rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.740 (3.553)

Toplam Ziyaret: 15.339.836 (14.225.877)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Eylül 2018
Sayı : 771
Bu kayıt toplam
527 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KOCAMAZ, "ZABITA DÜZENİ SAĞLIYOR"

Mersin Büyükşehir Belediyesi her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan 'Zabıta Haftası'nın 192'inci yıl dönümü münasebetiyle gala yemeği düzenledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın da katılımı ile gerçekleşen yemekte iş stresinden uzak güzel bir akşam geçirdiler.

Kocamaz,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'nda görevli zabıta personeli için düzenlenen yemekte yaptığı konuşmasında Mersin'de huzurun ve güvenliğin sağlanması konusunda zabıta personelinin büyük gayret gösterdiğini ifade eden Başkan Kocamaz,"Birçok proje hayata geçirilirken, yaptırdığımız çalışmalarda, anketlerde vatandaşımızın Büyükşehir'den memnuniyetinin her geçen gün biraz daha arttığını görüyoruz.

Tabi vatandaş memnuniyetinin arttırılmasında toplumla her an yüz yüze olan, vatandaşla iç içe yaşayan, belediyenin kolluk gücü olarak, toplumun ve kentin düzenini sağlayan zabıta memurlarımızın da rolü büyüktür" dedi.

Mevcut zabıta sayısının Mersin gibi büyük bir şehir için az olduğunun ve zabıtaların görev esnasında karşılaştıkları zorlukların farkında olduklarına değinen Başkan Kocamaz, "Sayı olarak az da olsanız Mersin'de düzenin sağlanması konusunda üzerinize düşeni fazlasıyla yaptığınızı biliyoruz. Verdiğiniz bu gayretli çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Mersin hem alan hem de nüfus itibari ile daha fazla zabıta elemanına ihtiyaç duyan bir şehir. Ancak sizlerde takdir edersiniz ki yasalar bir taraftan zabıta sayısı ile ilgili düzenleme yaparken bir taraftan da belediyenin bütçesine koyduğu %30 personel payı ile ilgili sınırlamadan dolayı yeterli eleman istihdam etmekte zorlanıyoruz. Bu sadece zabıta için değil bütün birimler için de geçerli. Dolayısıyla her şeye rağmen mademki burada çalışıyoruz ve bu yola çıkmışız elimizdeki imkânları en iyi şekilde kullanıp biraz daha özveri göstermek durumundayız.

Halkımızın beklentilerine azami cevabı verebilmek mecburiyetindeyiz. Daha sizlerle beraber yürüyeceğimiz çok yol var" diye belirtti.

Zabıta Teşkilatının 192. kuruluş yıl dönümü nedeni ile düzenlenen yemeğe katılan zabıta personelleri iş stresinden biraz olsun uzaklaşarak uzak keyifli bir akşam geçirdi. Yemek sorması verilen konser ile eğlenen zabıta personelleri adeta moral depoladı.

Konuşmaların ardından Başkan Kocamaz zabıta personellerinin masalarını tek tek dolaşarak hal hatır sordu. Personelle sohbet eden Başkan Kocamaz, zabıta personeline çiçek hediye etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Stratejik Kalkınma Planı çağrısı

_assets/fotograflar

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...

_assets/fotograflar

Mersin Tabip Odasından 'metanol zehirlenmesi' açıklaması

_assets/fotograflar

Karaca, 'Gazetelerimizin de kalkınması lazım'

_assets/fotograflar

Kadın girişimcilere sosyal medya eğitimi

_assets/fotograflar

Yaz tarım kampı sona erdi

_assets/fotograflar

Mersin, marka değeri sıralamasında 10. oldu

_assets/fotograflar

120 genç bisiklet turuna katıldı

_assets/fotograflar

4 bin olaya müdahale ettiler

_assets/fotograflar

İşaret dili ile destek ve şikayet hattı kuruldu

close Kocamaz, "Zabıta düzeni sağlıyor"
Kocamaz, "Zabıta düzeni sağlıyor"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: