rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 539 (435)

Toplam Ziyaret: 15.243.903 (14.140.030)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
24 Aralık 2018
Sayı : 786
Bu kayıt toplam
512 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

FİKİRLER BU OTOBÜSTE ŞEKİLLENİYOR

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı tarafından desteklenen Mersin Üniversitesi (MEÜ) tarafından yürütülen, 'Mersin Çekirdek Genç Girişimci Projesi'nin, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Mersin Genç Girişimciler Kurulu tarafından ortaklaşa yürüttüğü 'Fikir Otobüsü ve Fikir Otobüsü Lise Projeleri' açılışı gerçekleştirildi.

Fikirler bu otobüste şekilleniyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MEÜ Çiftlikköy Kampüsü içerisinde bulunan Genç Girişimci Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, ÇKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, paydaş kurumların temsilcileri, lise ve üniversiteden birçok öğrenci katıldı.

Etkinlikte, TOBB Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Danışmanı Berrak Kutsoy ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Sedat Kılıç tarafından 'Yeni Nesil Nasıl Girişimci Olacak?' konulu panel gerçekleştirildi.

Örnek bir proje

Etkinlikte konuşan ÇKA Genel Sekreteri Altunsu, "Genç Girişimci Merkezimiz de bizim diğer paydaşlarımızla yapmış olduğumuz toplantılardan ortaya çıkan bir ihtiyaçtı. Çok şükür çok önemli bir aşamayı tamamlamış olduk. Bölgemizin sosyoekonomik kalkınmasını sağlayacak olan en önemli etkenlerden biriside yenilikçi ve katma değeri yüksek sektörlere dayalı girişimciliğin artırılmasıdır.

Yani yeni pazarlar geliştirerek bunları ekonomik değerlere dönüştürebilen bireyler ya da gruplar yetişmesi gerekmektedir. Ajansımız, girişimcilik ekosistemlerinin iyileştirilmesi kapsamında Habitat ve birçok paydaşımızla ekosistem toplantıları yapmış, girişimcilik eğitimleri vermiş ya da bunlara destek sağlamış, saha etkinlikleri düzenlemiş ve diğer paydaşlarla düzenlenen etkinliklere destek vermiştir.

Bir benzer yapı Çukurova Üniversitesi'ne kurulmuş durumdadır. Devletimizin sağladığı maddi kaynaklar doğrultusunda oluşturulacak bir bölgesel strateji ile bir ekosistemin geliştirilmesi için gerekli her adımı atacağız.

Bu kapsamda, MEÜ'nün tamamlayarak bu yıl hizmete açtığı Genç Girişimci Merkezi, her bölgeye örnek bir proje niteliğindedir. İnşallah devamında yapılacak yeni ve tamamlayıcı projelerle, gençlerin ve hatta çocukların, geleceğin girişimcileri olarak yetişmelerine katkı sağlayacaktır" dedi.

Projeler gerçeğe dönüşmekte

Mersin Teknoloji Transfer Ofisi Birim Sorumlusu Doç. Dr. Bahadır Sayıncı ise "Girişimciliğin temelinde heyecan vardır. Bu heyecanın sürdürülebilir olması farkındalıkların açığa çıkarılmasıyla mümkündür.

Bu amaçla organize edilen faaliyetler, girişimci olmak isteyen gençlerimize fikirlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir ortam sağlanmakta. Girişimcilik yeni fikirleri tetikleyen bir süreçtir. Ancak asıl olan fikrin üretime dönüşebilmesidir. Bu misyon ile kurulan girişimcilik merkezlerinde Ar-Ge niteliğindeki projeler, gerçeğe dönüşmektedir" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Fikirler bu otobüste şekilleniyor
Fikirler bu otobüste şekilleniyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: