rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 784 (783)

Toplam Ziyaret: 14.587.740 (13.527.330)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Şubat 2019
Sayı : 793
Bu kayıt toplam
598 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SARI, 'SÜRÜCÜLER ÇAĞRIYA UYACAKTIR'

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, ülkemizin kanayan yarası trafik kazalarını ve bu kazalar sonucu kaybedilen can ve yaralanmaları azaltabilmek için, İçişleri Bakanlığının ülke genelinde başlattığı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" uygulaması için tüm araç sahiplerine çağrıda bulundu ve "Mersin'li sürücüler her zaman yayalara saygılıdır ve bu çağrıya mutlaka uyacaktır" dedi.

Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Valisi Ali İhsan Su önderliğinde İsmet İnönü bulvarı, Ulu cami kavşağındaki uygulamalı olarak başlatılan "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" etkinliğine Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun yanı sıra Akdeniz Bölge ve Garnizan Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz il Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl protokolü, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, öğretmen ve öğrenciler katılmıştı.

Başkan Veysel Sarı'da taşıdığı "Yayalara Yol Ver - Yaya Önceliklidir" pankartlarıyla otomobil sürücülerine mesaj verdikten sonra şu açıklamayı yaptı;

"Ülke genelinde 7 Bin 400 insanımız sürücülerin neden olduğu kazalar sonucu yaşamını yitirirken 300 Bin insanımızda sakat kalmaktadır. Çocuklarımızın babasız- annesiz, anne ve babalarında evlatsız kalmamaları için İçişleri bakanlığımızın başlattığı bu yayalara yol ver- yayalar önceliklidir" uygulamasına tüm ticari araç sürücüsü esnafımızın yanı sıra özel araç sürücülerinin de uymasını rica ediyorum.

Özellikle yaya geçitlerinde ve karşıdan karşıya geçebilmek için yol kenarında bekleyen insanlarımıza durarak yol vermek bir insanlık görevi olmasının yanı sıra nezaket ve insani bir hareket olacaktır. Ayrıca, aksi davranışın para cezasının da 488 TL olduğu da unutulmamalıdır.

Ben Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olarak, taksici, minibüs, midibüs, otobüs, kamyoncu tüm ticari araç sürücüsü arkadaşlarımın bu önemli uygulamaya kesinlikle riayet etmelerini rica ederken, Mersin'li şoförlerimizin "Türk şoförü en asil duygunun insanıdır" diyen büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün anlamlı bu sözüne uygun davranış sergileyeceğine de emininim."Diğer Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat ekim alanları azaldı"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"

_assets/fotograflar

Kocavilayet'te altyapı yenilendi

_assets/fotograflar

Hamit Tuna, Mesut Sezer Eğitim kurumlarına misafir oldu..

_assets/fotograflar

Seçer, "Halkın parasını halka vereceğiz"

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"

_assets/fotograflar

KADER'den Kadın Aday tepkisi...

_assets/fotograflar

Alo 185 Çağrı Merkezi yenilendi

close Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'
Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: