rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.075 (2.043)

Toplam Ziyaret: 14.158.773 (13.128.386)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Ekim 2018
Sayı : 774
Bu kayıt toplam
87 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

STAJINI TAMAMLAYAN AVUKATLAR CÜBBE GİYDİ

Mersin'de staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 28 avukat yemin edip cübbe giyerek, avukatlık mesleğine resmi olarak adım attı. Kürsüde tek tek söz alan avukatlar hukukun üstünlüğüne ve adaletin önemine vurgu yaparak, katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'yi andılar.

Stajını tamamlayan avukatlar cübbe giydi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Barosu Gökdelen Hizmet Birimi'nden gerçekleşen ruhsat törenine, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, yemin eden avukatların ailesi ve yakınları ile çok sayıda avukat katıldı. Duygusal anların yaşandığı ruhsat töreninde; Av. Mizgin Doğan, Av. Dilan Topaloğlu, Av. Gizem Uyur, Av. Yadigar Oğuz, Av. Hikmet Temir, Av. Özlem Yıldırım, Av. İbrahim Kaya, Av. Şiar Botan Çetinkaya, Av. Pınar Başböyük, Av. Mert Kurt, Av. Salih Akcan, Av. Halit Nas, Av. Nazım Dündar, Av. Ceren Yürekli, Av. Burak İnce, Av. Cansu Karasu, Av. Eyüp Düşünüklü, Av. Çağla Sever, Av. Muhammed Hanefi Kahraman, Av. Muhammed Bilal Kurtbeyoğlu, Av. Kamil Kuran, Av. Ayşe Şavk, Av. Merve Ecem Yıldırım, Av. Dilan Vural, Av. Sinem Alabaş, Av. Mehmet Benli, Av. Onural Ziya Kayın ve Av. Yeşim Yılmaz yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatını Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz'dan aldı.

Tören öncesi konuşan Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, "28 Genç meslektaşımız bugün yemin ederek baromuza, hukuk ordumuza katılıyorlar. Ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Maalesef burada en çok zararı gören de hukuk ve adalettir.

Genç meslektaşlarımız aramıza katılmakla birlikte adaletin, hukukun tecelli etmesi için mücadele verecek ve bu bize güç katacaktır. Onlara tavsiyemiz; hukukta biat edenlerin sonlarının ne olduğunu herkes gördü. Yakın tarihimizde de hala görmeye devam ediyoruz. Hukukçu kimseye biat etmez.

Hukukçunun asla bir sahibi, efendisi, patronu yoktur. Hukukçunun pusulası; adalet, demokrasi, özgürlük ve eşitlik olması ve vicdanı olması gerekiyor. Dosyalara, olaylara ve insanlara hukukçu vicdanıyla bakmalarını tavsiye ediyorum. Sizlerin de bu konuda onlara yol göstereceğinize inanıyorum.

Hep birlikte olmazsak maalesef bunu başaramayız. Taleplerimizi her zaman birleştirebilmeliyiz. İnsanlık ve demokrasi adına, avukatlık ortak paydasında her zaman buluşabileceğimize inanıyorum.

Meslektaşlarımız nasıl bir baroda meslek hayatlarını sürdürebileceklerinin farkındalar. Mersin Barosu'nun öncü, demokratik yönünü, adaleti ve hukuku benimsemiş olmaları mutluluk verici. Meslek hayatınızda hepinize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Yemin eden avukatlar ise konuşmalarında, hukukun üstünlüğü ve adaletin önemine vurgu yaparak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri ışığında hak ve hukuk mücadelesi vereceklerini belirttiler. Avukatlar kürsüde ayrıca, vurularak katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçiyi anarak, avukatlara yapılan saldırıların artık son bulmasını temenni ettiler.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin için STK'larla el ele

_assets/fotograflar

Yeşilboğaz, "Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

_assets/fotograflar

Su fiyatında yüzde 10 indirim yapıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Gemi batarsa herkes boğulur"

_assets/fotograflar

Avukatlardan 'Savunma susmadı, susmayacak' yürüyüşü

_assets/fotograflar

Sanayicilere ticaret hukuku anlatıldı

_assets/fotograflar

Dünya Çocuk gününde anlamlı ziyaret

_assets/fotograflar

Metin Yıldız, öğrencilerle buluştu

_assets/fotograflar

Yeni dönem hizmet atağı başladı

_assets/fotograflar

Eylül'de en fazla getiri Euro'dan

close Stajını tamamlayan avukatlar cübbe giydi
Stajını tamamlayan avukatlar cübbe giydi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: