rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.916 (3.695)

Toplam Ziyaret: 15.340.012 (14.226.019)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Şubat 2019
Sayı : 793
Bu kayıt toplam
1.170 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

DİNÇER, "MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, yıllardır şehrin iki bölgesinde modern sanayi siteleri kurmak için mücadele verdiklerini belirterek, " Ancak 1/5000 ölçekli haritada yer işaretlenmemesinden kaynaklı bunu bir türlü hayata geçiremedik" dedi.

Dinçer,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Dinçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın ESOB'u ziyaretinde yaptığı konuşmada, Mezitli'de bazı projeleri çeşitli nedenlerden dolayı hayata geçiremediklerini belirterek, "Bunun başında sanayi sitesi konusu geliyor. Bizlerin amacı şehrin doğusuna ve batısına olmak üzere iki bölgede modern sanayi siteleri kurmaktı.

Özelikle şehrin içerisinde apartman altlarında görüntü, gürültü ve kimyasal kirlilik oluşturan işyerleri ile kent merkezinin içerisinde kalan sanayi sitesini daha modern bir sanayi sitesine taşımak için yıllarca mücadele verdik.

Yeni yerler belirlenmeli

Ancak 1/5000 ölçekli haritada yer işaretlenmemesinden kaynaklı bunu bir türlü hayata geçiremedik. Yine Mezitli ilçemizde sanayi sitesi ve hal kompleksi şehrin içerisinde kaldı. Ne büyüyebiliyor ne gelişebiliyor. Özellikle sanayi sitesi yol geçen hanı durumunda, insanlar orayı geçiş yolu olarak kullanıyor. Bunun önüne geçilmeli, Mezitli Sanayi Sitesi ve hal kompleksi için yeni yerler belirlenmeli" diye konuştu.

Mezitli'ye çok amaçlı bir galericiler sitesi kazandırma düşüncesini de belediyelerin farklı siyasi partilerden olmasından kaynaklı olarak hayata geçiremediklerini kaydeden Dinçer, "Mezitli'ye bünyesinde birinci ve ikinci elin satışlarının yapıldığı, oto yedek parçacılarının da bulunduğu, üzeri açılıp kapanabilecek bir galericiler sitesini kazandırmak en büyük hayallerimizden biriydi ama maalesef bunu da gerçekleştiremedik.

Bugün Galericiler Sitesi şehrin çok dışında ve içerisindeki esnafın bir çoğu dışarıdan gelme. Orada bizim esnafımız yok denecek kadar az. Ama bu demek değil ki, biz sanayi sitesi ve galericiler sitesi projemizden vazgeçtik. Önümüzdeki süreçte seçilecek yeni yerel yönetimlerle bu projeleri hayata geçirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Dinçer, Mezitli'de pazarcı esnafının sorunlarına çözüm üretildiğini belirtirken, ilçede kısmen ruhsatla ilgi sorunlar yaşandığına dikkat çekerek, "İnsanlar işyeri açmış ama ruhsat alımına uygun değil. Bunları bugüne kadar nasıl aştıysak aynı şekilde devam ettireceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"Sıkıntı, birlikteliğin sağlanamaması"

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'da, Başkan Dinçer'in de ifade ettiği üzere ilçede sanayi sitesi ve hal kompleksinin kent merkezinin içerisinde kaldığı ve bu haliyle verimli olmadığı fikrine katıldığını belirterek şunları söyledi:

"Ben kendi bölgemde bulunmasından dolayı Mezitli Sanayi Sitesi ve halk kompleksinin 1/5000 ölçekli haritada yeni bir alan tespit edilerek buralara taşınması taraftarıyım. Davultepe civarında hazineye ait bir arazi bulunursa sanayi sitemizi oraya taşıyabiliriz.

Mevcut sanayideki esnafımızın avantajları var. Tapulu yerleri var. Yeni planda bu ticari yerleri TOKİ'ye verelim, TOKİ bunun karşılığında hazine arazisine sanayi sitesini kursun. Tapu sahiplerine cüzi fiyattan, diğerlerine ise piyasa fiyatlarından satsın. Bunun örnekleri var. Bu alternatifin değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Stratejik Kalkınma Planı çağrısı

_assets/fotograflar

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...

_assets/fotograflar

Mersin Tabip Odasından 'metanol zehirlenmesi' açıklaması

_assets/fotograflar

Karaca, 'Gazetelerimizin de kalkınması lazım'

_assets/fotograflar

Kadın girişimcilere sosyal medya eğitimi

_assets/fotograflar

Yaz tarım kampı sona erdi

_assets/fotograflar

Mersin, marka değeri sıralamasında 10. oldu

_assets/fotograflar

120 genç bisiklet turuna katıldı

_assets/fotograflar

4 bin olaya müdahale ettiler

_assets/fotograflar

İşaret dili ile destek ve şikayet hattı kuruldu

close Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"
Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: