rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.358 (3.216)

Toplam Ziyaret: 15.083.511 (13.989.927)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Ekim 2018
Sayı : 774
Bu kayıt toplam
461 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MESKİ, MÜKEMMELLİK YOLUNDA İLERLİYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MESKİ Genel Müdürlüğü'ne yönelik Türkiye Mükemmellik Ödülü Saha ziyaretleri öncesinde Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen saha denetçileri ile bir araya geldi.

MESKİ, mükemmellik yolunda ilerliyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

2017 yılında EFQM Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi alarak kalite yolculuğunda önemli bir adım atan MESKİ, Türkiye Mükemmellik Ödülü için geçtiğimiz Şubat ayında başvuru yapmıştı. MESKİ'nin başvurusu üzerine Mersin'e gelen KALDER yetkilileri 3 gün boyunca saha ziyaretleri gerçekleştirecek ve MESKİ'nin hizmetlerini değerlendirecek.

Amacımız sistemi oturtmak

Saha ziyareti öncesi yetkililerle bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yerel yönetimlerin kalite yolculuğu konusunda diğer kurumlara oranla işinin daha zor olduğundan söz ederek, "Bizim işimiz diğer kurumlardan çok daha zor.

Bir fabrikada kalite sistemini oturtmak kolay ama bizim gibi yerel yönetimlerde kalite yolculuğuna girmeye cesaret etmek gerçekten herkesin yapabileceği bir iş değil. Ancak biz Tarsus'ta başlattığımız ve Tarsus ölçeğinde Türkiye'deki en büyük ödülü aldığımız tecrübelerle buraya gelir gelmez gözü kapalı bir şekilde kalite yolculuğuna başlayacağımızı söyledik.

Bugün geldiğimiz noktada 4 buçuk yıl içerisinde çok büyük mesafe kat edildi. Bizim derdimiz ödül almak değil, marifet iltifata tabidir. Ama bizim için daha önemlisi burada bir hafıza oluşturmak. Geleneksel kalıpların dışında bir sistem oturtmak ve kurumsal hafızayı oluşturmak. Bizim bütün çabamız bizimle başlayan sistem gelen yöneticilere bağlı olarak değil de kurumun kendisine bağlı olarak yürütülsün" dedi.

Bilimsel olarak yapıyoruz

Saha ziyaretlerinin verimli ve etkili geçmesi temennisinde bulunarak konuşmasına devam eden Başkan Kocamaz, "Arkadaşlarımız için bu değerlendirmenin öncekilere göre çok daha kolay geçeceğini ümit ediyorum. İnşallah başarılı bir değerlendirme gerçekleşir ve MESKİ de Büyükşehir Belediyesi de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirirler.

Bu kadar geniş bir alan ve her ilçede verilen hizmetler vatandaşlar tarafından her geçen gün biraz daha olumlu değerlendiriliyor. Burada değerlendirici halk. Eğer siz yaptığınız hizmetlerle halkın memnuniyetini arttıramıyorsanız, onun problemlerine en kestirme yoldan en kalıcı çözümleri üretemiyorsanız, kurumun kaynaklarını en iyi şekilde kullanamıyorsanız, yaptığınız hizmetleri herkese gönül rahatlığı ile kullandıramıyorsanız orada bir problem var demektir.

Biz çalışmalarımızı her zaman bilimsel olarak yapıyoruz. Halkın beklentilerini tespit ettik. Hangi hizmetlerimizden memnunlar, hangilerinden değiller? Bunları tespit ettik. Şikâyetlerini not aldık. Kentin problemlerini öncelik sırasına koyarak çözmeye çalıştık" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri andan itibaren vatandaşlara kaliteli hizmet verebilmek adına birçok çalışma yaptıklarını ve bu doğrultuda vatandaşların sorunlarını tespit etmek için Mersin Araştırma Merkezi'ni kurduklarını ifade eden Başkan Kocamaz, "Bu merkez ayrı bir yerde. Yaklaşık 45 civarında çalışanı var ve bu çalışanlar her eve giderek sıkıntıları tespit ediyorlar.

Biz bu tespitleri yaparken o evde ihtiyaç sahibi insanlar, yaşlı, hasta insan varsa hepsine yönelik ayrı hizmet vermeye çalışıyoruz. Biz bu kenti özellikle engelsiz hale getirmek için uğraşıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Mersin'i engelsiz yapma yolunda çok büyük adımlar atıldı. UNESCO'dan, Birleşmiş Milletlerden ödül aldık. Tabi biz şovu sevmiyoruz ama inceden inceye Mersin'i bir yerlere getirme gayreti içerisindeyiz" diye belirtti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'

_assets/fotograflar

Tatbikat nefes kesti

_assets/fotograflar

30 akülü araç dağıtıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Sanayimizin dolara ihtiyacı var'

_assets/fotograflar

Engellilerin askerlik sevinci

_assets/fotograflar

Köy Enstitüleri, Mutlu Yaşam Köyleri olarak geri dönüyor

_assets/fotograflar

TCDD'den ilaçlama uyarısı

_assets/fotograflar

Burs konserine büyük ilgi

_assets/fotograflar

Sahilleri çocuklar temizledi

_assets/fotograflar

Gültak, miniklerin heyecanına ortak oldu

close MESKİ, mükemmellik yolunda ilerliyor
MESKİ, mükemmellik yolunda ilerliyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: