rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.034 (7.730)

Toplam Ziyaret: 18.186.077 (16.551.566)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Ağustos 2018
Sayı : 768
Bu kayıt toplam
854 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'MOTOFEST' HEYECANI SONA ERDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla Belediyesi ve Tarsus Motor Sporları Kulübü Derneği tarafından 10-11-12 Ağustos tarihlerinde, Çamlıyayla Zevzek Tepesinde yapılan 'Uluslararası Çamlıyayla Motofest' tüm motor tutkunlarına ve adrenalin severlere unutulmaz anlar yaşattı.

'Motofest' heyecanı sona erdi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Zevzek Tepesi'nde düzenlenen etkinliğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Çamlıyayla Kaymakamı Orçun Cüneyt Zor, MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç, Tarsus Motor Sporları Kulübü Dernek Başkanı İsmail Cenk Ateş ve çok sayıda izleyici katıldı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Çamlıyayla Motofest'te konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Motofest, bölgemizde çok yeni bir spor dalı. Ama Tarsus'ta Mersin'de bu spora gönül veren birçok hemşerimiz var. Böyle bir etkinlik Çamlıyayla'da düzenlenirken vatandaşımızın ilgi gösterdiğini de yerinde tespit etmiş olduk.

Bu tarz etkinliklerin insanları bir araya getiren önemli etkinlik olduğundan söz eden Başkan Kocamaz, "Ülkemizin üzerine bu kadar oyun oynandığı bu dönemde bizim üzerimize düşeni yaparak, kendi bölgemizdeki insanları bir araya getirmemiz, hemşericilik ve aidiyet duygularını geliştirmemiz önemli.

Bu tür etkinlikler biz yerel yönetimler olarak insanlarımızı bir araya getiriyoruz. Hem heyecan fırtınası estiriyoruz. Hem de hemşerilerimiz buralarda bugüne kadar görmedikleri etkinlikleri de görmüş oluyorlar. Sporcuların performansını bizzat televizyonlarda değil de yerinde izleme imkânları oluyor. Ben kazasız, belasız bir etkinlik olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Adrenalin tutkunları bu festivalde

İzleyicilerin doyumsuz dakikalar geçirdiği festival 12 Ağustos Pazar günü sona erdi. Motofest'te yarışan sporcular Profesyonel, Amatör ve Veteran kategorilerinde yarıştı. 3 kategoride mücadele eden sporcular izleyenlere tam bir görsel şov sundu.

3 gün süren Motofest'e 2'si yurt dışından olmak üzere toplam 50 sporcu katıldı. Amerika, Hatay, Antalya, Mersin, Adana, Konya ve Muğla'dan gelerek 4.Uluslararası Çamlıyayla Motofest'ine katılan yarışmacılar, bin 500 rakımlı Zevzek Tepesi'nde oluşturulan zorlu parkurda engelleri zamana karşı yarışarak aşarken, kimi engelleri geçerken yerden hayli yüksek noktalara ulaşarak adeta uçtular. Böylece festivale katılan yarışmacılar, parkurda izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Profesyonel Kategorisi'nde yarışanlardan Bayram Uysal birinci, Durancan Ulugöz ikinci ve Yunus Mor üçüncü oldu. Amatör Kategorisi'nde Kemal Deveci birinci, Levent Güler ikinci ve Tolga Demir üçüncü olurken, Veteran Kategorisi'nde yarışanlardan Taner Talı birinci, Abdulkadir Erdur ikinci ve Cihangir Bulutlu üçüncü oldu. Birincilere tam altın, ikinci olan yarışmacıya yarım altın, üçüncü olan yarışmacıya çeyrek altın verildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close 'Motofest' heyecanı sona erdi
'Motofest' heyecanı sona erdi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: