rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.135 (933)

Toplam Ziyaret: 15.244.499 (14.140.528)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
15 Ekim 2018
Sayı : 776
Bu kayıt toplam
485 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

YENİ DÖNEM HİZMET ATAĞI BAŞLADI

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yılsonuna dek aralıksız devam edecek olan altyapı çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, Karaduvar Mahallesi'nde finişer yardımıyla sokaklarda asfalt kaplama, Hal Mahallesi'nde kilitli parke taşı, Üçocak Mahallesi'nde de kaldırımlara karo kaplama çalışmalarına başlandı.

Yeni dönem hizmet atağı başladı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yaşadıkları mahalleye sunulan hizmetleri büyük bir memnuniyetle izleyen vatandaşlar, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk'a ve fen işleri ekiplerine teşekkür etti.

Mahallenin ve çevrenin çehresini değiştiren, kendilerini bozuk yol, sokak ve kaldırımlardan kurtaran hizmet ve çalışmaları takdir eden mahalle sakini vatandaşlar, belediye fen işleri ekiplerine çay ve soğuk ayran ikram etti.

Mahallelerde başlayan altyapı çalışmaları hakkında bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, havaların soğumaya başladığı ve yağmurların beklendiği bugünlerde, mahalle sakinlerinin bozuk yol, sokak ve kaldırım nedeniyle yaşadıkları sıkıntıların, ekiplerin başlattığı hizmet atağıyla çok büyük oranda çözüleceğinin altını çizdi.

Başkan Pamuk, "Akdeniz'de, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana vatandaşlarımızın talep ve şikâyetini çözmek, görev ve sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getirmek için çalışacağımıza söz verdik. Bütün mücadele ve çabamız, mahallelerimizin altyapı eksikliklerini tamamlamak ve vatandaşlarımızın belediyecilik hizmetleri anlamında yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak içindir.

Yeni dönemle birlikte, hizmetlerde eksiklik yaşayan mahallelerimize yaklaşık 45 bin ton asfalt dökmüş olacağız. Ayrıca 20 bin metrekare kilitli parke taşı, 20 bin metrekare karo ve 20 bin metre bordür kaplama çalışması da yapacağız. Bu sayede, ilçemizin altyapı eksikliğini büyük oranda gidereceğiz" dedi.

Öte yandan; Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk'un, Camili Mahallesi'ni ziyareti sırasında mahalle sakinlerinin yoğun şikâyetine konu olan, taş ocağında çalışan TIR ve kamyonların güzergâhıyla ilgili sorun da çözüldü.

Başkan Pamuk'un talimatı üzerine harekete geçen fen işleri ekipleri, köyün merkezinden geçtiği için can güvenliği açısından büyük tehlike oluşturan taş ocağı kamyonlarının kullanımı için alternatif çevre yolu açma çalışması yaptı.

Çalışmayla, Camili, Yeşilova ve Iğdır mahalleleri arasında bağlantı yolu açılarak mahalle sakinlerinin şikâyetine yol açan kamyonların yarattığı tehlike ortadan kalkmış oldu. Ekipler, Yanpar ve Civanyayla'da da arazi yollarında ıslah çalışması yaptı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Yeni dönem hizmet atağı başladı
Yeni dönem hizmet atağı başladı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: