rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.679 (4.107)

Toplam Ziyaret: 15.360.456 (14.244.668)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Eylül 2018
Sayı : 771
Bu kayıt toplam
579 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TASARRUF UYGULANDI, BÜTÇE FAZLA VERDİ...

Kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mersin'in Akdeniz Belediyesi Başkan Vekili Kaymakam Muhittin Pamuk, belediye bütçesini verimli kullanarak 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılının ilk 8 ayında da bütçe fazlası verdiklerini bildirdi.

Tasarruf uygulandı, bütçe fazla verdi...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Pamuk, yaptığı yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığının kamuda tasarrufa yönelik tedbirler almaya başlamasıyla birlikte, Akdeniz Belediyesinde de bu konuda önemli adımlar atıldığını belirtti.

Kaynaklar etkin kullanılıyor

Belediyenin bütçe ve kaynaklarını verimli ve etkin kullanmanın gayreti içerisinde olduklarını aktaran Pamuk, şöyle devam etti:

"Bu amaçla, bir yandan cari harcamalarda kısıtlamalara giderken bütçe harcamalarımızı ise vatandaşlarımızın talep ettiği hizmet, proje ve çalışmaları yerine getirmek için yatırıma dönüştürmeyi ilke edindik.

İnsan odaklı, vatandaşa hizmeti önceleyen, israfa izin vermeyen, belediye kaynaklarını yine vatandaşa ve kente hizmet için kullanan yönetim ilkesiyle hareket ettik.

Bütçe fazla verdi

Belediyenin 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleşen gelir-gider bütçelerini değerlendirdiğimizde uyguladığımız insan merkezli yönetim politikası, gerekse de tedbirlerimiz sayesinde, hem 2017 yılının tamamını hem de 2018 yılının ilk 8 ayını kapsayan süre içinde bütçemiz fazla verdi."

Pamuk, 2017 yılında net gelirlerinin 109 milyon 18 bin 427 lira olarak gerçekleşirken, aynı yıla ait giderin ise 105 milyon 865 bin 341 lirada kaldığına işaret etti.

Başarının temeli disiplin

Bu yılın ilk 8 ayında da net gelirin 79 milyon 62 bin 291 lira, giderin de 68 milyon 57 bin 385 lira olarak gerçekleştiğini vurgulayan Pamuk, "Bu rakamlar dikkate alındığında, göreve başladığımız 2017 yılı içerisinde gerçekleşen bütçenin 3 milyon 153 bin 86 lira fazla ve 2018 yılı ilk 8 ayına ait net gelirimiz ile net giderimiz de kıyaslandığında 11 milyon 502 bin lira tutarında bir bütçe fazlası sağlandığı görülecektir.

2 yıla yakın sürede bütçemizde elde ettiğimiz toplam 14 milyon 157 bin 992 lira, göreve başladığımızda kesintisiz uyguladığımız mali disiplin neticesinde elde ettiğimiz başarıyı göstermesi açısından önemlidir." ifadesini kullandı.

Pamuk, belediye araçlarında GPRS sistemi kurulması ve araçların planlı kullanılması sonucu akaryakıt kullanımında ciddi bir tasarruf sağladıklarını, araçların bakım, onarım giderleri de asgari seviyeye düşürüldüğünü bildirdi.

Hizmetleri gecikmeden yerine getirdik

Göreve geldikleri ilk günden itibaren belediyenin bütçesi ve kaynaklarını halkın ve kentin yararına hizmet ve projelerde kullanmak için çaba gösterdiklerini belirten Pamuk, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Uyguladığımız tasarruf tedbirleri sayesinde vatandaşlarımızın ve kentimizin ihtiyaç duyduğu alt ve üst yapı hizmetlerini gecikmeye mahal vermeksizin yerine getirmek için mücadele verdik. Uyguladığımız mali disiplin politikası ve cari harcamaları kısarak, geçmişten gelen 197 milyon liralık borcu, 1,5 yıllık süre içinde 51 milyon azaltıp, 146 milyon liraya indirme başarısı gösterdik.

Vatandaşlarımıza 14 yeni park, 11 yeni mahalle taziye evi, 2 futbol, 5 basketbol 1 de tenis kortundan oluşan spor tesislerinin yanı sıra, Güneş Mahallesi'nde kapalı semt pazarını hizmete açtık. Ayrıca her mahalleye çocuk parkı projemizi de hayata geçirdik.

Önümüzdeki yakın dönemde ilçemizin altyapısına 20 milyon lira daha harcamayı planladık ve yatırımlarımız devam ediyor."

Pamuk, maaş ödemelerinin de düzenli hale getirildiğini, belediyeden alacaklı hiçbir personelin kalmadığını kaydetti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Stratejik Kalkınma Planı çağrısı

_assets/fotograflar

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...

_assets/fotograflar

Mersin Tabip Odasından 'metanol zehirlenmesi' açıklaması

_assets/fotograflar

Karaca, 'Gazetelerimizin de kalkınması lazım'

_assets/fotograflar

Kadın girişimcilere sosyal medya eğitimi

_assets/fotograflar

Yaz tarım kampı sona erdi

_assets/fotograflar

Mersin, marka değeri sıralamasında 10. oldu

_assets/fotograflar

120 genç bisiklet turuna katıldı

_assets/fotograflar

4 bin olaya müdahale ettiler

_assets/fotograflar

İşaret dili ile destek ve şikayet hattı kuruldu

close Tasarruf uygulandı, bütçe fazla verdi...
Tasarruf uygulandı, bütçe fazla verdi...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: