rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 566 (565)

Toplam Ziyaret: 14.587.522 (13.527.112)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
21 Ocak 2019
Sayı : 790
Bu kayıt toplam
171 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

DİYANETİN İŞİ ZORLAŞTI

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Mersin'de din görevlileri ile buluştu.

Diyanetin işi zorlaştı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, İl Müftülüğünün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın selamını din görevlilerine ileterek konuşmasına başlayan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, "Diyanet İşleri Başkanlığının 40 yıllık geçmişi var.

Bu 40 yıl içerisinde bizim camilerimizden, derneklerimizden, vakıflarımızdan herhangi bir yıkıcı faaliyet hâsıl olmamıştır. Netice olarak Diyanet İşleri Başkanlığı makuliyetin sesi olarak, rasyonelliğin sesi olarak vasat ve mutedil İslam'ın sesi olmuştur." dedi.

Başkan Yardımcısı Argun konuşmasını şöyle sürdürdü: "İşimiz eskisi kadar kolay değil. Hz. Ali Efendimiz, 'Çocuklarınızı sizin yetişme tarzınızdan farklı olarak yetiştirin, eğitin. Çünkü onlar başka zamanlar için yaratılmış insanlardır.' buyuruyor. Dolayısıyla bizim bu yeni beklentiler konusunda, okumalar konusunda haberdar olmamız lazım.

Yeni Diyanet'te ölçeğimizi büyütmemiz gerekiyor, insan kaynağımızı kalitesi açısından geliştirmemiz, ilerletmemiz gerekiyor. Tabi bunları yapacak olan sizlersiniz, sahada olan, halkla birebir teması olan sizler olacaksınız. Sizlerin birer yetenek avcısı olmanızı istiyoruz. Gençlerimizin elinden tutmak, onların hayatlarına dokunmak, onları okumaya, ilme teşvik etmek için her türlü imkânımızı seferber etmemiz gerekiyor. Sayın Başkanımızın talimatıyla her görevli arkadaşımıza on tane gencimizi zimmetliyoruz. Bunu hakkıyla yerine getirebilirsek, gelecekte istikbale dair ümit var olacağız."

"Bugünün gençleri astronomi okuyarak miraç hadisesini dinlemek istiyor. Bu yüzden kendimizi yetiştirmemiz, geliştirmemiz, okumamız gerekiyor." ifadelerini kullanan Dr. Argun, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Önce 'ikra' emri ilahisini kendi nefsimize uygulamamız lazım. Bildiğinden emin olmak büyük bir marifettir, bilmek ve onu ifade edebilmek okumakla mümkün olur. Bu çağda gençlerle iletişimi koparmamamız, onlara uzak durmamamız, eğitimleriyle birebir ilgilenmemiz gerekiyor. Bunun için de kendimizi o din diline hazırlamamız gerekiyor."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat ekim alanları azaldı"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"

_assets/fotograflar

Kocavilayet'te altyapı yenilendi

_assets/fotograflar

Hamit Tuna, Mesut Sezer Eğitim kurumlarına misafir oldu..

_assets/fotograflar

Seçer, "Halkın parasını halka vereceğiz"

_assets/fotograflar

Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"

_assets/fotograflar

KADER'den Kadın Aday tepkisi...

_assets/fotograflar

Alo 185 Çağrı Merkezi yenilendi

close Diyanetin işi zorlaştı
Diyanetin işi zorlaştı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: