rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.647 (2.141)

Toplam Ziyaret: 15.762.637 (14.575.117)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Ağustos 2018
Sayı : 766
Bu kayıt toplam
678 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'KİŞİYE ÖZEL PLAN OLMAZ'

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi, 1/5000'lik İmar Nazım Planı'nın 1. etabını oy birliği ile onayladı.

'Kişiye özel plan olmaz'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın başkanlığında gerçekleştirilen Mersin Büyükşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısında, idare tekliflerine ait 2 ve komisyon raporlarına ait 4 olmak üzere 6 madde görüşüldü.

Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki toplantıda, 1/5000'lik Nazım İmar Planına yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucunda yapılan değişikliklerle ilgili sunum yapıldı. Sunumda planda yapılan değişiklikler ayrıntılı olarak meclis üyelerine aktarıldı. Sunum sonrasında bazı meclis üyelerinin plana ilişkin itirazları ve şerhleri değerlendirildi.

"Kişiye özel plan olmaz"

İtirazlara cevap veren Başkan Kocamaz, "Kentin menfaati doğrultusunda planda düzeltebildiklerimizi düzeltiyoruz. Planın ilk halinin arkasında durabilseydik daha verimli bir plan olacaktı. Şimdi bazı yerlerde planı eski haline götürdüğümüz için beklediğimiz gibi olmayacak.

Ama benim gönlümden geçen, bu planın oy birliği ile geçmesi. Biz toplumu temsil ediyoruz. Kişiye özel plan olmadan bu planın geçmesi lazım. Parsel bazında itiraz varsa, bu hiç birimizin içine sinmez. Kimse töhmet altında kalmadan bu planın geçmesi en doğrusu" dedi.

"Petrol istasyonu şaibe altında bırakır"

Bazı meclis üyelerinin bazı parsellerin akaryakıt istasyonu olarak işaretlenmek istemelerine de karşı çıkan Kocamaz, zaruri ihtiyaç dahilinde olmayan akaryakıt istasyonlarının meclisi şaibe altında bırakacağının söyleyerek, " Tarsus'ta 20 yıl görev yaptım. Toplamda 4 tane petrol istasyonuna izin verdim. Bunun 2 tanesi belediyenindi. Diğer ikisi de stratejik amaçla verilmiş yerler.

Petrol istasyonu olması için verilen bu yerler, belediyeyi de meclisi de şaibe altında bırakıyor. Ben eğer bir yere verilecekse belediye kendisi alsın dedim, kişiye özel yapılırsa dedikodu bitmiyor. Şu anda zannediyorum bununla ilgili bize birkaç müracaat var. Ben bunların hepsine bu fikrimi söyledim" ifadelerini kullandı.

İlk etabı kabul edildi

Yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucunda 1/5000'lik Nazım İmar Planının merkez ilçeleri kapsayan birinci etabı, komisyon görüşmeleri sırasında 4 meclis üyesi tarafından itiraz edilen maddelere askı aşamasında şerh koyulması kaydıyla oy birliği ile kabul edildi.

Öte yandan Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı'nın Yenişehir İlçesi sınırları içerisinde Okan Merzeci Bulvarı ile 34. Cadde kesişimine Katlı Kavşak (Kipa Kavşağı) yapılmasına ilişkin hazırlatılan projenin imar planına işaretlenmesi ile ilgili rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında Santa Catarina şehri ile Mersin'in kardeş şehir olması ile ilgili rapor oy birliği ile kabul edildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahilik Kültürü Haftası törenle kutlandı...

_assets/fotograflar

Abdullah Özdemir, 'Önerim var diyen herkese kapımız açık'

_assets/fotograflar

Sabancı, "Değer yaratmaya odaklanıyoruz"

_assets/fotograflar

'Kalbini Erken Tanı' toplantısı yapıldı

_assets/fotograflar

Odalar, Mersin için toplandılar...

_assets/fotograflar

Mersin'den Fransa'ya köprü kuruluyor

_assets/fotograflar

Uzunoğlu, "Büyümeyen bir ekonomi var"

_assets/fotograflar

Tiyatro kursu başvuruları başladı

_assets/fotograflar

Çileli yol'da sona gelindi

_assets/fotograflar

Mersin, bilim şenliğine hazırlanıyor

close 'Kişiye özel plan olmaz'
'Kişiye özel plan olmaz'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: