rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.278 (3.137)

Toplam Ziyaret: 15.083.431 (13.989.848)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Ekim 2018
Sayı : 774
Bu kayıt toplam
476 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'MAVİ MERKEZ' TANITILDI

Mersin Valisi Ali İhsan Su, beraberinde 65. Dönem Kalkınma Bakanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ile birlikte; Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü'nü ziyaret etti.

'Mavi Merkez' tanıtıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü ve Mersin Ekonomi Platformu (MEP) ortaklığıyla kurulan 'Mavi Merkez'in basına tanıtımının da yapıldığı program sırasında ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu ve MEP Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz'ın yanı sıra; Mersin Liman Başkanı, Mersin Uluslararası Liman (MIP) yetkilileri, MEP Yönetim Kurulu Üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de hazır bulundu.

Burada yaptığı konuşmasına, Mersinimizin içerisinde bulunduğu özel coğrafyanın avantajlarından azami düzeyde istifade etmesini arzuladığını dile getiren Vali Su, bu doğrultuda gelişen teknolojiden de yararlanarak denizlerimizden en yüksek katma değeri elde etme noktasında kamu, özel sektör ve üniversitelerimiz ortaklığında yoğun çalışmalar sürdürüldüğünü söyledi.

Bugün tanıtımı yapılan 'Mavi Merkez'in bu amaçla ve bu işbirliği neticesinde hayata geçirilen oldukça önemli bir adım olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Vali Ali İhsan Su, Kalkınma Bakanlığı döneminde bu proje dahil Mersinimizin topyekûn gelişimine büyük katkıları olan Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'a katkılarından ötürü şükranlarını sunarak, Mavi Merkez'in hizmete geçmesinde emeği geçen diğer kişi ve kurumlara teşekkür etti.

65. Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ise Mersin'in 300 kilometre kıyı şeridi ile yüzde birlik bir deniz büyüklüğü alanına sahip olmasına rağmen ekonomik açıdan yüzde 20'lik paya sahip olduğunu kaydettiği konuşmasında, denizin Mersin için vazgeçilmez bir doğal kaynak olduğunu söyledi.

Bu potansiyelin açığa çıkarılması şart diyen Milletvekili Elvan; "Sürdürülebilir bir deniz ekonomisi Mersin için zaruridir. Bu nedenle bölgeyi özellikle uzun vadede koruyacak başarılı deniz ekonomisi için gerekli her türlü desteği vermeye özen gösteriyoruz.

Kapsamlı ve verimli bir deniz stratejisi geliştirmek, denizden elde edilen bilgiyi sosyal, ticari ve ekonomik paydaya dönüştürmek, bilgiyi üretmek ve kullanmak, kamu ve özel tüm paydaşların katılımıyla daha etkin bir şekilde yararlanmak ve bu gibi daha birçok hedefe ulaşmada kilit bir göre üstleneceğine yürekten inanıyorum." dedi.

Konuşmasının sonunda Mavi Merkez'in sürdürülebilir bir mavi ekonomi için oldukça hayati bir işleve sahip olduğunu belirten Milletvekili Elvan, Mavi Merkez'in Mersinimize milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu'nun desteklerinden dolayı Vali Ali İhsan Su ve 65.Dönem Kalkınma Bakanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'a teşekkür plaketi sunmasının ardından program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'

_assets/fotograflar

Tatbikat nefes kesti

_assets/fotograflar

30 akülü araç dağıtıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Sanayimizin dolara ihtiyacı var'

_assets/fotograflar

Engellilerin askerlik sevinci

_assets/fotograflar

Köy Enstitüleri, Mutlu Yaşam Köyleri olarak geri dönüyor

_assets/fotograflar

TCDD'den ilaçlama uyarısı

_assets/fotograflar

Burs konserine büyük ilgi

_assets/fotograflar

Sahilleri çocuklar temizledi

_assets/fotograflar

Gültak, miniklerin heyecanına ortak oldu

close 'Mavi Merkez' tanıtıldı
'Mavi Merkez' tanıtıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: