rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.012 (7.708)

Toplam Ziyaret: 18.186.055 (16.551.544)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Şubat 2019
Sayı : 794
Bu kayıt toplam
1.249 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SOYDAN, 'MEZİTLİ'DE YENİ SAYFA AÇACAĞIZ'

Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Davultepe'de seçim ofisi açılışı gerçekleştiren Soydan'a ilgi büyüktü. Vatandaşların istek ve temennilerini dikkatle dinleyen Serdar Soydan, el birliği ile Mezitli'de yeni bir sayfa açacakları sözünü verdi.

Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mezitli bunları hak etmedi

Soydan, Mezitli'nin yıllardır yerinde sayan bir ilçe konumunda olduğunu söyleyerek, "Sosyal alanları kısıtlı bir ilçe olması sebebiyle Mezitli'de yaşayan bizler, hafta sonlarımızı kaliteli geçirmek için Yenişehir'e veya Toroslar'a gitmeye çalışıyoruz. Mezitli tarihiyle, doğasıyla, deniziyle ve demografik yapısıyla bunu hiçbir zaman hak etmedi.

Benim hayalim Mezitli'nin kendisine yetebildiği ve denizine girilebildiği, kıyısında yürüyüş yapılabildiği, sosyal donatıların Mezitli'ye yakışacak bir biçimde dizayn edildiği bir ilçedir. Her şeyden önce bir belediye başkanın idealleri ve çalışma azmi olmalıdır. Yenilikçi ve vatandaşın sesine kulak veren bir anlayışa sahip olmalıdır. Belki belediye bütçesi kısıtlı olabilir.

Ben de bir iş insanı olarak diyorum ki, Mezitli'yi seven, Mezitli'ye güzellikler kazandırmak isteyen birçok iş insanımızın olduğunu biliyorum. Onların canla başla bu kente destek olmak istediklerini de biliyorum ama yatırımcı güven veren bir zihniyete teslim olmak istiyor. Artık kimsenin şüphesi olmasın. O duyarlı insanları harekete geçirecek mekanizmayı biz sağlayacağız" diye konuştu.

Sosyal belediyeciliği göstereceğiz

İlçenin tümünde sosyal belediyeciliğin nasıl yapıldığını herkese göstererek örnek olacaklarına vurgu yapan Serdar Soydan, "Sadece belli bir bölgeye değil; kentin bütününe dair, Mezitli'nin çehresini değiştirecek projeler hazırladık. Örneğin, Mezitli Deresi Mersin'in göz bebeği bir sosyal alan olacak. Ülkemizde örnekleri var. Eskişehir'de Porsuk Deresi kokudan geçilmeyen bir yerdi.

Oysa şimdi yerli, yabancı turistlerin gelip gördüğü, kente katma değer sağlayan bir turizm alanına dönüştü. Biz Mezitli'yi dünyaya anlatmayacağız; Mezitli'yi dünya ile tanıştıracağız. Bizim anlayışımız bu" dedi. Soydan, "Sahil şeridimizin hali herkesin malumudur. Ne hatırı sayılır yeşil alanımız var; ne yürüyüş yollarımız. Biz bisiklet yollarını, yürüyüş ve spor alanlarını modern bir mimari ile hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşa sormadan proje yapılmaz

Spor faaliyetleri için büyük bir tesis düşündüklerinin altını çizen Serdar Soydan, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'ın projelerini örnek göstererek şunları söyledi: "İlçe belediyesi yapamaz diye bir şey yok. Tarsus Belediye Başkanımız geçen günlerde açılışını yaptı. Şevket Bey çok güzel, büyük ve son teknolojiyle yapılmış hem spor hem de gösteri merkezi alanını hayata geçirdi. Biz de böyle bir projeyi ilçemize kazandıracağız ama önce vatandaşa soracağız. Onlar istemezse olmaz.

Belediyemiz geçtiğimiz dönemlerde binaların tam ortasına amfi tiyatro yaptı. Proje güzel mi? Evet güzel ama sesten dolayı çevre sakinleri rahatsız oluyor. Bu tür projeler 'yaptım oldu' mantığı ile hayata geçirilmemeli. Herkesi düşünerek daha sakin ve ulaşımı daha kolay yerlerde yapılmalı. İnsanları karşı karşıya getirerek çözüm üretemezsiniz. Emin olun; biz yapacağımız projeleri önce Mezitli'de yaşan vatandaşımıza soracağız. Vatandaşa sormadan proje yapılmaz. Onlar isterse o projeler gerçekleşecek" dedi.

Güçlü yatırımcılarla Mezitli'yi buluşturacağız

Soydan, Mezitli'ye güçlü yatırımcıları çekmek istediklerine vurgu yaparak sözlerini şöyle noktaladı: "Kadınlarımızın, gençlerimizin, emekli vatandaşlarımızın kentteki yaşamını kolaylaştıracak projeler üretiyoruz. Ayakları yere sağlam basan yatırımcıları Mezitli ile buluşturmak istiyoruz.

Kent ekonomisini canlandırmak istiyoruz. Ancak Mezitli halkı mahalle aralarında altyapı problemleriyle uğraşıyor. Vatandaş isyan ediyor. Çok haklılar. Olacak iş değil. Dünya değişiyor; gelişiyor. Kimsenin Mezitli halkına bunu yaşatmaya hakkı yok. Bu Mezitlili hemşerilerime yapılan en büyük haksızlıktır. Buna rağmen seçimi çantada keklik görenler oluyor. Bu dönem öyle olmayacak. İçiniz rahat olsun. İki güçlü parti birleşti. Sayısal olarak da çoğunluğumuz yetiyor" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'
Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: