rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.899 (4.651)

Toplam Ziyaret: 15.057.192 (13.965.019)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Eylül 2018
Sayı : 772
Bu kayıt toplam
508 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, gelecek dönem aday olup olmayacağı ile ilgili Malezya'dan sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kocamaz, paylaşımda, "Hiç kimseye kırgın değilim. Hamit Başkan'a başarılar diliyorum. Gönlüm kazanmasından yana. Allah yardımcısı olsun" ifadelerine yer verdi.

Kimseye kırgın değilim
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Evim kurşunlandı

Kardeş Şehirler Turizm Kurultayı nedeniyle Malezya'da bulunan Başkan Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Mersin'in diğer illere göre kendine özgü hassasiyetleri bulunan bir yer olduğunu belirten Kocamaz, "Bu kadar karmaşık ve hassasiyet taşıyan bir yerde alnımın akıyla 25 yıldır, sağa sola sallanmadan ve her daim dik durarak belediye başkanlığı yaptım.

Beyt-ül malı koruma mücadelemde zaman zaman çok büyük baskı ve sıkıntılara maruz kaldım. Tarsus'un altyapı-kanalizasyon ihalesine katılan müteahhitlerin anlaştığını tespit ettiğim için ihaleyi iptal etmemden dolayı evim kurşunlandı.

Yeniden yaptığımız ihaleyle önceki ihale arasında o günün parasıyla 112 milyon mark karşılığı olan 100 trilyon lira belediyenin kasasında kaldı" dedi.

Elbet hesaplaşacağız

Tarsus ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde birçok kumpasa maruz kaldığını dile getiren Kocamaz, "20 yıllık Tarsus, son beş yıllık Büyükşehir Belediye başkanlığım döneminde üzerimize oyun oynandı. Müfettişler gönderildi. Mersin'de birilerinin işine gelmiyor, onların kurduğu bozuk düzeni düzeltmeye çalışıyor, riskler alıyor, verdiğimiz sözleri yerine getiriyorduk. Onlar için biz tehlike arzediyorduk.

Hepsinden daha önemlisi bir Yörük ve Türkmen çocuğuyduk. İşte bütün bu nedenlerle o adamlara göre, behemehal bu görevden uzaklaştırılmamız gerekiyordu. Yalan, fitne, fesat, dedikodu ve iftira gibi toplumu kemiren hastalıklar sıradan hale geldi. Bu hastalıklar belli mihraklar tarafından körüklendi. Genel merkeze, genel başkana kadar götürüldü.

Belki bugün değil ama İndallah'ta bu fitne bezirganları ile elbette hesaplaşacağız" ifadelerini kullandı.

Gönlüm kazanmasından yana

MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan MHP'li merkez Toroslar İlçe Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya başarı dileyen Kocamaz, şunları söyledi:

"Hiç kimseye kırgın değilim. Genel başkanın kararına da saygılıyım. Beni bu günlere önce kaderim, sonra partim ve birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım getirdi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Çalıştık çabaladık, yılmadık yıkılmadık, çok büyük fedakarlıklar yaptık ve başardık.

1994'te diktiğimiz bayrağı hiç bir seçimde yere indirmedik. Şimdiden Hamit Başkan'a başarılar diliyorum. Gönlüm kazanmasından yana. Kendisinin 2014'teki aday olma hayali gerçeğe dönüşmüş durumda. Allah yardımcısı olsun."

Başkan adayı Hamit Tuna oldu

Burhanettin Kocamaz'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiğini kaydeden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey tarafından genel merkezimize davet edildik. 15 yıllık belediye başkanlığımızda hep insana yatırım yaptık, her zaman alçak gönüllü olduk. Bundan sonraki süreçte de durmayacağız ve uyumayacağız. İnsanlarımıza ne söz verdiysek hepsini tek tek yerine getireceğiz" diye konuştu.

Aday gösterilmesi ile büyük bir şeref duyduğunu kaydeden Tuna, şunları söyledi:

"6-7 aylık süreçte Başkanımız Burhanettin Kocamaz Bey ile birlikte çalışarak, kendisinin belediyecilik tecrübelerinden yararlanıp hem Toroslarımıza hizmeti hem de adaylık konusunda çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Büyükşehir Belediyemizi yeniden kazanmak adına, durumu provoke edeceklere meydan vermeden, birlik ve beraberlik içerisinde ömrünün 25 yılını Mersin'e hizmet etmeye adayan başkanımızla birlikte hareket ederek bu kutlu yürüyüşü zaferle sonuçlandıracağız."Son Haberler:
_assets/fotograflar

3.durak Mersin

_assets/fotograflar

Heyet, MDTO'yu ziyaret etti

_assets/fotograflar

Seçer, 1 ayı değerlendirdi

_assets/fotograflar

Çetin Oranlı, "Ruha Dokunan Patiler" adlı kitabını imzaladı..

_assets/fotograflar

Aktay, "Çatlakları gizleyenlere nasıl güvenebiliriz ?"

_assets/fotograflar

Gültak, öğrencilerle çöp topladı

_assets/fotograflar

Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!

_assets/fotograflar

Geri Dönüşüm Parkı açıldı

_assets/fotograflar

Esnaf otoparka kavuşacak..

_assets/fotograflar

Çocuk trafik eğitim parkı açıldı

close Kimseye kırgın değilim
Kimseye kırgın değilim
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: