rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.832 (4.475)

Toplam Ziyaret: 16.997.558 (15.570.451)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Ekim 2018
Sayı : 777
Bu kayıt toplam
815 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MTSO KOMİTE ÜYELERİ KAMPTA BULUŞTU

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından, komite üyeleri arasındaki diyaloğu artırmak adına geleneksel olarak yılda bir kez düzenlenen 'MTSO Komiteleri Kampta' programı düzenlendi.

MTSO komite üyeleri kampta buluştu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kamp süresince komite üyeleri doğru iletişim ve networking oluşturmadan profesyonel yaşamda giyim kodlarına kurumsal temsilden protokol kurallarına kadar birçok konuda uzmanlarından eğitim aldı.

Kampta üyeler, gerçekleştirdikleri ortak ritim çalışması ile grup olarak hareket etme, takım ruhu oluşturabilme becerisini geliştirebilme adına performans sergiledi.

"Sorunların çözümü için çalışıyoruz"

Kampın açılış konuşmasını gerçekleştiren MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, "Yıllar önce meclis üyelerimize dahi önem verilmez, tüm çalışmalar yönetim kurulu üyeleri tarafından yürütülürken bugün meslek komitelerimiz ön plana çıkıyor. El birliği ile Mersin'in sorunlarının çözümü yönünde çaba sarf ediyoruz. Sizler üyelerinizi, bizler hep birlikte Mersin'i temsil ediyoruz. Kimse odadan uzak durmasın. Toplantılara katılıp mutlaka fikirlerimizi anlatalım" dedi.

Ardından söz alan MTSO Genel Sekreteri Abdulkadir Dölek ise, Komite Üyelerini Oda çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Odanın birimlerini tanıtan Dölek, yürütülen projeleri anlattı. MTSO'nun görev aldığı yurtiçi ve yurtdışı organizasyonları hakkında bilgi veren Dölek, aynı zamanda eğitime yönelik yürütülen çalışmaları dile getirdi.

Yüz yüze iletişim önemli

İletişim ve Netwrorking Uzmanı Ertuğrul Belen, önce iletişim ve networking konusunda kısa bir sunum gerçekleştirip ardından da katılımcılara 3'er dakikalık hızlı tanışma uygulaması yaptırdı.

Bu uygulama etkinliği ile komitelerde ilk kez görev alan üyeler bir taraftan birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulurken diğer yandan karşılıklı hangi alanlarda işbirlikleri yapabileceklerini öğrendi.

Konuşmasında dünyada artık herkesin akıllı işbirlikleri oluşturmaya gayret gösterdiğini anlatan Belen, Türkiye'de kurulan işbirliklerinin ise bunu tam olarak yansıtmadığına dikkat çekti.

Çalışma kültüründe hemşehrilik kavramının artık bir kenara bırakılması gerektiğini de vurgulayan Belen, teknolojinin yakından takip edilmesi gerektiğini ancak yüz yüze iletişimin ise önemini hiçbir zaman yitirmeyeceğini anlattı.

"Bölgesel rekabet edebilmek önemli"

ODTÜ İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Erdil ise üyelerle bir araya gelerek son dönemlerin en çok öne çıkan kavramı 'Akıllı Uzmanlaşma'ya yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Akıllı uzmanlaşmanın bilgi ve iletişim teknolojilerini merkezinde tutan, inovasyon ve yüksek teknolojili sektörlerin önemine dikkat çeken, bilgi akışını üst düzeye çıkaran ve bilginin yayılmasına önem veren, bölgenin kendisine has özelliklerini tanımlayan bir uzmanlaşma olduğunu açıklayan Erdil, "Akıllı uzmanlaşmanın söylediklerine göre inovasyon ve yüksek teknolojiyi mutlaka çalışmaya dahil edin. Bir bilgi akışı mutlaka olsun. Tüm paydaşlar bilgiyi paylaşsın. Bölgesel ve küresel perspektiften olaylara bakılsın. Küresel dünyadan kopmadan bölgesel rekabet edebilmek önemli" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

11 Büyükşehir Belediye Başkanından sonuç bildirgesi...

_assets/fotograflar

12 bin paket bakliyat dağıtıldı

_assets/fotograflar

Özdemir, 'Konteyner Limanı Projesi Mersin'e aittir"

_assets/fotograflar

Eroğlu'ndan Akıncı'ya tepki...

_assets/fotograflar

'Kenti Mis' etkinlikleri sürüyor

_assets/fotograflar

Parkomat uygulaması başlıyor

_assets/fotograflar

MDOB sezonu kapalı gişe geçiyor

_assets/fotograflar

Menopoz Okulu açıldı

_assets/fotograflar

Hal'de çalışan kadınlar için kreş

_assets/fotograflar

Bu atölyede sanat var

close MTSO komite üyeleri kampta buluştu
MTSO komite üyeleri kampta buluştu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: