rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 405 (403)

Toplam Ziyaret: 14.267.325 (13.231.654)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Temmuz 2018
Sayı : 765
Bu kayıt toplam
451 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

EMEKLİLER MAVİ YOLCULUĞA ÇIKTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi sakinleri, Silifke ilçesinde gerçekleştirilen tekne turuyla mavi yolculuğa çıktı. Mersinli emekliler gerçekleştirilen tekne turu sayesinde Akdeniz'in mavi sularında serinlerken, çeşitli aktiviteler ile gün boyu doyasıya eğlendi.

Emekliler Mavi Yolculuğa çıktı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Düzenlenen tur ile 4 farklı noktada denizin tadını çıkaran emekli vatandaşlar, Tisan Koyu, Barbaros Koyu, Boğsak Koyu ve Dana Adası gibi tarihi yerleri görme imkânı buldu. Akdeniz'in gizli kalmış koylarını keşfetme imkânına erişen emekliler, Akdeniz'in mavi sularında dolu dolu bir gün geçirdi. Tekne turuna katılan emekliler, bölgenin bakir güzelliklerine, mavi suların eşsizliğine ve tarihin büyüsüne tanıklık ederek huzurlu bir gün geçirip, stres attı.

Günün erken saatlerinde İkinci Bahar Emekli Evi'nde bir araya gelerek 5 otobüs ile Taşucu'na doğru yola çıkan emekliler, Taşucu'nda kendilerini bekleyen tekneye bindiler. Sabahın erken saatlerinde tura başlayan emekliler, alkışlarla limandan ayrıldılar. Dans, müzik ve eğlencenin bir arada olduğu tekne turunda yaklaşık 140 emekli vatandaş eşleriyle birlikte denizin mavi suları ve serinliğinde tekne turu keyfi sürdüler.

Düzenlediği tur sayesinde Mersinli emeklilere kentin tarihi ve doğal güzelliklerini gösterme fırsatı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, emeklilerin bir gün de olsa doyasıya eğlenmelerine olanak sağladı. Tekneyle Barbaros Koyu, ardından Dana Adası güzergâhından Tisan ve Boğsak koyunda demir atan emekliler, yörenin yapılaşma yaşanmamış bölgelerinde vakit geçirme olanağı buldu.

Tura katılan emekliler, tertemiz mavi sularda yüzme imkânı bulurken, çeşitli aktiviteler sayesinde de 8 saatlik bir süre boyunca unutamayacakları bir gün geçirdi. Mersin'in eşsiz koylarında yemek ve yüzme molaları veren tekne turunda keyifli vakit geçiren emekli vatandaşlar, gündelik hayatın sıkıntı ve stresinden uzaklaşarak doğa ile baş başa bir gün sürdü.

Mersin'in en ilginç koylarından biri olan Tisan Koyu'na uğrayan ve doğanın tadını doyasıya yaşayan emekli vatandaşlar, Silifke'nin bitişiğinde bulunan ve doğallığını hiç kaybetmemiş, tertemiz denizi, altın sarısı kumlarıyla doğa ve deniz severlerin bir numaralı adresi haline gelen Tisan Koyu'nun berrak sularında yüzme imkânı buldu.

Türkiye'nin eşsiz koylarından biri olan Barbaros Koyu ile Boğsak Koyu'nu da uğrayan emekliler, şehrin gürültüsünden uzak, sıkıntılarını bir süre de olsa geride bırakarak keyifli bir gün geçirdiler. Emekliler, gizli kalmış koyların haricinde Dana Adası'nı da keşfederek farklı bir gün yaşadılar.

Tekne turunda gezini yanı sıra sağlık hizmeti de verildi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bir hemşire tarafından emeklilere tansiyon, şeker ve SPO2 ölçümleri yapıldı. Mavinin ve yeşilin her türlü tonuyla kavuşan emekliler, gün boyunca bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler. Tekne turu emekli vatandaşların hep bir ağızdan hep birlikte 10. Yıl Marşı ile İzmir Marşı'nı seslendirmeleriyle sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İyi Parti Mersin adayı Fatin Rüştü Ongun'mu?..

_assets/fotograflar

'Narenciye, Mersin tarımının omurgası'

_assets/fotograflar

Abdullah Özyiğit; "Dayanışmayı Yenişehir'de sergileyeceğiz"

_assets/fotograflar

Kocamaz, "2014 milat kabul edildi"

_assets/fotograflar

'Beni Farket' kursiyerleri sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Cemal Akbudak; "Belediye, ticari bir holding değildir"

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek

_assets/fotograflar

Mersin Müftülüğü eğitim seminerleri sürüyor

_assets/fotograflar

Akdeniz'e modern çöp konteynırları

_assets/fotograflar

Tuna, hemşehrileriyle buluştu

close Emekliler Mavi Yolculuğa çıktı
Emekliler Mavi Yolculuğa çıktı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: