rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.494 (2.025)

Toplam Ziyaret: 15.562.579 (14.415.780)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
12 Kasım 2018
Sayı : 780
Bu kayıt toplam
634 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BÜYÜKŞEHİR'DEN FESTİVALE 400 BİN LİRA DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 Yılı Kasım Ayı Toplantısı'nın Birinci Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında toplandı.

Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda idare tekliflerine ait 36, komisyon raporlarına ait 6 ve gündem dışı 5 olmak üzere toplam 47 madde görüşüldü.

Meclis toplantısının birinci birleşiminde 2019 Mali Yılı Performans Programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin ve İlçe Belediyeleri'nin 2019 Mali Yılı Bütçeleri ile ilgili teklif görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edildi.

Doğa ile uyumlu kaliteli bir çevre

Ayrıca Başkan Kocamaz meclis toplantısında 1/5000 Ölçekli İlave ve Revizyon Nazım İmar Planı'nda, Toroslar İlçesi'nde özel proje alanı olarak işaretlenen yerlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu alanın özel proje alanı olarak teklif edildiğini ve mecliste de o şekilde kabul edildiğini ifade eden Başkan Kocamaz, Toroslar İlçesi Akbelen Bulvarı Batısı Özel Proje Alanı'nda Kentsel Tasarım Projesi hazırlanacağını belirtti.

Hazırlanacak kentsel tasarım projesinde alanın topografik ve jeolojik yapısı, doğal özellik ve eşikler, ulaşım ilişkileri dikkate alınarak kentin girişini ön plana çıkaracak nitelikte, kent kimliğine ve imajına uygun tasarımların yetiştirilmesi esas alınıyor.

Bu anlamda kentin tanıtımına ve kimliğine katkı sağlamak, turizmi desteklemek, doğa ile uyumlu kaliteli bir çevre oluşturmak amacıyla, bölgeye nüfus yoğunluğu getirmeyecek.

Açık yeşil alanlar, rekreasyon alanları, açık spor alanları, seyir terasları, çocuk oyun alanları, sosyal tesis ve sergi salonları ile bu alanları destekleyecek lokanta, restaurant, kafeterya ve büfe alanları, satış ve tanıtım amaçlı galeriler, konaklamaya yönelik butik otel yer alabilir plan hükmü ile kentsel tasarım projesi sınırını belirleyen özel proje alanı kararı getirildi.

Festivale 400 bin Türk Lirası destek

Mersin Ticaret Borsası tarafından düzenlenen, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle 17-18 Kasım tarihlerinde bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'ne Büyükşehir Belediyesi'nden tam destek var.

Büyükşehir Belediyesi, Mersin'in ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına ve marka değerine katkı sağlayan, narenciye ürünlerinin tanıtılması ve tüketiminin özendirilmesi amacıyla bu yıl altıncısı yapılacak olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'ne 400 bin Türk Lirası destek veriyor.

Türkiye-Polonya arasında çevre ortaklığı

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Türkiye ve Avrupa Birliği arasında şehir eşleştirme hibe programı kapsamında Türkiye-Polonya arasında çevre ortaklığı projesi için başvuru yaptı. Değerlendirme makamı olan Merkezi Finans İhale Birimi tarafından yapılan incelemeler sonucunda uyumluluk kriterleri sorgulama aşamasına geçildi. Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ve Avrupa Birliği arasında şehir eşleştirme hibe programı kapsamında hibe almaya hak kazandığı takdirde projeyi yürütmeye başlayacak.

Mersin'in güzellikleri İspanya'da tanıtılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve İspanya Malaga Üniversitesi ile ortaklık anlaşması kapsamında Mersin'de gerçekleşen UNESCO kürsüsü 'Türkiye Foto Safari' eğitim ve tanıtım projesi meyvelerini veriyor.

Geçtiğimiz aylarda Ankara ve İspanya'dan Mersin'e gelerek kentin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini fotoğraflayan üniversite öğrencilerinin fotoğrafları, düzenlenecek sergide yer alacak ve Mersin İspanya'da tanıtılacak. Proje kapsamında fotoğraflanan Mersin güzellikleri Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek sergide yerini alacak. Serginin açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından yapılacak.

Mersin Şehir Tiyatroları Kıbrıs yolcusu

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları topluluğu Kıbrıs'ta sahne alacak. Kültürel ve sanatsal işbirliği çerçevesinde Kıbrıs, Güzelyurt Belediyesi tarafından 19-24 Kasım 2018 tarihleri arasında 15.'si düzenlenecek olan 'Geleneksel Tiyatro Günleri'ne, Becerikli Kanguru adlı çocuk oyunu ve Düğün Ya Da Davul adlı yetişkin oyunu ile katılacak.

Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneğine büyük destek

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin'de faaliyet gösteren Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneğine yapımına devam edilen sosyal- kültürel tesis projesi inşaatı tamamlanabilmesi amacıyla 1.000.000,00 (Bir milyon Türk Lirası) yardımda bulunulacak. Derneğin talebi doğrultusunda yapılacak olan yardımla ilgili teklif mecliste ilgili komisyonlara havale edildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek
Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: