rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 445 (342)

Toplam Ziyaret: 15.243.809 (14.139.937)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
24 Aralık 2018
Sayı : 786
Bu kayıt toplam
468 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İTAŞKOBİRLİK YAŞATILACAK...

Kısa adı "İTAŞKOBİRLİK" olan İçel Akdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği yeniden yapılanarak varlığını sürdürme kararı aldı.

İTAŞKOBİRLİK yaşatılacak...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı'nın kurucu başkanı olarak uzun yıllar çok sayıda yük ve insan taşımacılığı yapan kooperatifini bünyesinde barındırarak varlığını sürdüren Kısa adı "İTAŞKOBİRLİK" olan İçel Akdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği, son yıllarda bazı kooperatiflerin işlevini yitirmesi, bazı kooperatiflerinde birliği yaşatmak için birliktelikten uzaklaşmaları sonucu kapanma aşamasına gelmişti.

Birliğin içinde bulunduğu duruma üzülerek müdahale kararı alan kurucu başkan Veysel Sarı, geçtiğimiz günlerde tüm kooperatif başkanlarına ulaşarak Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odasında yapılan toplantıya davet etti.

Toplantıya katılan tüm kooperatif başkan ve yönetimine gelinen nokta ve nedenleri konusunda önemli açıklamalarda bulunan başkan Veysel Sarı "Önümüzdeki süreçte resmi kurumlar ve finans ihtiyacımızı karşılayacak olan bankalar bireysellikten ziyade birlikleri muhatap alacaktır.

Günümüzde bazı sektörlerin yaşamını sürdürebilmesi için mutlaka güçlerin birleştirilmesiyle yani kooperatifleşerek birlikler oluşturmakla mümkün olacaktır. O nedenle, birçok sorunumuzun kurumlaşarak çözülecek olması gerçeğini iyi anlamak durumundayız.

Çünkü emeğiniz ve yüreğinizi ortaya koyarak kurduğumuz İTAŞKOBİRLİĞİN kapanması gelecekte çok büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olacaktır.

Siz meslektaşlarımdan ricam, kısa adı "İTAŞKOBİRLİK" olan, İçel Akdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliğini yeniden yapılandıralım ve Nafiz Kızılkaya'nın başkanlığında, benimde vereceğim desteklerle bu köklü birliğimizi yaşatalım" dedi.

Başkan Veysel Sarı, birlik için Mersin Şoförler ve Otomobilciler odasında herhangi bir kira talep etmeden yer tahsis edeceğini de sözlerine ekledi.

Daha sonra toplantıya katılan İTAŞKO Birlik Başkanı ve Tarsus otobüsleri TOK motorlu taşıyıcılar kooperatifi başkanı Behzat Nafiz Kızılkaya, 88 Nolu Tarsus Kamyon-tanker ve tırcılar motorlu taşıyıcılar kooperatif Başkanı Durmuş Güngör.

105 Nolu Nacarlı organize sanayi Tarsus-Mersin motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Rifat Ergin.107 Nolu Koza taksicileri motorlu taşıyıcılar kooperatifi başkanı Halil Ummak, 12 Nolu Tarsus Yenimahalle ve Mithatpaşa dolmuşçular motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Fatih Yalçın.

17 Nolu Mersin sebze hali motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Doğan Erdinç. 26 Nolu Kazanlı minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Murat Demirkol. 36 Nolu İçel ili Mersin İlçesi Kuruçeşme-akbelen caddesi –Akbelen mahallesi Motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Mehmet Kartal.

40 Nolu Arpaçsakarlar, Camili, Resul minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Seçkin Ali. 53 Nolu As-Koç Mersin-Tarsus –Adana otobüsçüleri ve minibüsleri motorlu taşıyıcılar kooperatifi. 66 nolu Huzurkent motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Ferhat Badem.

Liman Taksi motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Doğan Çetin. Mersin-Tarsus-Adana Öz-Koç otobüsleri ve minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Abdullah Özdamar'dan oluşan Kooperatif temsilcilerinin oyu ile İTAŞKO birliğin yeniliklerle varlığını sürdürmesi kararı alındı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close İTAŞKOBİRLİK yaşatılacak...
İTAŞKOBİRLİK yaşatılacak...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: