rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.342 (1.092)

Toplam Ziyaret: 15.244.706 (14.140.687)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Ekim 2018
Sayı : 778
Bu kayıt toplam
547 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KURTULMUŞ, "YEREL SEÇİMLERİN İDDİALI PARTİSİYİZ"

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, partisinin Mersin İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda Kurtulmuş'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ile İl Başkanı Cesim Ercik eşlik etti.

Kurtulmuş,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Burada konuşan Kurtulmuş, bugün itibariyle Mersin teşkilatının yerel seçim startını verdiklerini söyledi. Bugünden itibaren 31 Mart 2019 tarihine kadar herkesin çalışacağını kaydeden Kurtulmuş, "İnşallah bu seçimde Mersin AK belediyecilikle tanışacaktır. Herkese çalışmalarda başarılar diliyorum.

Gün safları sıklaştırma, birlik ve beraberlik, bütün aramızda olan ayrılıkları bir kenar bırakma, kendimizi, çevremizi bir tarafa bırakarak milletimizi, halkımızı, şehrimizi öne çıkarma vaktidir. Onun için canla ve başla çalışıp, bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Dünyanın hiçbir yerinden böyle bir millet yok.

Dünyadaki bütün mazlumları gözü, kulağı sizin üzerindedir. Bizim için siyaset kuru kuruya yapılan bir iş değildir. Bu parti bir siyasi harekettir. Bu parti milletin öze dönüş hareketidir. Bu parti yeniden büyük Türkiye'nin kurulmasını sağlayacak partidir. AK Parti yerlidir, millidir, reformcudur, kalkınmacıdır, halkına güvenen Türkiye partisidir ve bir dünya partisidir" diye konuştu.

"5 önemli nitelik arıyoruz"

Yerel seçimlerin en iddialı partisinin AK Parti olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, "Allah'ın izniyle her yerde en güçlü adayları koyup, onlarla yolumuza devam edeceğiz. Adaylarımızda 5 tane önemli nitelik arıyoruz.

Bir mütevazı olması. Kibrinin o pis kokusuyla çevresindeki insanları rahatsız eden insanların bizim aramızda yeri yoktur, olmayacaktır.

Aslında mütevazı olmak iyi bir insan olmanın, iyi bir Müslüman olmanın da şartlarından birisidir. İkinci vasıf adaylarımızın adaletli olmalıdır.

Adalet aleyhimize olsa dahi hakkın yanında durmaktır. Adalet bir şehrin, bir ilçenin en güçsüz insanı geldiği zaman onun işini çözmek için çalışmaktır.

Liyakat sahibi olacak

Üçüncüsü ehliyet sahibi olacak. Yani aldığı görevi yapabilecek bir niteliğe, vasfa sahip olacak. 4'üncüsü ehliyet sahibi olan arkadaşımızı bu becerisini halka yansıtabilecek bir birikime, bir tecrübeye sahip olacak. Yani liyakat sahibi olacak.

Beşincisi ise sadakat sahibi olacak. 15 Temmuz darbesiyle bu sadakat meselesinin bu millet için ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördük. Adam pilot. O kadar eğitim almış, millet ona o kadar masraf etmiş.

O ise bombalara uçağına koyuyor, düğmeye basıyor ve halkın üzerine ateş ediyor. Onlarca insanı şehit olmasına vesile olmasına neden oluyor. Bu adam sadakatli mi? Bu adam kime sadakatli, Pensilvanya'daki örgüt liderine sadakatli.

Şimdi artık şunu çok iyi biliyoruz. Sadakatten kastımız falancaya veya filancaya sadakat değil, millete sadakat önemlidir. Şimdi seçimlerde bu özelliklere sahip adaylar olacak. Aynı şekilde meclis üyelerimizde de aynı özellikleri arayacağız" ifadelerini kullandı.

İttifakta ipler kopmuş değil

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, programı kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ile birlikte Mersin Valiliği'ni ziyaret etti.

Burada Vali Ali İhsan Su ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Kurtulmuş ve beraberindekiler daha sonra valiliğe çıkarak Şeref Defteri'ni imzaladı. Ardından Vali Su ile bir süre sohbet eden Kurtulmuş, son yıllarda hükümetin verdiği desteklerle kentin önemli yatırımlar alarak, Akdeniz'in cazibe merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Kurtulmuş, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın tamamlanması ile Mersin'in yanı sıra Adana'nın da bölgeye güç kazandıracağını ifade ederek, "İçerisinde bulunduğumuz ve tamamıyla dış kaynaklı ekonomik türbülanstan çıktığımızı hep beraber göreceğiz.

Orta vadede bunun başarılı sonuçlarını elde edeceğiz. Belirli merkezler değil, Türkiye'nin her yerinde ekonomik bakımdan daha ileriye doğru gittiğimiz bir dönemin içerisine gireceğiz.

Mersin bu anlamda imkanlarıyla, potansiyeli ile Türkiye'nin daha da kalkınmaya müsait olan illerinden biridir. Hep beraber, merkezi hükümetle birlikte inşallah Mersin'i daha ileriye götüreceğiz" dedi. Haber: Beycan ÜçkardeşSon Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Kurtulmuş, "Yerel seçimlerin iddialı partisiyiz"
Kurtulmuş, "Yerel seçimlerin iddialı partisiyiz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: