rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.291 (1.041)

Toplam Ziyaret: 15.244.655 (14.140.636)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
08 Ekim 2018
Sayı : 775
Bu kayıt toplam
503 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

3.MERSİN BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI

'MERSCIN' ve "3. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği' Projelerinin Açılışı Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun katılımıyla yapıldı.

3.Mersin Bilim Şenliği yapıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Vali Ali İhsan Su, Mersin Üniversitesi koordinatörlüğünde ve aralarında Mersin Valiliği'nin de bulunduğu konsorsiyum üyeleri ile birlikte Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan çağrı kapsamındaki sunulan "International Mersin Science Night (MERSCIN)" ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yayımlanan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrısı kapsamında sunulan "3. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği" projelerinin açılışına katıldı.

CNR Expo fuar alanında gerçekleşen açılışa Vali Ali İhsan Su'nun yanı sıra Mersin Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi Rektörleri, il protokolü, paydaş kurum temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan açılışta yaptığı konuşmasına, bilim ve teknolojide bulunulan konumun ülke ve toplumların sosyo-ekonomik gelişmesindeki en büyük etken olduğunun altını çizerek başlayan Vali Ali İhsan Su, ülke olarak bilim ve teknolojide gelinen noktayı, daha da ileri seviyelere çıkarabilmek için Devletimiz tarafından önemli kaynaklar aktarılması yanında, yeni yatırımlar yaparak büyük destekler sağlandığını kaydetti.

Geleceğimizin teminatı olarak nitelendirdiği gençlerimize fırsat verildiğinde büyük başarılara imza atarak bu alanda yapılan yatırımların hakkını fazlasıyla verdiklerini de sözlerine ekleyen Vali Su, açılışı yapılan projelerin bilimi her yaş grubundaki çocuklar ve gençler tarafından daha eğlenceli ve anlaşılabilir kıldığına işaret etti.

Konuşmasının sonunda, gençlerimizin potansiyelini keşfetme ve teorik olarak öğrendiğini, pratikte de görebilme imkanı bulduğu şenliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Ali İhsan Su, sözlerini şenliğin çocuklarımızın ve gençlerimizin ufuklarını açacak gelişmelere vesile olması temennisinde bulunarak noktaladı.

Günün anısına toplu fotoğrafın çekilmesi ve temsili kurdelenin kesilerek projelerin açılışının gerçekleştirilmesinin ardından Vali Su, protokol üyeleriyle birlikte konsorsiyumunda Mersin Valiliği'nin yanı sıra, Mersin Büyükşehir Belediyesi, 4 ilçe belediyesi, Mersin Üniversitesi, 3 uluslararası, 2 ulusal kurum, 10 üniversite, 5 il müdürlüğü ve 6 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı projeler kapsamında açılan stantları bir bir gezerek, yetkililerden sergilenen bilimsel çalışma, ürün ve objeler hakkında bilgi aldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close 3.Mersin Bilim Şenliği yapıldı
3.Mersin Bilim Şenliği yapıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: