rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.111 (909)

Toplam Ziyaret: 15.244.475 (14.140.504)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Ekim 2018
Sayı : 778
Bu kayıt toplam
520 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KTTO BAŞKANI DENİZ, "TİCARETİN ŞAH DAMARI MERSİN LİMANI"

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz, Kıbrıs ile Mersin arasındaki ticari işbirliğinin arttırılması gerektiğini belirterek, "Bizim için ticaretin şah damarı Mersin Limanı'dır" dedi.

KTTO Başkanı Deniz,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Temaslarda bulunmak üzere Silifke ve Mersin'e gelen KTTO Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz başkanlığındaki heyet, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Çalıştay sonrası MTSO'yu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında KTTO Heyeti ile MTSO Üyeleri arasında ikili görüşmeler de gerçekleştirildi.

"Kaliteli yatırımlar bekliyoruz"

Kıbrıs ve Türkiye diye bir ayrımın olmadığını ve kendilerinin de Türk olduğunu belirten Deniz, iş birlikteliklerini geliştirmek, artırmak ve yeni iş birliklerine öncü olmak istediklerini söyleyerek, iki ülke arasındaki ticaretin görünen ve görünmeyen tüm engellerini ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi.

KKTC'nin yatırım olanaklarından da bahseden Deniz, Kıbrıs'a katma değeri yüksek, kaliteli yatırımlar beklediklerini söyleyerek, bu yatırımların gerçekleşmesi için MTSO gibi odaların yardımına ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

Deniz, "Kazanmak için çeşitli ortaklıkların kurulduğu dünyada, biz neden ilişki, ortaklık kurmuyoruz? Üyelerinize tavsiyelerde bulunun ve onları Kıbrıs'a yatırım yapmak için cesaretlendirin" dedi.

"Mersin Limanı Kıbrıs için hayati öneme sahip"

Öte yandan ürünlerinin sürekli olarak Mersin Limanı'ndan geri döndüğü yönündeki şikayetlerin ardından limanda bir toplantı yaptıklarını, bu toplantıdan da oldukça memnun olduklarını ifade eden Deniz, Mersin Limanı'nın Kıbrıs için hayati öneme sahip olduğunu ve ürünlerinin en büyük çıkış noktası olduğunu belirtti. Deniz, bu noktada ortaklıkların geliştirilmesi gerektiğini ve destek beklediklerini de sözlerine ekledi.

"Ortak yatırımlar olmalı"

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise Kıbrıs ile ilişkilerin gelişmesinde iki önemli noktanın olduğunu aktararak, bunlarından ilkinin, ticarette malların serbest dolaşımı için ortak çalışma yapılması olduğunu, ikinci konun ise ortak yatırımlar olduğunu söyledi.

Kızıltan, iki oda arasında bu konuları görüşmek üzere ilişkiler kurulması ve bir yol haritası hazırlanması gerektiğini vurguladı.

Mersin'de üretilen ürünlerle KKTC'de üretilen ürünler arasında bir fark görmediklerini vurgulayan İzol, "Sorunların ortadan kalkması ve ortak işler yapmamız gerekiyor. İki ülkenin beraber yapamayacağı iş yoktur. Bizim en yakın iş yapacağımız ülke KKTC'dir" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close KTTO Başkanı Deniz, "Ticaretin şah damarı Mersin limanı"
KTTO Başkanı Deniz, "Ticaretin şah damarı Mersin limanı"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: