rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.198 (1.184)

Toplam Ziyaret: 14.941.482 (13.858.379)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
13 Ağustos 2018
Sayı : 767
Bu kayıt toplam
462 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

HÜKÜMLÜLER MESLEK EDİNİYOR...

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Tarsus Cezaevi'ni ziyaret ederek, cezaevinde hayata geçirilecek olan 'Özgürlüğe Meslek Edinerek Hazırlanıyorum' isimli Sosyal Destek Projesi'nin (SODES) açılış törenine katıldı.

Hükümlüler Meslek ediniyor...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tarsus Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun çok amaçlı salonunda düzenlenen açılış törenine Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal'ın yanı sıra Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, ilçe protokolü ve hükümlüler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde istiklal marşımızın söylenmesiyle başlayan törende yaptığı konuşmasına, ilimizde SODES projeleri ile dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik çok ciddi çalışmaların gerçekleştirildiğini ifade ederek başlayan Vali Ali İhsan Su, il genelinde toplamda 52 SODES projesinin gerçekleştirildiğini kaydetti.

İlimizde yürütülen SODES projelerinden 15'inin istihdama yönelik olduğunu da ifade eden Vali Su, 16'sının kültür, sanat ve spora yönelik olduğunu, 21'inin ise sosyal içerme projeleri olduğunu ve bu projelere toplamda 27 milyon 170 bin liralık bir kaynak tahsis edildiğini belirtti.

Tarsus'ta da önemli SODES projelerinin bir bir hayata geçirildiğini kaydeden Vali Ali İhsan Su, bu projelerin dezavantajlı grupların sosyalleştirilmesi, topluma kazandırılması ve meslek sahibi olmalarının sağlanması yanında; dezavantajlı vatandaşlarımızın kültür, sanat ve spor gibi etkinliklerle uğraşmaları sağlanarak, kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan kurtulmalarına vesile olunduğunu söyledi.

Sözlerinin sonunda SODES projelerinin ilimizde düzenlenmesine katkı sağlayan eski Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan'a da şükranlarını ifade eden Vali Su, projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devam etmesi ve açılışı yapılan projenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ise Tarsus Ceza İnfaz Kurumu ve SODES Projeleri ile ilgili gerçekleştirdiği sunumunu, desteklerinden dolayı Vali Ali İhsan Su'ya şükranlarını sunarak noktaladı.

'Özgürlüğe Meslek Edinerek Hazırlanıyorum' isimli SODES projesinin açılışının gerçekleştirilmesinin akabinde, proje kapsamında desteklenen 'Kaynak Atölyesi', 'Terzi Atölyesi ve Kursu' ile birlikte, Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren 'Cezerye Atölyesi', 20 bin ekmek kapasiteli 'Fırın' ve SODES Ofisi'ni ziyaret ederek, yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Su, atölyelerde çalışan hükümlülerle de yakından ilgilendi.

Ziyaret programı kapsamında son olarak, cezaevi içerisinde yapımına başlanan cami inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, programını inşaat çalışmaları hakkında Başsavcı Kılıç ve yetkililerden bilgi alarak noktaladı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

KOBİ'ler Hezarfen ile kalkınacak

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat bereketlidir"

_assets/fotograflar

Gelir-gider tablosu askıya çıkacak

_assets/fotograflar

Fuarın favorisi Biberli Baklava

_assets/fotograflar

'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'

_assets/fotograflar

Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"

_assets/fotograflar

TBİM Projesi yurt geneline yayılıyor

_assets/fotograflar

Fark yaratan projeler bu lisede...

_assets/fotograflar

SODES, kadınları iş yaşamına kazandırıyor

_assets/fotograflar

Seçer, meclis üyeleri ile buluştu

close Hükümlüler Meslek ediniyor...
Hükümlüler Meslek ediniyor...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: