rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.393 (1.924)

Toplam Ziyaret: 15.562.478 (14.415.679)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
26 Kasım 2018
Sayı : 782
Bu kayıt toplam
605 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, 'YENİŞEHİR'İ YENİ ŞEHİR OLARAK ELE ALACAĞIZ'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan A.Adayı Abdullah Özyiğit,"Biz Yenişehir'i yeni Yenişehir olarak yeniden ele alacağız. Yeni bir bakış açısıyla kente dokunacağız.

Özyiğit, 'Yenişehir'i Yeni Şehir olarak ele alacağız'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mevcut belediye başkanımızın çok kıymetli çalışmaları önümüzdeki süreçte halka hizmet noktasında bize kaynak olacak. Altyapı oluşturacak çok önemli yatırımları var. Bunları gerçekleştiren başkanımıza teşekkür ediyoruz. " dedi

Yenişehir'de yeni nesil

Bir belediye başkanı sınırları içerinde yaşayan vatandaşının doğumundan ölümüne kadar ki süreçten sorumluluk hmek zorunda olduğunu belirten Özyiğit, " Temeli insan olan bu bakışımızla iktidar partisinin yarattığı önemli tahribatları tamir edecek çalışmaları yerelde yapmaya çalışacağız.

Bunların en önemlilerinden bir tanesi 'ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ' başlığında oluşturduğumuz projemiz. Bu projemiz geçtiğimiz haftalarda UNICEF in yapmış olduğu bir açıklamada da gündem oldu.

Eğitimde genel iktidarın Türkiye'yi geriye götürdüğünden hareketle planlandığımız bir projeydi ve biz çocuklarımız daha anne karnındayken anne-babayı eğitmek suretiyle onlara yönelik bir müfredatı hayata geçireceğiz.

Yenişehir'de doğan çocuklarımıza 0-6 yaş arasında çocuk akademileri imkanı ve ebeveynlere erken çocukluk eğitimi verebileceğimiz bir süreci oluşturacağız.

Erken çocukluk eğitimini önemsiyoruz

Bilimsel araştırmalara göre Çocukların zihinsel gelişiminin yüzde 75 i 0-6 yaş arasında oluşuyor. Siz çocuğu 6 yaş itibari ile okula aldığınızda çocuğun zihinsel gelişiminde kalan yüzde 25 e hükmedebiyorsunuz kaldı ki bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalar da var. Mesela Açev'in yaptığı bir araştırmada 'çocukların 70 i okula hazır başlamıyor' bu sebeple yerel belediyecilik kapsamında ebeveynlere erken çocukluk eğitimini oldukça önemsiyoru.

Projemiz çok önemli

Buradan hareketle bizim Yenişehir'de 'Erken Çocukluk Eğitimi' projemiz çok önemli bir çalışmadır. Tabiî ki insanlarımızı buraya kanalize etmek konusunda zorlanabiliriz ama anne baba bir sertifika aldı mı belediye hizmetlerinden ayrıcalıklı faydalanacak yani projeyi cazip hale getirecek çalışmalarımız olacak. "dedi

Aktif yeşil alan

Yenişehir gerçekten yeni ve bu yeni olma özelliğini de yeni yeniliklerle koruması gerektiğini belirten CHP Yenişehir Belediye Başkan A.Adayı Abdullah Özyiğit, "Kentimize gelen insanların Yenişehir'de kaliteli zaman geçirmesini sağlamamız gerekir. Kaliteli zaman geçirmesi için de her alanı değerlendirmeniz gerekir.

Yeşil alanlar sadece seyir alanı olarak kalmamalı. 'Aktif Yeşil Alan' dediğimiz mantıkta o yeşil alanları insanların faydalanacağı sosyal alanlara dönüştüreceğiz. Bugün insan sağlığında yürüyüş çok önemli her yaştan insanın yürüyüş yapacağı alanlar oluşturulmalı.

Farklılıklar yapacağız

Kentimiz çevre iller için de cazip hale getirecek çalışmalar yapacağız. Mersin deniz şehridir. Güneydoğu'nun denize açılan en önemli illerinde bir tanesiyiz. insanların gezmekten görmekten keyif alacağı farklılıklar yapacağız. Yenişehir'de neden doğal yaşam parkı yapmayalım? Neden denizde bir akvaryum yapmayalım? İçinde botanik bahçesi olan bir doğal yaşam parkı ve denizin içinde bir akvaryum.

Bu gibi vizyonu olan çalışmalar çevre illerden çok sayıda insanımızı bu bölgeye çekecektir. Kent hareketlenince esnafta kazanacaktır, yeni projeler ve yatırımların da önü açılacaktır. "dedi

Festivaller kenti olacağız

Yenişehir'i, Türkiye'nin kültür ve sanat merkezi haline getirmek konusunda çok ciddi iddiaları olduğunu ifade eden Özyiğit, "Yenişehir yaşayan aydın insanları ile bu gerçekleştirebileceğimiz en önemli ilçemiz. Yeni yatırımları bu doğrultuda gerçekleştireceğiz.

Yeni yetişecek kuşağımızı kültüre ve sanata yönlendireceğiz ve çocuklarımıza eğitim alanları açacağız, teşvik edeceğiz. Salonlarımızda sergilenecek gösterilerden ücret talep etmeyeceğiz yeter ki üretsinler. Gençlerimizle müzik, tiyatro, film gibi sanat festivalleri düzenleyeceğiz. Festivaller kenti Yenişehir olacağız.

Birlikte çözüm üreteceğiz

Yenişehir benim 30 yıldır yaşadığım ilçe. Yenişehir'e dair planlarım var, hayallerim var, halkın da planları ve hayalleri mutlak var. Hedefim bu plan ve hayallerimizi halkın düşüncesi ve davranış şekli ile bütünleşip taleplerini toplayıp birlikte çözüme kavuşturmak.

Demokrasinin birinci basamağı olan muhtarlarımız mahallerini en yakından bilenlerdir. Bizim yönetim anlayışımız da muhtarlarımızı ve bürokratlarımızı aylık toplantılarla bir araya getirerek sorunlarımızı masaya yatıracağız. Sorunlarımızı ve çözümlerini konuşacağız."dedi

Ekonomiye dokunacağız

Özyiğit, "Yenişehir'de çok fazla köy olmamasıyla beraber ben kooperatifçilikten geliyorum. Kooperatifçilik, özünde karşılıklı güven ve dayanışmayı gerektiren bir olgu. Türkiye'de büyük sermaye grupları ve zincir yapılar birçok alanı ele geçirmiş durumda. Kentimizde de özellikle üreticilerimiz, esnafımız büyük mağduriyetler yaşıyor. Belediyemiz öncülüğünde bu konuda da örnek teşkil eden çalışmalarımız olacak.

Yenişehir küçük coğrafi alana sahip ve çok fazla üretimin olmadığı bir ilçe ama Yenişehir'de 253 bin nüfus yaşıyor. On kadar eskiden köy olan şimdi mahalle statüsünde yerimiz var. Köylerde üretilen ürünlerle bir marka oluşturacağız. Kooperatifleşmeyi sağlayacağız, entegre tesis kuracağız.

Ürünlerimizi saklayabileceğimiz ve temiz enerji ile çalışan soğuk hava depomuz olacak. Hasat sonrası saklama koşullarını sağlayabileceğimiz bir ortam kuracağız. Markalaşacağız ve marka garantisi de belediyemizin kaşesi olacak. Dolası ile hem üreticinin hem tüketicinin haklarını koruyacağız. Bu anlayışla örnek bir projeyi daha hayata geçirmek istiyoruz. "dedi

En az yüzde 65 oy...

Yenişehir'in pırıl pırıl daha yeşil bir kent olması noktasında çalışmalarının olacağını belirten Özyiğit, " Yenişehir'in belediye hizmet alanlarında imar, kentsel dönüşüm ile ilgili önemli sorunlarının da olduğunu biliyoruz. kentin güvenilir ve sağlık koşulları oluşturulmuş bir yaşam alanı olması için çalışmalarımızı yapacağız. Bunun için anlayış birliği ve güven gerekli. O iradeyi ortaya koyacağız ve o güveni alacağız.

Umut ederim ki bu süreçte Yenişehir'i yönetme şansı bizim olur ve yıllardır siyasi görüş ayırt etmesizin insanlarımızla kurduğumuz beşeri ilişkilerle yüzde 65 oyla seçiliriz. En az yüzde 65 oy oranı ile seçilerek göreve geliriz. Yenişehir'de yaşayan halkımıza en iyi şekilde hizmet vererek onların verdiği güvene de karşılık vermiş oluruz.

Pırıl pırıl ve doğayla barışık bir Yenişehir'de birlikte yaşamaktan mutlu olan, yüzü gülen insanlarımızla YENİŞEHİRLİLİK RUHU oluşturmayı umut ediyorum. Göreve geldiğimiz de bütün enerjimizle bunun için çalışacağız."dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Özyiğit, 'Yenişehir'i Yeni Şehir olarak ele alacağız'
Özyiğit, 'Yenişehir'i Yeni Şehir olarak ele alacağız'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: