rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.820 (1.806)

Toplam Ziyaret: 14.756.030 (13.686.412)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Ağustos 2018
Sayı : 766
Bu kayıt toplam
428 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ENGİN, "YAPTIRIM KARARINI KINIYORUZ"

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararını kınadıklarını açıkladı.

Engin,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yaptığı yazılı açıklama ile, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün zorluklara göğüs gerecek kudrette olduğunun altını çizen Engin, şunları söyledi:

"Kendi ülkesinde siyahiler ile azınlıklara baskılarını sürdüren ve ülkesinin dışındaki mazlum halklara işkencelerde bulunan Amerika Birleşik Devletleri, istediği ülkenin vatandaşlarını yakalayıp ajanlık ile suçlayabilir. Bu da yetmezmiş gibi açtığı dosyalar ile başka ülkelere nota verme, ambargo ve kısıtlama uygulama cüretinde bulunabiliyor. Kendisini 'özgürlükler ülkesi' olarak tanımlayan bu ülkenin yönetimi yaptıkları ile başka ülkelerdeki adaleti tanımadığını göstermektedir.

Gerçekten de ajan olduğu tescillenen, 15 Temmuz işbirlikçi ajan FETÖ darbe girişimi öncesi ve sonrası defalarca kritik isimler ile görüşmeler gerçekleştiren rahip Bronson'un bağımsız yargıya teslim edilmesinin ardından ülkemizi, kumpas ve kıskaca almaya çalıştılar. Birçok ülkeyi ambargo ve yaptırımlar ile tehdit eden ABD'ye Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi küresel güçler de her zamanki gibi seyirci kalmaktadır.

Dünya ticaret savaşlarında ABD'nin bu denli acımasızlığında, gözü dönmüşlüğünde Rusya ve Çin'in bayı büyüktür. Bu ülkeler arasında başlayan küresel güç yarışları ABD'nin bu kadar acımasız olmasına neden oldu. Üçüncü dünya ülkeleri konumundaki ülkeler sefalet içinde yaşarken ABD emperyalizmi bu ülkelerin yeraltı kaynaklarını ele geçiriyor, aynı zamanda yargı, bürokrasi ve askeri mensupları ajanlaştırmaya çalışarak, bu ülkeleri haraca bağlama güdümünde…

Rahip Bronson'un yargılanmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin 2 Bakanı ile ilgili yaptırım kararı alan ABD'nin, bu ülkenin temelinde bağımsızlık ve direniş olduğunu iyi bilmesi gerekiyor.

Kurtuluş Savaşı ile başlayan mücadele sonrası Türkiye'deki 1961, 12 Eylül darbeleri, 12 Mart ve 28 Şubat Muhtıraları ile 15 Temmuz darbe girişimi ABD tarafından örgütlendi. Daha önceki örneklerde de görüldüğü gibi tüm Türkiye bir arada ve ortak tavır içerisindedir.

'Dünya jandarmalığına' soyunan ABD, Libya, Irak, Afganistan, Suriye'deki savaşlardan sonra İran ambargosu ve Türkiye yaptırımları ile yeni planlar peşindedir. Gerek siyasi, gerek ekonomi şantajlarına rağmen dünyanın 17'inci ekonomisi olan Türkiye, bu badireleri en kısa zamanda birlik içerisinde atlatacaktır.

Ortadoğu'nun çeşitli ülkelerinde insanlık suçu işleyen, insanları ölüme ve sefalete mahkum eden acımasızları besleyip insanların hayatlarına kasteden Amerika Birleşik Devletleri yaşadığı bu' güç zehirlenmesi sendromu' sonrası dünyada neredeyse iyi geçindiği ülke kalmamıştır. Son olarak yaşadığımız olaylarda, çıkar ilişkisinden başka dostu olmayan emperyalist ülkelerden dost olunamayacağı net anlaşılmıştır.

Şantaj ve baskılara karşı ayakta durmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün zorluklara göğüs gerecek kudrettedir.

Şu da asla unutulmamalıdır ki; ABD ile diğer sömürgeci devletler sırtlarına basarak yükseldiği mazlumlara bir gün mutlaka hesap verecek duruma düşeceklerdir.

Başta ABD olmak üzere, bütün emperyalist devletlerin zulmünü, özellikle de Türkiye'ye yönelik yaptırımları kınıyoruz."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'

_assets/fotograflar

İstihdam seferberliğine destek sürüyor

_assets/fotograflar

Stratejik dengeler masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Seçer, "Yerel esnafı destekleyeceğiz"

_assets/fotograflar

Adaylar, Kent Zirvesi'nde buluştu

_assets/fotograflar

MTOSB'de 'İstihdam' toplantısı

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Sağlıklı kent betondan oluşmaz"

_assets/fotograflar

Yılmaz, "Tencerede borç kaynıyor"

_assets/fotograflar

Esnaftan istihdam seferberliğine destek

_assets/fotograflar

'Borsa, kentin denge kurumudur'

close Engin, "Yaptırım kararını kınıyoruz"
Engin, "Yaptırım kararını kınıyoruz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: