rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.363 (8.058)

Toplam Ziyaret: 18.186.406 (16.551.894)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Kasım 2018
Sayı : 781
Bu kayıt toplam
942 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TARSUS ORMAN OKULU ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Tarsus Gençlik Kampı içinde yer alan Tarsus Orman Okulu, okul öncesi ve ilköğretim okulu öğrencilerini bekliyor.

Tarsus Orman Okulu öğrencileri bekliyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tarsus Kaymakamlığı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin protokolüyle, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında; beton duvarların, çok katlı sitelerin ve apartmanların arasına sıkışmış olan günümüz çocukları için bir yaşam alanı oluşturuldu. Tarsus Orman Okulu; 130 dönümlük ormanlık alanı, bungalov evleri ve spor kompleksleriyle, Türkiye'nin en büyük Orman Okulu olma özelliğini taşıyor.

Tarsus Gençlik Kampı içerisinde böyle bir tesisin çocuklar için büyük önem taşıdığını belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Bizlerin çocukluğu bahçelerin, ağaçların içinde, kısacası doğayla iç içe geçti. Ancak, günümüz çocuklarının maalesef böyle bir şansı yok. Kule gibi yükselen apartmanların arasında hapsolan çocuklarımız için hayata geçirilen Orman Okulu Projesi sayesinde, çocuklarımız doğayı keşfetme şansını yakalamış durumda.

Çocuklarımızın gelişimine pozitif katkı sunan bu projenin daha da gelişmesi ve ilerlemesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz.

Ayrıca, Orman Okulları'nın diğer ilçelerimizde de kurulması için çalışmalarımız devam etmektedir. Ben tüm anne ve babaları, çocuklarını bu imkandan faydalandırmaya davet ediyorum." dedi.

Şu anda 41 orman okulu öğretmeni ve toplamda bin 200 öğrenciyle faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam ettiklerini belirten Tarsus Orman Okulu Genel Koordinatörü Hakan Şeker, "Çocuklar Orman Okulu'na 10 günde bir düzenli olarak gelmektedir. Burada değişik etkinliklerle doğayı keşfederek, doğanın bir parçası olmayı öğrenmekteler.

Eğitimin, bilim ve sanatın iç içe geçtiği atölyelerle yürütüldüğü Tarsus Orman Okulu, doğanın sunduğu dev bir laboratuvar olma özelliğini de taşımaktadır.

Tarsus Orman Okulu'nda, doğadan elde edilen orijinal materyallerle resim, el işi gibi uğraşılar yapılarak çocukların gelişimine katkı sunulmakta ve astronomi, tarım, tamirat atölyesi, müzik, resim gibi uğraşılarla, çocukların hayalleri mutluluğa dönüştürülmektedir. Bu imkanı sağlayan Tarsus Kaymakamlığı ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Tarsus Orman Okulu'ndaki faaliyetlere katılmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler ise burada gerçekleşen etkinliklerle doğayı yakından tanıdıklarını, çeşitli aktivitelerle vakit geçirdiklerini ve yeni arkadaşlıklar kurduklarını kaydetti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Tarsus Orman Okulu öğrencileri bekliyor
Tarsus Orman Okulu öğrencileri bekliyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: