rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.442 (1.973)

Toplam Ziyaret: 15.562.527 (14.415.728)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Kasım 2018
Sayı : 781
Bu kayıt toplam
581 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BÜYÜKŞEHİR'E 5 YILDIZ

KalDer 27. İstanbul Kalite Kongresi'nde, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi, MESKİ Genel Müdürlüğü ise Türkiye Mükemmellik Ödüllerine layık görüldü.

Büyükşehir'e 5 yıldız
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

KalDer ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen 27. Kalite Kongresi ödül törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da katılarak, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi'ni aldı. İstanbul Zorlu Center'da gerçekleştirilen ve 'Sürdürebilir Ortak Gelecek' teması ile düzenlenen 27. Kalite Kongresi'nde birçok kurum ve üst düzey kurum yöneticileri de yer aldı.

Yetkinlikte 5 yıldız seviyesine ulaştı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmasında, "Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve MESKİ'miz açısından bugün mutlu bir gün. Yıllardır kurumsallığı sağlamak ve hizmetleri kaliteli halde vatandaşlarımıza ulaştırmak düşüncesiyle verdiğimiz mücadelede MESKİ, Mükemmellik Ödülü'ne layık görüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi de Yetkinlikte 5 Yıldız seviyesine ulaştı. İnşallah önümüzdeki süreçte hem MESKİ'miz, hem Büyükşehir Belediyemiz Türkiye Mükemmellik Ödülü ile birlikte Avrupa'da da yoluna devam edecektir. Ben bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Kalite çalışmaları uzun ince bir yolculuk. Sebat, kararlılık ve mücadele isteyen bir yolculuk. Dolayısıyla önce bu işi sevmek lazım. Kuruma sahip çıkmak lazım. Kurumsallaşmayı sağlamak, yönetimin, kalite anlayışının, kişilere bağlı değil, kurumsallaşmayla geleceğe yönelik sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu konuda da arkadaşlarımızın gayretli çabaları bizi gerçekten mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum" dedi.

Büyükşehir'in kalite yolculuğu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 8 Mayıs 2014'te KalDer ile imzaladığı Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi ile Mükemmellik yolculuğuna başladı ve 2015 yılında EFQM Mükemmellik Modelinin ilk aşaması olan Mükemmellikte Kararlılık Belgesi'ni 2 yıldız düzeyiyle almaya hak kazandı. 2016 yılında KalDer tarafından düzenlenen 25. Kalite Kongresi'nde, Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi (3 Yıldız), 2017 yılında ise 26. Kalite Kongresi'nde 2017 yılı Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi (4 yıldız) almaya hak kazandı.

2018 yılında ise EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında, 7 bağımsız ve konusunda uzman değerlendirici tarafından 4 gün süreyle değerlendirilen Büyükşehir Belediyesi, elde ettiği sonuçla 15 Kasım tarihinde düzenlenen törende Mükemmellikte Yetkinlik (5 yıldız) alarak kısa sürede önemli bir mesafe kat ettiğini ispatladı.

MESKİ'nin kalite serüveni

MESKİ Genel Müdürlüğü, kalite anlayışının gelişimini, sürekliliğini ve kurum içi iletişimde iyileşmeyi sağlamak üzere gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi 2015 yılında kurularak, aynı yıl içeresinde Türk Standartları Enstitüsü tarafından belgelendirildi.

EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında, stratejik amaçlarını gerçekleştirirken performansını sürekli olarak artırma çabasını, başarılarını, en iyi ve rol model uygulamalarını uluslararası bir platformda değerlendirilmesi ve tanınması amacı ile 2018 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfına üye olundu ve EFQM Küresel Mükemmellik Ödülüne başvuruldu.

Ayrıca KalDer tarafından gerçekleştirilen ulusal değerlendirmelerde 2015 yılında Mükemmellikte Kararlılık (2 yıldız), 2016 yılında Mükemmellikte Yetkinlik (4 yıldız), 2017 yılı için Mükemmellikte Yetkinlik (5 yıldız) belgesini almaya hak kazandı. 2018 yılı için de EFQM Türkiye Mükemmellik Ödül başvurusu hedefi konularak, bu doğrultuda çalışmalar yapıldı.

27. Kalite Kongresi sonrası yapılan ödül töreninde Müşteriye Değer Katma temel kavramında MESKİ Türkiye Mükemmellik Ödülüne layık görüldü.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Büyükşehir'e 5 yıldız
Büyükşehir'e 5 yıldız
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: