkezi haline getirmek kentimizde yaşayan herkesin ortak hedefi olmalıdır' dedi.

İş dünyasının Türkiye açısından büyük önem taşıdığını ifade eden CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Türkiye'nin ekonomik daralma yaşadığını ifade ederek, daralmanın önüne geçmek için özel sektör yapılanmasının etkili olacağını belirtti.

Mersin'in sosyolojik yapısı ve stratejik konumu gereği Türkiye siyaseti için önemli bir kent olduğunu belirten Seçer, 'Mersin önemsenmesi gereken bir kenttir. Kentimiz birçok siyasi parti açısından istenilen ve önemsenen bir kenttir. Bunun başlıca sebepleri Mersin'in sosyolojik yapısı ve stratejik konumudur.

Bu açıdan Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığımı açıklaması ile birlikte omuzlarıma bir yük bindi. Fakat bu yük beni hiçbir zaman yormadı, aksine daha çok güçlendirdi. Ben bunun bilinci ile hareket eden, iş dünyasının her zaman arkasında olan, yatırımcılarımızı destekleyen, kentin her alanında projeler üreten, genç yaşlı her kesime dokunabilen, kapısı herkese açık bir belediye başkanı olacağım.

Parti ayrımı yapmadan, mezhep, dil, din, ırk ayrımı yapmadan her kesime ulaşan bir belediye başkanı olacağım. 'Biz oy vermedik ama, Mersin çok çalışan bir belediye başkanına kavuştu' sözünü duyduğum zaman başarıyı yakalamış olacağım. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından Mersinlilere hizmet etmek için hazır durumdayım. 'Vahap Seçer belediye başkanı olduğunda nasıl bir yol izleyecek?' sorusunun cevabını 1 yıl öncesinden hazırladım ve şuanda bu cevapları her gittiğim yerde net bir şekilde vatandaşlarımıza sunuyorum.

Bu anlamda 1 Nisan sabahından kendi adıma hiçbir olumsuz düşüncem yok. Partimizin en alt biriminden en üst birimine kadar herkesin seçimi kazanacağımıza inancı tamdır' dedi.

Yenişehir ilçesinin Mersin'in yatırım ve iş alanında en önemli bölgesi olduğuna dikkat çeken CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit ise, ' Yenişehir Mersin'in görünen yüzüdür. Yatırımcıların Mersin'e geldiklerinde ilk uğradıkları lokasyon Yenişehir bölgesidir. Yatırımcıların kafasındaki Mersin imajı Yenişehir ile şekilleniyor.

Yenişehir, eğitim kurumlarının yüzde 80'inin bulunduğu bir ilçedir ve Yenişehir'de yaşayan insanların yüzde 36'sını üniversite öğrencilerinden oluştuğu gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu bağlamda Avrupa Birliği statüsünde olan Yenişehir'i daha kaliteli hale getirerek önemli projelere imza atmak istiyoruz' şeklinde konuştu.

Mezitli Belediye Başkanı ve CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan ise, 'Göreve geldiğimizde bir yıl boyunca halkımızla karşılıklı güven duygusu üzerine çalıştım. Bu hizmetlerimizi 31 Marttan sonra hız kesmeden sürdüreceğimize inancımız tamdır' ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close İzol, "Ortak paydamız Mersin olmalı"
İzol, "Ortak paydamız Mersin olmalı"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: