rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.421 (3.393)

Toplam Ziyaret: 14.599.183 (13.538.498)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Ekim 2018
Sayı : 774
Bu kayıt toplam
440 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SALT CAM, TEKNOLOJİK YENİLİKLERİ TANITTI

Mersin'de Salt Cam'ın öncülüğünde düzenlenen toplantıda,Dış Cephe ve İç Mekan tasarımlarında camın mimarlıktaki sonsuz kullanımı hakkında Şişe Cam Düz Cam 'ın ve sektör profesyonellerinim katılımıyla Cam sektöründeki son teknolojik yenilikler tanıtıldı.

Salt Cam, teknolojik yenilikleri tanıttı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Divan Otel'de düzenlenen toplantıya Salt Cam Ortakları Mekin Merter Salt,Metin Salt, Mimarlar Odası Mersin Şube Başkanı Ömer Sakar, Toroslar Belediye Başkanı, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, bölgedeki Oda ve sektör temsilcileri büyük ilgi gösterdi.

Mersin Cam Sektörünün öncü adı Salt Cam'ın düzenlediği Bölgedeki cam sektörünün Adana Cam, Çukurova Cam Ürünleri,Fokus firmalarının katıldığı sunumda Salt Cam adına Metin Salt sektörle ilgili bilgi verdi.

Salt Cam tarafından hazırlanan tanıtım filminin ardından Metin Salt,Ülkede yaşanan dövüz sorunlarının büyük sıkıntı yrattığını,bu yaşanan sorunlu dönemde yerli kaynaklara yönelerek Ülkemizde satılan Cam Ürünlerinin kullanılmasıyla 3,5 milyar dolarlık tasarruf sağlanacağını belirtti.

Yatırımları sürdürüyoruz

Güvenli ve teknolojinin son ürünlerinin üretildiğini ifade eden Metin Salt, "Bu teknolojide gelinen yeni cam ürünlerin sektör temsilcilerine en yeni bilgilerle tanıtmayı amaçladığımız bu toplantı Cam sekörüne yaptığımız yatırımlara devam ediyoruz. Bu toplantının çok yararlı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Cam, şeffaf bir mucizedir

Şişecam Pazarlama Grup Müdürü Tansu Kumru ise konuşmasında, camın mucizevi bir yapı malzemesi olduğuna dikkat çekerek, "Cam şeffaf bir mucizedir. Çünkü cam şeffaflııyla doğal gün ışığından maksimum yararlanmamızı sağlıyor. Gün ışığını daha çok alan hastane odalarında, hastaların daha çabuk iyileştiği ve ağrı kesici ihtiyacının azaldığı, yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Bugün 13 ülkede 44 üretim tesisimiz var ve 154 ülkeye satış yapıyoruz. Bunu da 21 bin çalışanımızın emeği ile başarıyoruz" diye konuştu.

Avrupa'dan eksiğimiz yok

Salt Cam Genel Müdürü Mekin Merter Salt ise, Salt Cam'ın Mersin'de ve bölgede hep ilkleri gerçekleştirdiğini söyledi. Salt, "Türkiye'de bir kaç firmanın yaptığı kurşun geçirmez camı, uluslararası standartlarda 10 yıldır üretiyoruz. Nato standartlarında kullanılan silahlara karşı üretim yapıyoruz. Sertifikamız var. Milli firmamız olan Şişecam'ın üretimi ve kalitesinde bizim Avrupa'dan fazlamız var eksiğimiz yok. Cam'da AB'ye girdik" ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Şişecam Kaplamalı Camlar ve Françhise Ürün Müdürü Esra Aydınoğlu, yaptığı sunumla farklı ihtiyaçlara doğru yenilikçi cam çözümleri, camlarda emniyet ve güvenlik, ısı yalıtımı ve güneş kontrolü içeren enerji verimliliği konularında üretilen camların özelliği ve son cam alanındaki yeni gelişmeleri anlattı.

Salt Cam, 80 Yıllık Tecrübe

Salt Cam 80 yıldır cam ticaretiyle uğraşan Türkiye'nin en eski cam firmalarından biridir. 1965 yılından beri Türkiye Şişe Cam fabrikalarının bayisi konumundadır. 1992 yılından itibaren şirketleşerek daha da kurumsal bir yapıya kavuşmuştur. Mersin'de ilk ısıcam fabrikası ve Tarsus organize sanayi bölgesinde ilk cam işleme fabrikası Salt Cam tarafından kurulmuştur.

Salt Cam organize sanayi bölgesinde 12.500 m2 kapalı alanındaki sanayi tesisinin yanında Mersin'de de 2500 m2 depo alanında müşterilerine hizmet vermektedir. Adana ve çevresine daha iyi hizmet vermek düşüncesiyle 6000 m2 kapalı depo ve işleme tesisi kurularak hizmete alınmıştır.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Ulaşacağımız başkan istiyoruz'

_assets/fotograflar

Akşener, "Hükümetin kulağını çekmelisiniz"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ülkeyi yönetenler halden anlamıyor"

_assets/fotograflar

Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'

_assets/fotograflar

Seçer, Hal esnafıyla buluştu

_assets/fotograflar

Tuna, "Kentlilik bilinci ile yola çıktık"

_assets/fotograflar

Gültak, "Değişimin seçimi olacak"

_assets/fotograflar

Çavuşlu'nun pazar sorunu çözüldü

_assets/fotograflar

Karacailyas'ta temel atıldı

_assets/fotograflar

Şen, "Fiyatların sorumlusu biz değiliz"

close Salt Cam, teknolojik yenilikleri tanıttı
Salt Cam, teknolojik yenilikleri tanıttı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: