rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.431 (1.417)

Toplam Ziyaret: 14.941.948 (13.858.845)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Ağustos 2018
Sayı : 768
Bu kayıt toplam
665 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Haber : Beycan Üçkardeş

Çocukların yüzü güldü
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Her şey imece usulü yapıldığı okulların elbirliği ile yenilendiği, yardımlaşmanın ana kural olduğu Adana'nın Yumurtalık İlçesi'ne bağlı Yeşilköy bu kez anlamlı bir başka etkinliğe ev sahipliği yaptı. Köyde bulunan yardım marketinden aralarında şehit ve gazi çocuklarının da olduğu yaklaşık 2 bin 500 çocuğa kıyafet ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Hayırsever Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven'in desteği ile yapılan yardımın ardından köyde misafir olan çocuklar servislerle yeniden evlerine döndü.

'İmece Köy' olarak adını duyurmuştu

Adana'nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerine bağlı komşu köyler Yeşilköy, Bahçe, Kaldırım, Bebeli, Zeynepli ve Kırmızıdan sakinlerinin hayatı, 2008'de değişmiş, uzun yıllar Almanya'da çalışan Mehmet Güven, edindiği birikimi bu köyler için kullanmaya başlamıştı.

Köylülerin de desteğiyle ilk önce Yeşilköy'ün okulu onarıldı ve büyük bir spor salonu yapıldı. Günlerini tarla veya bahçede geçiren kız çocukları, okuldan arta kalan zamanlarında spor yapmaya başladı. Çevre köylerden de kız çocukları Yeşilköy'e gelerek muay thai, karete, judo, tekvando öğrendi.

Yaşları 8 ile 17 arasında değişen yaklaşık 500 kız çocuğunun spor yaptığı köylerden Türkiye, Avrupa ve Balkan şampiyonları çıktı. Bu arada köylüler neredeyse her hafta yemekli toplantılar düzenleyip ortak kararlar almaya başladı.

Yardım marketi ile Giyim evi

'Yardım marketi' kuruldu. Önce çevre 6 köy ile başlayan dar gelirlilere gıda ve giyim ihtiyacı karşılama işi gün geçtikçe yayıldı. Her geçen gün hedefini daha yükseklerde tutan köy sakinleri Mehmet Güven'in öncülüğünde bu kez köylerinde daha anlamlı ve büyük bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Çevre köylerde ve Adana Merkez'de bazı mahallelerde tespit edilen dar gelirli ailelerin çocukları ile Adana Şehit Aileleri Derneği'nin tespit ettiği gazi ve şehit yakınlarının çocuklarına giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Yaklaşık 2 bin 500 çocuğun tepeden tırnağa giydirildiği kırtasiye yardımının yapıldığı etkinliğe katılan çocuklar verilen yemeğin ardından evlerine mutlu döndü.

Çocuklar mutlu oldukça bizim de yüzümüz gülüyor

Köylülere öncülük eden ve tüm kazancını hayır işlerine harcayan Mehmet Güven, "Çocuklar okutuyoruz. Vatanını milletini seven, Atatürkçü çocuklar yetiştikçe mutlu oluyoruz. Buradaki etkinlik bize inanılmaz bir haz veriyor.

Bir çocuğun gülümsemesini hiçbir maddi değerle kıyaslaşamazsınız. Biz ömrümüz ve imkanımız elverdiği sürece bu yardımları hiçbir beklenti olmaksızın yapmaya devam edeceğiz. Bizlere bu yardım etkinliklerinde destek olan bürokratlarımıza da teşekkür ediyoruz" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

KOBİ'ler Hezarfen ile kalkınacak

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat bereketlidir"

_assets/fotograflar

Gelir-gider tablosu askıya çıkacak

_assets/fotograflar

Fuarın favorisi Biberli Baklava

_assets/fotograflar

'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'

_assets/fotograflar

Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"

_assets/fotograflar

TBİM Projesi yurt geneline yayılıyor

_assets/fotograflar

Fark yaratan projeler bu lisede...

_assets/fotograflar

SODES, kadınları iş yaşamına kazandırıyor

_assets/fotograflar

Seçer, meclis üyeleri ile buluştu

close Çocukların yüzü güldü
Çocukların yüzü güldü
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: