rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.870 (3.651)

Toplam Ziyaret: 15.339.966 (14.225.975)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Eylül 2018
Sayı : 771
Bu kayıt toplam
578 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TURNUVADA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Toroslar ilçe Belediyesi'nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında belediye Tenis Kulübü bünyesindeki sporcuları arasında düzenlediği tenis turnuvası, final müsabakalarının ardından sona erdi.

Turnuvada ödüller sahiplerini buldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

9-14 yaş aralığında, 20 erkek ve 16 kız olmak üzere 36 sporcunun katıldığı turnuvanın sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Çağdaşkent Mahallesi'nde bulunan 3 Ocak Spor Kompleksi'ndeki tenis kortunda 6 Ağustos tarihinde başlattıkları turnuvanın final müsabakalarını takip eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, sporcuların heyecanına ve sevincine ortak oldu.

Ödül töreni öncesi konuşan Başkan Tuna, ücretsiz düzenledikleri kurslara katılarak yeteneklerini ortaya çıkaran tüm sporcuları tebrik ederken, çocuklarını spora yönlendiren ailelere de teşekkür etti. Göreve geldikleri günden bugüne kadar gençliği her zaman ön plana çıkarttıkları ve gençlerin yeteneklerine göre İlçede sporun alt yapılarını oluşturduklarını belirten Tuna, "Millet olarak geleceğe umutla bakabilmenin tek yolu çocuklarını ve gençlerini doğru yetiştirmekten geçer.

Toroslar Belediyesi olarak bu anlamda çocuklarımızın ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi adına onları spora teşvik ediyoruz.Bu anlamda gençlerimizin kendi yeteneklerine göre hangi branşlarda spor yapmak istiyorlarsa o branşta alt yapılar oluşturuyoruz. Sadece Mersin özelinde değil, Akdeniz ve Çukurova Bölgesinde de en çok spor tesisine sahip bir belediyeyiz.

Bu tesislerimizde, futbol, basketbol ve voleybol sahalarımızın yanı sıra tenis kortlarımızda yer almaktadır.Göreve geldiğimizde Toroslarımızda tenis ve tiyatro olacak dedik. Bunlar genelde üst kültür uğraşısıdır. Şimdi bölgemizde insanlarımız açtığımız tiyatro kurslarımıza geliyor, tiyatro gösterilerini izliyor ve tenis kurslarımızla da çocuklarımızı yeni bir spora yönlendiriyoruz.

3 Ocak Spor Kompleksimiz de bizim kendi ellerimizle yaptığımız ilk projelerimizden bir tanesidir.Buranın bugün dolu olması, futbol, basketbol,voleybol sahalarımızda ve tenis kortlarımızda yüzlerce gencimizin spor yapması istediğimiz bir sonuçtur. İşte gelinen noktada tesislerimizin hepsi verimli bir şekilde kullanılıyor. Spor, herkesin ortak paydasıdır ve evrensel bir dildir.

Tenis branşı da çocuklarımızın karekterinin oluşmasında, öz güven kazanılmasında ve ani karar verebilme yeteneklerinin artmasında nicelikle ve nitelikli bir spordur. Tenis sporunu yapan çocuklarımızın aileleri de bu konuda çok şanslılar. İlçemizde böyle zeminler olması ve sizlerin çocuklarınızı spora yönlendirmeniz ve onları takip etmeniz çok önemli" dedi.

Tenis eğitimlerinin sonucunda 20 erkek ve 16 kız olmak üzere 36 sporcunun katıldığı tenis turnuvasını düzenlenmesinden de oldukça mutlu oldukların kaydeden Tuna, "İlçemizdeki çocuklarımıza tenis branşını sevdirdiği için tenis antrenörümüz Atilla Bozkurt'a teşekkür ediyoruz. Turnuvada hedef birinci olmaktır ama buraya gelip bu birlikteliği yaşamak ise en güzelidir.

Omuzunda spor çantasıyla yürüyen bir genci gördüğümde inanın çok mutlu oluyorum. İşte istediğimiz sonuçta bu. Eğitim ile eşgüdüm içerisinde çocuklarımızın spor yapmasıdır. Beyni bilgi ile dolu, sporcu kimlikleriyle öne çıkan bir gençlik yetiştirmek hedefimizdir.

Çünkü gelecek bu çocuklarımızın elindedir, ülkemiz bu çocuklarımızın omuzunda yükselecektir. Şehitlerimizin bize emaneti olan bu Anadolu coğrafyasında inşallah Türk Milleti olarak payidar kalacağız.

Dereceye giren ya da giremeyen ama katılımlarıyla özgüvenlerini ortaya koyarak yarışan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Allah, spor ve eğitim hayatlarını yollarını ve bahtlarını açık eylesin" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tuna, dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Stratejik Kalkınma Planı çağrısı

_assets/fotograflar

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...

_assets/fotograflar

Mersin Tabip Odasından 'metanol zehirlenmesi' açıklaması

_assets/fotograflar

Karaca, 'Gazetelerimizin de kalkınması lazım'

_assets/fotograflar

Kadın girişimcilere sosyal medya eğitimi

_assets/fotograflar

Yaz tarım kampı sona erdi

_assets/fotograflar

Mersin, marka değeri sıralamasında 10. oldu

_assets/fotograflar

120 genç bisiklet turuna katıldı

_assets/fotograflar

4 bin olaya müdahale ettiler

_assets/fotograflar

İşaret dili ile destek ve şikayet hattı kuruldu

close Turnuvada ödüller sahiplerini buldu
Turnuvada ödüller sahiplerini buldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: