rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.322 (3.180)

Toplam Ziyaret: 14.945.730 (13.862.371)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Temmuz 2018
Sayı : 765
Bu kayıt toplam
715 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İBRAHİM KİPER ANILDI

2001-2009 yılları arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanlığı ve 2009-2016 yılları arasında MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Kiper, ölüm yıldönümünde Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi'nin Yaşlı Yaşam Merkezi'nde düzenlenen törenle anıldı.

İbrahim Kiper anıldı İbrahim Kiper anıldı
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Anma törenine, merhum İbrahim Kiper'in eşi Ceyhun Kiper, çocukları ve torunları, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Özge ve Yönetim Kurulu Üyeleri,CHP 26. Dönem Mersin Milletvkili Dr. Hüseyin Çamak, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Sefa Çakır, MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyelerinin yanı sıra MTSO Eski Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Eski Meclis Başkanı Faik Burakgazi Mepiad Başkanı Özcan Deniz ve çok sayıda yakın dostları hazır bulundu.

MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanlığı döneminde çok sayıda sosyal projeye imza atan Kiper'in önemli projelerinden biri de Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi çatısı altında kurulan Yaşlı Yaşam Merkezi oldu. Kiper için, burada anma töreni düzenlendi.

Törene, İbrahim Kiper'in fotoğraflarının ve videolarının yer aldığı slayt gösterisiyle başlandı. Daha sonra sevenleri, geçmişte yaşadıkları güzel anıları anlatarak onu yad etti. Ayrıca törende, MTSO çalışanlarının eserlerinden oluşan resim ve fotoğraf sergisi, Kiper anısına yeniden sergilendi.

İbrahim Kiper kimdir?

1961 yılında babası ve eniştesi ile ticaret hayatına başlayan İbrahim Kiper, Arçelik bayiliğinin yanında ev ve büro mobilyaları için ayrı ayrı işletmeler kurdu. Sahibi olduğu; Kazançlar A.Ş., Barok Mobilya A.Ş., Mersin Barok Mobilya Limited Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın organlarında Komite Üyesi, MeclisÜyesi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Meclis Başkanı olarak uzun yıllar görev yaptı.

Oda Meclisi çatısı altındaki görevlerinin yanında, 2009-2016 yılları arasında MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Gönüllülük esasına dayanan çok sayıda projelerde yer alan Kiper, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi'nin Yaşlı Yaşam Merkezinin yapımına da destek verdi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Kadri Şaman Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi'nin yapılmasında aktif görev aldı ve okula her türlü yardım yapılmasına öncülük etti.

1948 yılında Kayseri'de dünyaya gelen İbrahim Kiper, 69 yaşında hayata veda etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

KOBİ'ler Hezarfen ile kalkınacak

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat bereketlidir"

_assets/fotograflar

Gelir-gider tablosu askıya çıkacak

_assets/fotograflar

Fuarın favorisi Biberli Baklava

_assets/fotograflar

'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'

_assets/fotograflar

Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"

_assets/fotograflar

TBİM Projesi yurt geneline yayılıyor

_assets/fotograflar

Fark yaratan projeler bu lisede...

_assets/fotograflar

SODES, kadınları iş yaşamına kazandırıyor

_assets/fotograflar

Seçer, meclis üyeleri ile buluştu

close İbrahim Kiper anıldı
İbrahim Kiper anıldı
İbrahim Kiper anıldı
İbrahim Kiper anıldı
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: