rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.227 (1.213)

Toplam Ziyaret: 14.941.540 (13.858.437)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
27 Ağustos 2018
Sayı : 769
Bu kayıt toplam
475 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

AKDENİZ'DE 26 PARK YENİLENİYOR

Geçen yıl sonunda; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın destek ve katkılarıyla; Akdeniz Belediyesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı arasında imzalanan 8 buçuk milyon lira bütçeli, "Akdeniz İlçesinde Çocuk ve Gençlerin Topluma Entegrasyonu İçin Mekânsal Düzenlemelerin Yapılması Projesi" kapsamında, Akdeniz'in parklarında yenileme çalışmaları sürüyor.

Akdeniz'de 26 park yenileniyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Proje ile Akdeniz'in farklı mahallelerinde bulunan toplam 26 park baştan sona revize edilecek. Zemin ve eski malzemelerinin sökümü yapılan parkların oyun, oturma, spor ve aydınlatma grupları, zemin ve çevre düzenlemesi baştan sona yenilenip dönüşecek ve Mersinlilerin hizmetine sunulacak.

Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı'nda dönüşüm sürüyor

Kent merkezinin yanı sıra kırsal bölgelerde bulunan parkları da kapsayan projede, modernizasyon çalışmalarının yoğun olarak sürdüğü parklardan biri de Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı. Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) arasında imzalanan protokol sayesinde; Mersinli Şair Ümit Yaşar Oğuzcan'ın adını taşıyan parkın dönüşümü geçen haftalarda başlamıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile yüklenici firmanın iş makineleri yardımıyla aralıksız çalıştığı, baştan sona yenilenip 'Masal Kahramanları Parkı'na dönüşecek olan 18 bin metrekare alana sahip parkta, havuz yapılacak bölümün inşası ve çevresinin zemin kaplamasında sona gelindi.

Akdeniz ilçesinde yenilenecek olan parklar..

Söz konusu proje sayesinde, Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı'nın yanı sıra baştan sona yenilenip dönüşecek olan Akdeniz'in parkları şunlar: Müftü Deresi Parkı, Mersinli Ahmet Parkı, Kuyucuoğlu Parkı, Zafer Parkı, Orkide Parkı, Gündoğdu Parkı, Güneş Mahalle Evi Parkı, Güneş Parkı, Barış Parkı, Deliçay Parkı, Ahmet Kaya Parkı, İsa Öner Parkı, Açelya Parkı, Müfide İlhan Lale Parkı, Karaduvar Parkı, Su deposu Parkı, Civanyayla Parkı, Atatürk Parkı, 2 Temmuz Madımak Parkı, Okan Merzeci Parkı, 23 Evler Parkı, Dr. Sadık Ahmet Parkı, Kamelya Parkı, 23 Nisan Parkı, Kazanlı Parkı,

26 park baştan sona yenilenecek

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, insan odaklı hizmet ve yerel yönetim ilkesi ile belediyenin bütçe ve imkânları ölçüsünde ilçede alt ve üst yapı yatırımlarına devam ettiklerini vurguladı.

Altyapı hizmetlerine bugüne dek 40 milyon lirayı aşkın bir bütçe harcandığını kaydeden Başkan Pamuk, yakın dönem içinde de 20 milyon lira tutarında altyapı harcaması planladıklarını belirtti.

Sözlerini; "Nitekim geçen Haziran ayı içinde 11 taziye evi, 14 yeni park, 1 kapalı semt pazarı ile 2 futbol, 5 basketbol ve bir de tenis kortu olmak üzere toplam 34 tesisin açılışını yaparak halkımızın hizmetine sunduk" diyerek sürdüren Başkan Pamuk, "Cazibe Merkezlerini Destekleme Projesi kapsamında, Çukurova Kalkınma Ajansı ile geçen yılsonunda imzaladığımız protokol sayesinde başlayan projemiz ile Akdeniz'de 26 parkımız baştan sona modernize edilip yenilenecek, spor alanları ve oyun ekipmanlarıyla donatılacak.

Şu ana dek 9 parkımıza çocuk oyun grupları yerleştirildi. Bu parklarımızın zemini de kauçuk ile kaplandı. Diğer parklarımız için başta mobilya, aydınlatma, sulama gereçleri olmak üzere gereken üretimler yapılıyor. Projemizle ilçemiz değişip dönüşecek ve çok önemli kazanımlara sahip olacak.

Bir yandan sosyal, kültürel ve meslek edindirme kurslarımız gerçekleşecek, öte yandan ilçemizdeki park ve sosyal donatı alanlarımızın standartları yükselecek.

Akdeniz'e sunduğumuz hizmet ve kazandırdığımız projelerde, maddi ve manevi katkı ve desteklerini esirgemeyen, bizlere yol gösterip ufkumuzu açan Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Özellikle kent merkezinden uzak veya kırsal mahallelerde yaşayan çocukları da unutmadıklarını sözlerine ekleyen Başkan Pamuk, "Bu amaçla "Her Mahalleye Çocuk Parkı" projemizi hayata geçirdik. Bu projemiz ile yenilediğimiz parklarımıza yeni oyun grupları ve spor aletleri yerleştiriyoruz. Kısa zamanda bütün mahallelerimizde yaşayan çocuklarımız, bu parkların keyfini çıkarıp gönüllerince koşup eğlenebilecekler" dedi.

Öte yandan; Akdeniz Belediyesi'nin kendi bütçe ve imkânlarıyla başlaştığı "Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi" sayesinde, bugüne dek çocuk oyun grubu kurulan mahalle ve parklar şöyle: "Civanyaylağı Parkı, Puğkaracadağ Şehit Mustafa Sarı Parkı, Huzurkent Şehit Ramazan Bahşiş Parkı, Huzurkent Çayır Parkı, Karacailyas su deposu yanı parkı, Karaduvar Mahalle Parkı, Karaduvar Şh. Kemal Karaaslan Parkı, Hebilli Parkı, Yanpar Parkı, Aşağı Burhan Parkı, Özgürlük Hanımeli Parkı, Evci Parkı, Yakaköy Parkı, Karacailyas Emek Parkı ve Sarıibrahimli Okul Bahçesi."Son Haberler:
_assets/fotograflar

KOBİ'ler Hezarfen ile kalkınacak

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat bereketlidir"

_assets/fotograflar

Gelir-gider tablosu askıya çıkacak

_assets/fotograflar

Fuarın favorisi Biberli Baklava

_assets/fotograflar

'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'

_assets/fotograflar

Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"

_assets/fotograflar

TBİM Projesi yurt geneline yayılıyor

_assets/fotograflar

Fark yaratan projeler bu lisede...

_assets/fotograflar

SODES, kadınları iş yaşamına kazandırıyor

_assets/fotograflar

Seçer, meclis üyeleri ile buluştu

close Akdeniz'de 26 park yenileniyor
Akdeniz'de 26 park yenileniyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: